Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej: Unia Europejska nie jest maszyną do robienia pieniędzy

137
Podziel się:

UE nie jest tylko maszyną do robienia pieniędzy, krową, którą można wydoić - powiedział Jyrki Katainen przed szczytem krajów, głównie z dawnego komunistycznego wschodu Europy, które przystąpiły do UE w 2004 r.

Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej
Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej (East News)

- Polska powinna przestać traktować Unię Europejską jako maszynę do robienia pieniędzy - powiedział w środę przebywający w Warszawie wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Jyrki Katainen. Dodał, że oczekuje większego wkładu Polski dla przyszłości Europy, informuje agencja Reuters.

Powiedział, że "rozwój gospodarczy Polski jest nadzwyczajny" dzięki członkostwu w Unii, które dało Polsce ponad 100 mld euro ze środków unijnych.

Zauważył przy tym, że w związku z konfliktem w zakresie praworządności Polska znalazła się w słabszej pozycji. Wszczęcie procedury na podstawie art. 7 mogłaby teoretycznie doprowadzić do utraty przez Polskę praw do głosowania w UE.

Obejrzyj: Wypłata Polaka: 40 proc. zarobku, 60 proc. podatków. "Polacy nie słyszą"

- Obecna sytuacja nie jest dobra, ponieważ zastosowaliśmy w Polsce procedurę art. 7, ale niestety nic to nie dało - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

fundusze unijne
gospodarka
KOMENTARZE
(137)
Rozor
3 lata temu
Jak już tak sobie wyliczamy... Niemcy za wojnę są nam winni około BILIONA dolarów, czyli osiem razy po 100 milionów euro. I to tylko za zniszczenia materialne, bo jak wycenić 6 milionów obywateli. Powiedzmy, że po milionie. To już jest kolejne 6 BILIONÓW. Nawet jak połowa z tego pójdzie na mienie bezspadkowe (może i powinna) to i tak zostaje całkiem sporo.
Braeissimo
3 lata temu
Brawo ,brawo brawo !!!!!!!
Polak
3 lata temu
Tak tylko jest maszyną do dojenia slabszych !!!!!!!!!
Lul
3 lata temu
Proponuje rowno opodatkowac Francuskie korporacje i biznesy w polandzie ! Zaraz babcioyepca zmięknie !
ni
3 lata temu
Jyrki Katainen. jak widac dobrze przeszkolony przz Gonalda
...
Następna strona