Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Wielka fala odejść z policji. Podali liczby

225
Podziel się:

W garnizonie warszawskim już brakuje 20 procent mundurowych, a szykuje się kolejna fala odejść ze służby - informuje RMF FM. Rozgłośnia dodaje, że chęć przejścia na emeryturę z początkiem roku zgłosiło ponad 300 policjantów z Warszawy.

Wielka fala odejść z policji. Podali liczby
Brakuje policjantów. Ze stołecznej komendy chęć przejścia na emeryturę zgłosiło ponad 300 osób (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

"Na tę chwilę chęć przejścia na emeryturę z początkiem roku zgłosiło ponad 300 stołecznych policjantów. Ta liczba jednak może osiągnąć nawet 800. To - biorąc pod uwagę przyjęcia nowych funkcjonariuszy - może oznaczać, że poziom wakatów wzrośnie do 25 procent" - informuje RMF FM.

Brakuje policjantów

Rozgłośnia dodaje, że komenda stołeczna zapewnia, że "interwencje, ratowanie życia będą niezmiennie traktowane priorytetowo".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Impact '24: Michał Stawecki, Dyrektor Marketingu, Mennica Apart

W rok ubyło aż 5 tysięcy policjantów. Nowych chętnych do służby brakuje. Nieobsadzone jest co dziewiąte stanowisko - informował niedawno "Dziennik Gazeta Prawna".

Związkowcy z policyjnej "Solidarności" już na początku listopada opublikowali symboliczny nekrolog, przyznając, że "policja jako sprawna instytucja już nie istnieje". Mirosław Soboń, przewodniczący policyjnej "Solidarności" w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" stwierdził, że sytuacja kadrowa jest tak zła, że nie ma kto pracować na ulicy.

Miliony dla policjantów od rządu

Specjalne dodatki dla policjantówi dodatkowe 30 mln zł na fundusz nagród - tak rząd chce sprawić, aby mundurowi nie odchodzili na emeryturę

Wszyscy policjanci z 15-letnim stażem dostaną specjalne świadczenie motywacyjne. Zacznie się od dodatkowych 5 proc. pensji. I będzie rosło co roku o kolejny 1 proc. do osiągnięcia 15 proc. po 25 latach służby.

Związki wynegocjowały też zwiększenie funduszu nagród dla służb podległych MSWiA. Policja, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna i Służba Ochrony Państwa otrzymają na to 30 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(225)
Olek2010
4 miesiące temu
Niech dadzą 50 procent podwyżki to napewno zostaną.
referent
5 miesięcy temu
Największym wrogiem polskiej policji jest oficer polskiej policji!
miro
5 miesięcy temu
System motywacyjny jest dla dziadków i nierobów za biurkami KWP w Policji proszę policzyć ile jest Policjantów do roboty a statystów którzy jeszcze dostaja 2,5 tys gdzie tak jest w normalnej firmie to fachowcy w Policji to statyści
Polak
5 miesięcy temu
Przed wojną było w Polsce 32,000 policjantów a mieliśmy kraj o 1/4 większy ,jak się teraz zredukuję pogłowie do 60,000 to może wreszcie zajmą się tym czym powinni a nie szykanowaniem i okradaniem Polaków
Policjant
5 miesięcy temu
Tylko głupcy i nie umiejący liczyć zostaną w służbach.
...
Następna strona