Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wielka fuzja producentów aut. Udało się przekonać związki zawodowe

2
Podziel się

Koncern samochodowy Fiat Chrysler porozumiał się ze związkiem zawodowym United Auto Workers. Dzięki temu wzmocnił swoją pozycję przed planowaną fuzją z francuskim PSA Peugeot Citroen.

Fiat Chrysler i PSA Peugeot Citroen poinformowały w ubiegłym miesiącu o zamiarze połączenia się.
Fiat Chrysler i PSA Peugeot Citroen poinformowały w ubiegłym miesiącu o zamiarze połączenia się. (Wikipedia, Alexander Migl)
bDSfxnQl

Fiat Chrysler zobowiązał się m. in. do zainwestowania 9 mld dol. w ciągu najbliższych 4 lat w celu utworzenia 7.9 tys. nowych miejsc pracy. Z tej sumy 4,5 mld ma być zainwestowane w 5 fabryk, co pozwoli utworzyć 6,5 tys. miejsc pracy.

Pozostałych szczegółów porozumienia nie ujawniono.

bDSfxnQn

Porozumienie, które musi być jeszcze ratyfikowane przez członków związku, jest podobne do zawartych wcześniej przez UAW z Fordem i General Motors.

Deal z GM pozwolił zakończyć 40 dniowy strajk, który w praktyce sparaliżował wszystkie zakłady koncernu w USA i kosztował go 3 mld dol.

Fiat Chrysler i PSA Peugeot Citroen poinformowały w ubiegłym miesiącu o zamiarze połączenia się. Powstałby w ten sposób czwarty pod względem wielkości producent aut na świecie z aktywami ocenianymi na 50 mld dol.

bDSfxnQt
Zobacz także: Obejrzyj: Frankfurt 2019: przyszłość samochodów elektrycznych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSfxnQO
motoryzacja
wiadomości
KOMENTARZE
(2)
Antykomunista
rok temu
Thank you Mr.President! Buy American and hire American!
Rewelka
rok temu
Pali jak jeep cienki jak fiat a elektryka z cytryny