Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zus
10.10.2018 12:28

Podszywają się pod ZUS. Polują na dane klientów

”Zaległe składki”, tak oszuści próbują wyłudzić od klientów ZUS dane zapisane na ich komputerach. W stopkach spreparowane adresy i dane kontaktowe. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega, że maili nie wysyła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Dominski/REPORTER)
ZUS przestrzega klientów przed fałszywymi mailami

W tytule maila: ”zaległe składki”. W stopkach spreparowane adresy i dane kontaktowe. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega: proszę nie otwierać takich wiadomości, niczego nie wysyłamy.

ZUS alarmuje, by nie odpowiadać, ani nie otwierać załączników w fałszywych mailach. ”Tylko w poniedziałek rano do Zakładu zadzwoniło kilkanaście osób z informacją o dziwnych mailach, w których jako nadawca figuruje właśnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych” – pisze Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS.

To próba oszustwa, zainfekowania komputera oraz uzyskania dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci. Jak przypomina rzecznik, ubezpieczyciel nie wysyła do swoich klientów korespondencji mailowej.

”Kontakt elektroniczny ze strony Zakładu możliwy jest jedynie w sytuacji, gdy klient posiada profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i wyraził zgodę na taką formę kontaktu” – informuje Andrusiewicz.

Maile są sprytnie spreparowane. W tytule widnieje ”Zaległe składki”, a w treści prośba o potwierdzenie odebrania wiadomości. Adresatem ma być rzekomo ZUS. Również stopka listu została przygotowana celowo – adresy mają popularną domenę rządową.

Tym czasem, jak przypomina Andrusiewicz, ani strona ZUS-u, ani adresy mailowe pracowników ZUS nie funkcjonują w oparciu o domenę ”gov.pl”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2018

Alazusu w przewałkach nikt nie przebije!!!!!!

10-10-2018

enostrzegają zamiast łapać bandytów i powiesić za jajca

10-10-2018

AntyPerekińczykPerekińczyki nie POddają się

Rozwiń komentarze (6)