Notowania

lot ams
27.03.2012 11:55

Związkowcy z LOT AMS przerwali strajk

Strajk w spółce, która serwisuje samoloty PLL LOT, rozpoczął się tydzień temu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sporst/CC/Flickr)

- _ Związkowcy z LOT Aircraft Maintenance Services zakończyli protest _ - poinformował prezes LOT AMS Janusz Krynicki. Dodał, że powodem przerwania strajku było postanowienie sądu, nakazujące im powrót do pracy.

_ - Strajk został zakończony wczoraj wieczorem. Na nasz wniosek sąd postanowił zakazać strajkowania _ - powiedział Krynicki. Dodał, że wobec osób, które przystąpiły do strajku i wróciły do pracy, nie będą wyciągnięte _ konsekwencje personalne _.

Strajk w spółce, która serwisuje samoloty PLL LOT, rozpoczął się tydzień temu. Związkowcy chcieli podwyżki płac, średnio mniej więcej 2 tys. zł. Zarząd spółki uznawał protest za nielegalny.

Przewodniczący Związku Zawodowego Naziemnego Personelu Lotniczego (ZZNPL) Robert Skalski przyznał, że protestujący pracownicy spółki zostali zmuszeni do przystąpienia do pracy.

_ - Dostaliśmy od pracodawcy postanowienie sądu, nakazujące nam zaprzestania strajku na terenie spółki. Chodzi o powództwo cywilne. Według sądu, strajk musi zostać zakończony, gdyż przynosi straty spółce. Nie mamy jeszcze uzasadnienia, więc trudno jest mi powiedzieć coś więcej, ale nie jest to decyzja sądu mówiąca o tym, czy strajk jest legalny, czy też nie _ - powiedział.

Wyjaśnił, że niezależnie od tego, co będzie w uzasadnieniu, związkowcy zamierzają złożyć zażalenie na decyzję sądu, nie wykluczają też wznowienia protestu. ZZNPL skupia m.in. inżynierów i mechaników.

Czytaj więcej o strajkach na lotniskach
Szykują strajk na lotnisku. Będą utrudnienia Dzisiaj nocy rozpocznie się bezterminowy strajk obsługi naziemnej portu lotniczego na warszawskim lotnisku.
Nowe lotniska strajkują. Nie tylko w Niemczech Oni też są niezadowoleni z płac. To czterogodzinny strajk, ale opóźnionych jest 35 lotów.
Znów strajkuje lotnisko tuż za naszą granicą Od godz. 6 rano na berlińskim lotnisku Tegel - czwartym co do wielkości w Niemczech - trwa strajk ostrzegawczy pracowników obsługi naziemnej.
Tagi: lot ams, strajk, sąd, lotnisko, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz