Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wiceminister finansów Filip Świtała odchodzi z resortu

135
Podziel się

Filip Świtała od dziś przestaje być wiceministrem finansów. W resorcie był odpowiedzialny za uszczelnianie systemu podatkowego. - Od dzisiaj nie jest podsekretarzem stanu - mówi money.pl Paweł Jurek, rzecznik resortu.

Filip Świtała przestał być wiceministrem finansów
Filip Świtała przestał być wiceministrem finansów (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
bDTkGSMl

Czystki w Ministerstwie Finansów. Po tym, jak 4 czerwca z resortu odeszła jego szefowa Teresa Czerwińska, teraz z funkcją wiceministra finansów żegna się Filip Świtała. - Od dziś minister Filip Świtała przestaje być podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów - mówi w rozmowie z money.pl rzecznik resortu Paweł Jurek.

Ministerstwo nie podaje przyczyn odejścia Świtały. Nie wiadomo też, czy został on odwołany czy sam zdecydował o rezygnacji. Bez względu na to, kto zdecydował o jego odejściu, zgodnie z procedurą otrzymał on odwołanie ze stanowiska.

bDTkGSMn

Filip Świtała podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów został we wrześniu 2018 r. Był odpowiedzialny za uszczelnianie systemu podatkowego.

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizował się w zakresie podatków bezpośrednich i międzynarodowych. W latach 2010–2014 pracował w Komisji Europejskiej, zajmując się m.in. podatkami dochodowymi i majątkowymi oraz zaleceniami dla Polski w ramach koordynacji polityki makroekonomicznej.

W lutym 2017 został dyrektorem Departamentu Systemu Podatkowego w Ministerstwie Finansów, był również członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego.

bDTkGSMt

Świtała ze stanowiskiem żegna się dwa tygodnie po swojej szefowej. Teresa Czerwińska 4 czerwca została odwołana z funkcji ministra finansów. "Bezrobotna" była jednak zaledwie 3,5 godziny, tego samego dnia została powołana do zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Zobacz także: Obejrzyj: Wyższa pensja już od stycznia 2020 roku. Takie są konkrety

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTkGSMO
KOMENTARZE
(135)
Klej
2 lata temu
Ministerstwo Finansów przeżywa trudne chwile. Współczuję normalnym pracownikom, o ile jeszcze są.
syzyf
2 lata temu
No tak, on łatał, tamci rozdawali, robota bez sensu
mario
2 lata temu
Zobaczył o się dzieje z finansami państwa i dał dyla, niech teraz inni się martwią bo sam nie chce siedzieć.
bDTkGSMP
Emeryt
2 lata temu
Bo uszczelnienie podatku to tylko hasło, a zaległości rosą
PiSowska elit...
2 lata temu
PZPR i Edward Gierek jak PiS i Kaczyński....tylko naród ten sam i tak samo okłamywany.
...
Następna strona