Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZUS nie wycofa się z drogiej komputeryzacji?

0
Podziel się

Umowa dotycząca informatyzacji instytucji wygasa w tym roku.

ZUS nie wycofa się z drogiej komputeryzacji?
bDaqXDoB

*Umowa dotycząca informatyzacji instytucji została fatalnie skonstruowana, a wszelkie modernizacje systemu komputerowego może przeprowadzać tylko firma Asseco, która ma na własność kody źródłowe programów - pisze _ Gazeta Wyborcza _. *

Jakakolwiek inna firma nie dość, że musiałaby dostać te kody, to i tak jeszcze rok zajęłoby wówczas poznanie systemu przez programistów. Oznaczałoby to, że przez rok nikt de facto nie panowałby nad systemem, i to w sytuacji, gdy w życie mogą niedługo wejść zmiany w prawie emerytalnym.

[

bDaqXDoD

ZUS i Poczta korzystają z mikroblogów ]( http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/zus;i;poczta;polska;korzystaja;z;mikroblogow,178,0,582322.html )
Umowa wygasa w październiku i teoretycznie można by wybrać tańszą firmę, jednak w praktyce jest to właściwie niemożliwie - pisze dziennik powołując się na przedstawicieli firm informatycznych.

Do tej pory przeprowadzana od trzynastu lat komputeryzacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kosztowała podatników trzy miliardy złotych - pisze _ Gazeta Wyborcza _.

bDaqXDpe
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(0)