Notowania

Wiceminister finansów Filip Świtała odchodzi z resortu

Filip Świtała od dziś przestaje być wiceministrem finansów. W resorcie był odpowiedzialny za uszczelnianie systemu podatkowego. - Od dzisiaj nie jest podsekretarzem stanu - mówi money.pl Paweł Jurek, rzecznik resortu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Filip Świtała przestał być wiceministrem finansów (Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Czystki w Ministerstwie Finansów. Po tym, jak 4 czerwca z resortu odeszła jego szefowa Teresa Czerwińska, teraz z funkcją wiceministra finansów żegna się Filip Świtała. - Od dziś minister Filip Świtała przestaje być podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów - mówi w rozmowie z money.pl rzecznik resortu Paweł Jurek.

Ministerstwo nie podaje przyczyn odejścia Świtały. Nie wiadomo też, czy został on odwołany czy sam zdecydował o rezygnacji. Bez względu na to, kto zdecydował o jego odejściu, zgodnie z procedurą otrzymał on odwołanie ze stanowiska.

Filip Świtała podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów został we wrześniu 2018 r. Był odpowiedzialny za uszczelnianie systemu podatkowego.

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizował się w zakresie podatków bezpośrednich i międzynarodowych. W latach 2010–2014 pracował w Komisji Europejskiej, zajmując się m.in. podatkami dochodowymi i majątkowymi oraz zaleceniami dla Polski w ramach koordynacji polityki makroekonomicznej.

W lutym 2017 został dyrektorem Departamentu Systemu Podatkowego w Ministerstwie Finansów, był również członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego.

Świtała ze stanowiskiem żegna się dwa tygodnie po swojej szefowej. Teresa Czerwińska 4 czerwca została odwołana z funkcji ministra finansów. "Bezrobotna" była jednak zaledwie 3,5 godziny, tego samego dnia została powołana do zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Obejrzyj: Wyższa pensja już od stycznia 2020 roku. Takie są konkrety

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ministerstwo finansów, filip świtała, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-06-2019

KlejMinisterstwo Finansów przeżywa trudne chwile. Współczuję normalnym pracownikom, o ile jeszcze są.

19-06-2019

syzyfNo tak, on łatał, tamci rozdawali, robota bez sensu

19-06-2019

ewaTusk też sobie wybrał -piniendzy nie ma i nie będzie.Co robił?ano nic,pilnował kasy PO.Było ok?

Rozwiń komentarze (135)