Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Znowu dołożymy się do ratowania Grecji?

0
Podziel się:

Polska być może będzie musiała sfinansować część wartego 60 mld euro, pakietu ratunkowego dla Aten. Chcą tego Niemcy.

Znowu dołożymy się do ratowania Grecji?
(kprm.gov.pl)

Polska być może będzie musiała sfinansować część nowego bailoutu. Kanclerz Niemiec Angela Merkel domaga się, aby w pakiecie wartym 60 miliardów euro uczestniczyły wszystkie kraje Unii Europejskiej, a nie tylko te, które należą do strefy euro.

Co prawda Polska już wcześniej dokładała się do wsparcia dla Irlandii i Portugalii, tym razem inwestycja jest jednak o wiele bardziej ryzykowna - informuje _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Agencje ratingowe oceniają bowiem, że ryzyko bankructwa Grecji w nadchodzących latach wynosi aż 75 procent. W razie niewypłacalności

Polska nigdy nie odzyskałaby zatem pożyczonych pieniędzy. Szacuje się,
że chodzi o prawie 250 milionów euro z ocenianego na 60 miliardów euro pakietu pomocowego. Sugestiom Niemiec o europejskiej zbiórce na Grecję sprzeciwia się brytyjski premier David Cameron, ale nie może on w tej sprawie złożyć
weta, bo głosowanie nad wnioskiem odbędzie się kwalifikowaną większością
głosów.

Na razie nie wiadomo jednak, czy Grecy w ogóle otrzymają pomoc. Jeśli parlament grecki nie zatwierdzi dodatkowych oszczędności, bailoutu
nie będzie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t124015.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/czujko;grekom;zostawic;tylko;kozy;i;drzewka;oliwne,200,0,852168.html) Czujko: Grekom zostawić tylko kozy i drzewka oliwne To przez nich ciułamy grosz, żeby mieć na kredyt.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t98348.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/to;oni;zdecyduja;co;dalej;z;grecja,164,0,852644.html) To oni zdecydują co dalej z Grecją Kanclerz Niemiec spotka się w Berlinie z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym. Ich pomysły na ratowanie bankruta różnią się.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t128583.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/frank;bedzie;kosztowal;3;5;zlotego;zobacz;o;ile;skocza;twoje;raty,151,0,852119.html) Frank będzie kosztował 3,5 złotego. Zobacz, o ile skoczą twoje raty Osoba, która przed trzema laty wzięła 240 tys. złotych kredytu, ma dziś do spłacenia prawie 380 tys. złotych. Według Money.pl to raczej nie koniec wzrostu spowodowanego umocnieniem szwajcarskiej waluty.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)