Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Większy etos i podwyżki. Czarnek wysyła propozycje do nauczycieli

234
Podziel się:

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że 18 maja ma odbyć się dyskusja dotycząca zmian w pracy nauczycieli. Minister zapowiada podwyżki i większy prestiż zawodu. Związkowcy podchodzą do tych pomysłów bardzo sceptycznie.

Większy etos i podwyżki. Czarnek wysyła propozycje do nauczycieli
Czarnek (PAP, Leszek Szymański)

Przemysław Czarnek poinformował na konferencji, że dzisiaj zostały wysłane do związków zawodowych nauczycieli propozycje Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczące m.in. podwyżek.

- Przed momentem wysłaliśmy organizacjom związkowym i samorządowym propozycje kierunkowe, dotyczące uatrakcyjnienia zawodu nauczyciela poprzez zwiększenie wynagrodzenia i etosu pracy nauczyciela – powiedział Czarnek.

Zdaniem ministra obecnie jest ”znakomity czas , żeby poświęcić się tematom, które z uwagi na pandemię COVID-19 zostały zepchnięte na dalszy plan, a są szczególnie ważne”. Minister podkreślił, że jego celem jest zwiększenie atrakcyjności i etosu zawodu nauczyciela.

Czarnek powiedział, że 29 kwietnia odbyło się spotkanie zespołu ds. statusu zawodowego nauczycieli i pracowników oświaty. Minister zapowiedział, że ma odbyć się stacjonarne spotkanie 18 maja, podczas którego mają zostać omówione m.in. propozycje ministerstwa.

Zobacz także: Nawet na targu trzeba wymagać dokumentacji mięsa. "Rolnik musi mieć wyniki badań dla każdej sztuki"

Sławomir Broniarz ze Związku Nauczycielstwa Polskiego uważa, że propozycje ministra Czarnka nie zmienią nic w sytuacji nauczycieli w Polsce. - Budowanie prestiżu, to nie jest tylko podniesienie pensji nauczycielom. To cały bardzo skompilowany i wieloaspektowy układ, który dotyczy warunków pracy, podstawy programowej, polityki państwa, wysokości zarobków i samej osoby ministra – skomentował propozycje prezes ZNP. Broniarz zwraca uwagę, że propozycje zwierają rozwiązania, które zostały już przedstawione nauczycielom przez Beatę Szydło w trakcie strajku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(234)
Dorota
7 miesięcy temu
Gertychu wróć!
e3u65
rok temu
Moze juz czas na system z innej cześci świata. Ewaluacja ucznia pod koniec podstawówki i bezpłatna szkoła średnia i wyzsza jeśli w zgodzie tym co fabryka dała, a jak pod prąd to płacić prywatnie.
Lis Kulka
rok temu
Niech nauczyciele podadzą swoje rzeczywiste roczne wynagrodzenia ale razem z dodatkami, za wysługę, motywacyjnymi, funkcyjnymi, trzynastkami, premiami, nagrodami, wczasami pod gruszą, płatnymi korepetycjami, a nie cwaniaki chwalą sie podstawami 2500 zł i jacy to oni biedni.
Aaaaa
rok temu
Nastały czarne chmury nad IV Rzecza Pospolita i jej Edukacjom majac takich ministrow edukacji jak obecny nie spodziewajcie sie aby wasze dzieci byly madre i wykształcone gdyz jest to niemozliwe.
Obywatel .
rok temu
Tyle lat rządzi PIS i nigdy nie było podwyżek dla ludzi pracujących w budzetówce a to co chce pan minister to wielka Ściema.Ja już PIS-wi nie wierzą bo oni dbają o swoich a nie o społeczeństwo.Taka to jest Partia,
...
Następna strona