Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Wielka fuzja producentów aut. Udało się przekonać związki zawodowe

2
Podziel się:

Koncern samochodowy Fiat Chrysler porozumiał się ze związkiem zawodowym United Auto Workers. Dzięki temu wzmocnił swoją pozycję przed planowaną fuzją z francuskim PSA Peugeot Citroen.

Fiat Chrysler i PSA Peugeot Citroen poinformowały w ubiegłym miesiącu o zamiarze połączenia się.
Fiat Chrysler i PSA Peugeot Citroen poinformowały w ubiegłym miesiącu o zamiarze połączenia się. (Wikipedia, Alexander Migl)

Fiat Chrysler zobowiązał się m. in. do zainwestowania 9 mld dol. w ciągu najbliższych 4 lat w celu utworzenia 7.9 tys. nowych miejsc pracy. Z tej sumy 4,5 mld ma być zainwestowane w 5 fabryk, co pozwoli utworzyć 6,5 tys. miejsc pracy.

Pozostałych szczegółów porozumienia nie ujawniono.

Porozumienie, które musi być jeszcze ratyfikowane przez członków związku, jest podobne do zawartych wcześniej przez UAW z Fordem i General Motors.

Deal z GM pozwolił zakończyć 40 dniowy strajk, który w praktyce sparaliżował wszystkie zakłady koncernu w USA i kosztował go 3 mld dol.

Fiat Chrysler i PSA Peugeot Citroen poinformowały w ubiegłym miesiącu o zamiarze połączenia się. Powstałby w ten sposób czwarty pod względem wielkości producent aut na świecie z aktywami ocenianymi na 50 mld dol.

Zobacz także: Obejrzyj: Frankfurt 2019: przyszłość samochodów elektrycznych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

motoryzacja
wiadomości
KOMENTARZE
(2)
Rewelka
2 lata temu
Pali jak jeep cienki jak fiat a elektryka z cytryny
Antykomunista
2 lata temu
Thank you Mr.President! Buy American and hire American!