Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Witold Słowik odwołany ze stanowiska prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej

467
Podziel się:

Witold Słowik nie jest już prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Taką informację podała w czwartek PGZ i zapowiedziała rozpisanie konkursu na nowego prezesa, wiceprezesa oraz członków zarządu. To szósta zmiana na stanowisku prezesa Grupy w ciągu pięciu lat.

O odwołaniu Witolda Słowika (na zdjęciu) ze stanowiska prezesa poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa.
O odwołaniu Witolda Słowika (na zdjęciu) ze stanowiska prezesa poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa. (PAP, Piotr Polak)

Decyzję o odwołaniach podjęło nadzwyczajne walne zgromadzenie PGZ. Teraz Rada Nadzorcza rozpisze konkursy na wakaty w zarządzie Grupy.

Ze stanowiskiem prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej pożegnał się Witold Słowik. Tymczasowo do pełnienia tej funkcji oddelegowany został Andrzej Kensbok z Rady Nadzorczej. To szósta zmiana prezesa PGZ w przeciągu ostatnich pięciu lat. "Rekordzistą" jest Wojciech Dąbrowski - na fotelu prezesa spędził dokładnie 2 lata i trzy dni (od grudnia 2013 do grudnia 2015 roku).

Oprócz Słowika, odwołani zostali również członkowie zarządu: Michał Kuczmierowski i Radosław Łabędzki-Domagalski. Natomiast do zarządu dołączy Michał Pietrzyk, który wcześniej powołany został do Rady Nadzorczej PGZ S.A.

Zobacz także: Zobacz też: Centralny Port Komunikacyjny. Oferty dla mieszkańców Baranowa do końca roku

Rada Nadzorcza już podjęła uchwałę o ogłoszeniu konkursów na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa i członków zarządu PGZ.

Przed dołączeniem do Rady Nadzorczej PGZ, Andrzej Kensbok był dyrektorem naczelnym ds. projektów strategicznych KGHM. Wcześniej natomiast pełnił rolę wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu.

Jakub Słowik z kolei zasiadał na fotelu prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej od września 2018 roku. Zastąpił wtedy na stanowisku Jakuba Skibę. Wcześniej natomiast Słowik był wiceministrem rozwoju.

Polska Grupa Zbrojeniowa składa się z ponad 50 spółek odpowiadających m.in. za produkcję uzbrojenia, amunicji i sprzętu dla wojska oraz zakładów remontowych pracujących na potrzeby armii. Ma udziały w ponad 100 spółkach. Natomiast 40 spółek podlega konsolidacji i współtworzy Grupę Kapitałową PGZ. Z przedstawionej w ubiegłym tygodniu prognozy finansowej wynika, że skonsolidowany wynik netto Grupy za ubiegły rok wyniesie co najmniej 100 mln złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(467)
NIP
3 lata temu
A może ktoś,co zna się na uzbrojeniu a nie specjalista od kłaniania się prezesowi?
AntoniD
3 lata temu
czy aby to nie czystki po Macierewiczu? stracił u Prezesa?
czego kolwiek
4 lata temu
by się pisowska sekta nie dotkneła to s/pi/e/p/sz/ą
Donrydzyko
4 lata temu
Tylko czlonkowie pisu sie nadaja nie inne nieudaczniki
lenin
4 lata temu
stara dobra moja zasada, rotacja na ważnych stanowiskach by 1. nie zorientował się taki o co w tym chodzi 2. więcej mogło się pożywić moich sług na dobrej posadzie. 3. nie wiedzieli ani kiedy ani za co można być odwołanym = wierność ponad wszystko
...
Następna strona