Notowania

Zwoliński: Był dla Kaczyńskiego jak syn. Teraz pogrąży PiS?

PiS pokazało w ostatnich dniach dwie twarze: Angeliny Jolie i Zizou.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prawo i Sprawiedliwość pokazało w ostatnich dniach dwie twarze. Obok pięknej, ochrzczonej już pisowską Angeliną Jolie, twarzą Sylwii Ługowskiej, zobaczyliśmy tryumfującą twarz Zbigniewa Ziobry. Wprawdzie anioł z Łodzi wystąpił w reklamówkach PiS jako nowa _ Kobieta Prawicy _, to jednak może liczyć co najwyżej na rolę uroczej partyjnej wizytówki. To wystąpienie europosła z Krakowa i przeczołganie przez niego przed telewizyjnymi kamerami, szefa sztabu wyborczego PiS Tomasza Poręby, pokazało kto jest teraz najbliżej ucha Jarosława Kaczyńskiego. *

Atak Zbigniewa Ziobro - ochrzczonego ostatnio w mediach Zizou, od inicjałów imienia i nazwiskam na wzór francuskiego piłkarza wszech czasów - na Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim wywołał ostrą reakcję eurodeputowanych z innych klubów i pytania, czy oskarżenia padły w uzgodnieniu z kierownictwem partii.

Jarosław Kaczyński nie pisnął ani słowa, przed szereg za to wyrwał się Tomasz Poręba. Szef sztabu wyborczego PiS powiedział między innymi, że _ występ w Brukseli był indywidualną akcją Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego _. - _ Jeszcze dwie, trzy takie wrzutki z boku i mamy pozamiatane _- podkreślił w wywiadzie dla _ Rzeczpospolitej _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t117049.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/jablonski;kaczynski;juz;dzwonil;do;ziobry;z;gratulacjami,193,0,867009.html) Jabłoński: Kaczyński już dzwonił do Ziobry z gratulacjami
Może właśnie chodzi o to by było _ pozamiatane _? Zbigniew Ziobro szybko udowodnił, że on nie tylko może sobie pozwolić na tego typu wrzutki, ale też zrugał partyjnego kolegę wytykając mu brak doświadczenia. Co więcej jego brukselska tyrada i upokorzenie Poręby przed kamerami świadczyć może też o tym, że tym razem kampania pójdzie na ostro. Przy czym europoseł z Krakowa chce przy okazji upiec dwie pieczenie na wyborczym ogniu.

Po Brukseli i wspólnych występach Jarosława Kaczyńskiego z ojcem Tadeuszem Rydzykiem na Jasnej Górze, było wiadomo, że tym razem nie będzie ocieplania wizerunku prezes i śpiewania _ Give Peace a Chance _z kwiatami we włosach. Zapowiedziano ostrą serię ataków na rząd Tuska. Amunicją w najbliższym czasie mają być _ Słowa Prawdy _ czyli seria spotów radiowych i telewizyjnych, których pierwszą część zaprezentowano na wczorajszej konferencji prasowej.

Zobacz _ Słowa Prawdy _ według PiS:

Sama konferencja była wzorcowym pokazem, jak tego typu prezentacji nie powinno się organizować. Ciemności skrywające salę i nerwowe oczekiwanie dziennikarzy, aż filmik wystartuje potwierdziły słowa Zbigniewa Ziobro, że organizatorzy kampanii rzeczywiście stawiają pierwsze kroki na niwie wyborczej walki.

Poza tym jeżeli tak ma wyglądać mocny i celny cios, to nie wróżę PiS sukcesu. Słowa _ Panie premierze Tusk, Panu już dziękuję, czas na odważne decyzje _, doklejone do kopii amerykańskiej kampanii republikanów, rażą nieautentycznością i banałem.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t148899.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/flis;opozycja;zgrzyta;zebami;z;bezsilnosci,233,0,864745.html) Flis: Kaczyński przegra, bo...nie umie grać w piłkę
Po nowych spin doktorach PiS spodziewałem się czegoś oryginalnego, tymczasem oni poszli po linii najmniejszego oporu i odwzorowali spoty przygotowane przez Mitta Romney'a, jednego z kandydatów na prezydenta amerykańskiej Partii Republikańskiej.

Kiedy Barack Obama powiedział, że dziewięcioprocentowe bezrobocie w USA to _ dziura w drodze _ Romney przygotował spot w którym bezrobotni Amerykanie mówią: _ Jesteśmy Amerykanami, a nie dziurą w drodze _.

Jeżeli tak ma wyglądać bezkompromisowa kampania PIS, to czekam na kolejne wrzutki byłego ministra sprawiedliwości. Z pewnością będzie ciekawiej, a jak nawet coś mu nie wyjdzie to przecież on za kampanię nie odpowiada. To nie jego głowa spadnie po 9 października. On, z podszlifowanym językiem angielskim, stojąc najbliżej ucha Jarosława Kaczyńskiego poprowadzi partię do podwójnego zwycięstwa w 2015 roku.

Nie od dziś wiadomo, że prezes traktuje Zbigniewa Ziobro na specjalnych warunkach. Dopuścił go do wielkiej zażyłości z okazji jego 40 urodzin, przechodząc z nim na _ ty _. Sam poseł dawał do zrozumienia, że traktuje prezesa jak drugiego ojca. Te wybory to tylko przygrywka i okazja do umocnienia swojej pozycji na partyjnym szczycie. To on jest nowym Mężczyzną Prawicy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t130707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;ma;pomysl;na;kampanie;bedzie;szczera,55,0,870711.html) PO ma pomysł na kampanię. Będzie szczera Partia chce przypominać dotychczasowe dokonania i powiedzieć o tym, czego nie udało się zrobić w ciągu ostatnich 4 lat - deklaruje Małgorzata Kidawa-Błońska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t19986.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;zachorowal;i;nie;stawil;sie;w;sadzie,253,0,870653.html) Ziobro zachorował i nie stawił się w sądzie Europoseł PiS miał być na procesie wytoczonym mu przez Grzegorza Schetynę za zniesławienie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t131983.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pjn;wesprze;ludzi;dutkiewicza;bez;sojuszu,167,0,870567.html) PJN wesprze ludzi Dutkiewicza. Bez sojuszu - _ Nie mamy żadnego sojuszu, ale zgadzam się, że jest potrzebne obywatelskie spojrzenie na prawo _ - powiedział szef klubu PJN Paweł Poncyljusz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/40/t137000.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;pis;dziekuje;za;wsparcie;o;rydzykowi,192,0,870336.html) Prezes PiS dziękuje za wsparcie o. Rydzykowi Jarosław Kaczyński przemawiał dziś do pielgrzymów, którzy przyjechali na Jasną Górę.
Tagi: kampania, wiadomości, felieton
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz