Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Andrzej Zwoliński
|

Zwoliński: Bogacze, ciułacze i golcy z Wiejskiej

0
Podziel się:

Wśród posłów wiara w skarpetę przeważa nad zaufaniem do inwestowania.

Zwoliński: Bogacze, ciułacze i golcy z Wiejskiej
bESIPamZ

Mój redakcyjny kolega zajmujący się giełdą mawia, że nawet tysiąc złotych trzymany w skarpecie, czy nawet na koncie banku, nie najlepiej świadczy o przedsiębiorczości właściciela. Chyba bardzo niepochlebnie wypowiedziałby się o naszych posłach, którzy wręcz upodobali sobie trzymanie oszczędności w gotówce.

Przy zaskórniakach wartych blisko 55 mln złotych, jakże mizernie wygląda to, co zainwestowali w akcje spółek, fundusze inwestycyjne czy choćby obligacje. To zaledwie 14 mln złotych.

Z raportu Money.pl wynika też, że Sejm nie jest najlepszym miejscem dla tych, którzy sądzą, że jak tam się już dostaną, to szybko się dorobią. Ci, którzy należeli do najbogatszych, raczej nie zmienili swojego statusu, a ci którzy okupowali majątkowe sejmowe doły, tam też pozostali.

bESIPanb

**

Ranking najbogatszych posłów. Rekordzista ma ponad 52 mln zł**
Widać za to wyraźnie, że bycie posłem służy tym, którzy zamierzają poprawić swój stan posiadania, jeżeli chodzi o nieruchomości. Uposażenie i poselska dieta, najczęściej przekraczająca 130 tys. zł rocznie, pozwala na to, by poszaleć przy pożyczaniu na kupno domu, mieszkania lub działki, choćby letniskowej.

Po odejściu Janusza Palikota, ze świeczką też szukać posiadaczy z fantazją. Co prawda kilku pochwaliło się w zeznaniu jachtem, wyścigowym dwuśladem, czy większą posiadłością. Jednak to szczyt ekstrawagancji, na jaką stać naszych posłów.

bESIPanh

Nazwa ulicy, przy jakiej znajduje się izba niższa naszego parlamentu, jest jak najbardziej adekwatna.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t139633.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/premier;i;ministrowie;ujawnili;zarobki;i;majatki,173,0,832941.html) Premier i ministrowie ujawnili zarobki i majątki Donald Tusk zarobił w 2010 roku 233 tys. zł. Ma dwa mieszkania, domek letniskowy, 20 tys. zł oszczędności i Toyotę Auris z 2007 r.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t20972.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/o;18;proc;wzrosl;majatek;najbogatszych,59,0,825403.html) O 18 proc. wzrósł majątek najbogatszych Wśród najbogatszych Brytyjczyków i osób prowadzących biznes w Wielkiej Brytanii brylują... Rosjanie i Hindus.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/220/134876_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/miliarderzy-maja-w-rekach-4-5-biliona-dolarow-0-791592.html) Miliarderzy mają w rękach 4,5 biliona dolarów Jest ich w sumie 1210 osób na całym świecie. To o 214 więcej niż w zeszłym roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t129802.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/czym;do;sejmu;jezdza;polscy;politycy,254,0,758782.html) Czym do Sejmu jeżdżą polscy politycy? Zobacz, kto w Polsce kupuje Rolls-Royce'a, Bugatti, Bentleya i Ferrari.
bESIPanC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)