Notowania

Witold Słowik odwołany ze stanowiska prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Witold Słowik nie jest już prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Taką informację podała w czwartek PGZ i zapowiedziała rozpisanie konkursu na nowego prezesa, wiceprezesa oraz członków zarządu. To szósta zmiana na stanowisku prezesa Grupy w ciągu pięciu lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
O odwołaniu Witolda Słowika (na zdjęciu) ze stanowiska prezesa poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa. (Fot: Piotr Polak)

Decyzję o odwołaniach podjęło nadzwyczajne walne zgromadzenie PGZ. Teraz Rada Nadzorcza rozpisze konkursy na wakaty w zarządzie Grupy.

Ze stanowiskiem prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej pożegnał się Witold Słowik. Tymczasowo do pełnienia tej funkcji oddelegowany został Andrzej Kensbok z Rady Nadzorczej. To szósta zmiana prezesa PGZ w przeciągu ostatnich pięciu lat. "Rekordzistą" jest Wojciech Dąbrowski - na fotelu prezesa spędził dokładnie 2 lata i trzy dni (od grudnia 2013 do grudnia 2015 roku).

Oprócz Słowika, odwołani zostali również członkowie zarządu: Michał Kuczmierowski i Radosław Łabędzki-Domagalski. Natomiast do zarządu dołączy Michał Pietrzyk, który wcześniej powołany został do Rady Nadzorczej PGZ S.A.

Zobacz też: Centralny Port Komunikacyjny. Oferty dla mieszkańców Baranowa do końca roku

Rada Nadzorcza już podjęła uchwałę o ogłoszeniu konkursów na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa i członków zarządu PGZ.

Przed dołączeniem do Rady Nadzorczej PGZ, Andrzej Kensbok był dyrektorem naczelnym ds. projektów strategicznych KGHM. Wcześniej natomiast pełnił rolę wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu.

W statystykach przybyło bezrobotnych.
Bezrobocie rośnie trzeci miesiąc z rzędu. Jest najwyższe od kwietnia

Jakub Słowik z kolei zasiadał na fotelu prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej od września 2018 roku. Zastąpił wtedy na stanowisku Jakuba Skibę. Wcześniej natomiast Słowik był wiceministrem rozwoju.

Lidl i Biedronka w 2020 roku podnoszą pensje. Od marca zyskają pracownicy niemieckiej sieci.
Wojna na ceny, oferty i pracowników. Lidl wyprowadza cios w konkurencję i podnosi pensje. Wszystkim

Polska Grupa Zbrojeniowa składa się z ponad 50 spółek odpowiadających m.in. za produkcję uzbrojenia, amunicji i sprzętu dla wojska oraz zakładów remontowych pracujących na potrzeby armii. Ma udziały w ponad 100 spółkach. Natomiast 40 spółek podlega konsolidacji i współtworzy Grupę Kapitałową PGZ. Z przedstawionej w ubiegłym tygodniu prognozy finansowej wynika, że skonsolidowany wynik netto Grupy za ubiegły rok wyniesie co najmniej 100 mln złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-02-2020

SuwerenJakie trzęsienie? Po prostu następny z kolejki będzie próbował swoich sił w zarządzaniu i marketingu. Wszak to zdolne PANY.

06-02-2020

MarekMisiewicz potrzebuje roboty?

06-02-2020

cykTo jest pralnia pieniędzy,tam się mało produkuje.Bodobna sytuacja w LOT,to jest bankrut. Lot ma tylko 4 samoloty.

Rozwiń komentarze (465)