Trwa ładowanie...
bEhEkAbp

Notowania

Przejdź na

Wizja polexitu osłabiona. "Przynajmniej na jakiś czas"

Brexit bez umowy z UE - taki scenariusz jest coraz bardziej prawdopodobny. Co to będzie oznaczało dla polskich firm? - Uważam, że byłoby to fatalnym scenariuszem. Może kompromis budżetowy i klimatyczny w UE są jakimś zwiastunem, że KE przeznaczy kilka najbliższych dni na próbę osiągnięcia przełomu w rozmowach brexitowych. Jednak tak naprawdę po lekturze brytyjskich mediów można wywnioskować, że nikt nie wie, czym to się skończy - mówił w specjalnym wydaniu programu "Newsroom WP" Wojciech Kostrzewa, prezes Polskiej Rady Biznesu. A co zgoda Polski w sprawie budżetu UE oznacza dla groźby potencjalnego polexitu? - Mam nadzieję, że polexit został przynajmniej osłabiony. Nie będę ulegał złudzeniu, że te siły, które są antyeuropejskie, zniknęły. Jednak przynajmniej na jakiś czas nie będzie to głównym punktem agendy, jeśli chodzi o mainstream Zjednoczonej Prawicy - ocenił Kostrzewa.

114 reakcji
10
53
51
Podziel się
Komentarze (51)
zobacz więcej komentarzy (51)
bEhEkAbB
KOMENTARZE
(51)
normalny
6 miesięcy temu
Prawda jest taka że tracimy na członkostwie w UE. Większość opracowań i raportów o tym mówi. Nie wiem czego Polacy się obawiają wyjścia. Przed wejściem do UE rozwijaliśmy się szybciej niż będąc w niej. System podatkowy był bardziej konkurencyjny. Skoro jest tak super to dlaczego od 2004 wyjechały miliony a następne tysiące chce wyjechać.
SKALA
6 miesięcy temu
PRACA W UNII JEST CORAZ MNIEJ OPŁACALNA . ZAROBKOWO ZOSTAJE UK , NORWEGIA I SZWAJCARIA ! W NIEMCZECH , FRANCJI CZY HOLANDII ILE ZAROBISZ , ILE ODŁOŻYSZ ?
realist
6 miesięcy temu
Teraz gdy Polska nie ogłosiła veta to prędzej Wisła do gór popłynie niż jakikolwiek rzad bąknie o polexicie. Przecież to są astronomiczne kwoty do wydania. A że to kredyt? No i co z tego. Używanie będzie dziś a oddawanie długu za kilkadziesiąt lat albo nigdy. Na 7 lat, do następnego budżetu temat polexit nie istnieje. Być może potem gdy przestaniemy być beneficjentem netto i zaczniemy dopłacać, temat wróci. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zabija kury znoszacej złote jajka tylko dlatego że ma chęć na rosół. Bo rosół się zjada i nawet smak nie pozostaje a pociechę ze złotych jajec można mieć bardzo długo.
bEhEkAbT
SKALA
6 miesięcy temu
A PO CO WAM TA UNIA , BOICIE SIĘ SAMODZIELNOŚCI ? Z WIECZNYMI PANAMI NAD SOBĄ , JAK Z KOLEGĄ NA RANCE Z DZIEWCZYNĄ ? WIĘCEJ ZOSTANIE W POLSCE PODATKÓW ZA KTÓRE KUPIMY TECHNOLOGIE OD AMERYKI KTÓREJ ZALEŻY BARDZIEJ NIŻ NAM NA OBECNOŚCI W EUROPIE , NIEMCY NIGDY NA TYM NIE TRACILI ! KONKURENCYJNE TOWARY TAŃSZE NIŻ GDZIEKOLWIEK INDZIEJ TO GWARANCJA EKSPORTU PLUS NAJLEPSZA JAKOŚĆ ! DO TEGO MOŻEMY ZOSTAC RAJEM PODATKOWYM BEZ OBSZTORCOWANIA I OGRANICZEŃ . DODATKOWO EWENTUALNE ODSZKODOWANIE OD NIEMCÓW KTÓRE NALEŻY SIĘ NAM JAK NIKOMU INNEMU NA ŚWIECIE . A STANIE DO KONTROLI PARĘ MINUT TO PIKUŚ . EMIGRACJA ZAROBKOWA BĘDZIE NIEOPŁACALNA BO W ZASADZIE JUŻ JEST OPRÓCZ NORWEGII I SZWAJCARII SPOZA UNII . WIĘC O CO CHODZI PRZESTRASZENI WOLNOŚCIĄ I WŁASNĄ STRATEGIĄ ROZWOJU . UNIA TO KLUB NAWALANKI WZAJEMNEJ I SZTORCOWANIA SŁABSZYCH . CO ROKU DOSTAJEMY 30- 40 MLD EURO A TRACIMY 60 -80 MLD. EURO . POLACY GDZIE JAJCA NA HAKU ?! TAK 2030 I ŻEGNAJ GIENIA ŚWIAT SIĘ ZMIENIA !
!!!!!!!!!!!!
6 miesięcy temu
ue to drugie, gorsze wydanie komunizmu i faszyzmu ! Czy zostajemy w tym szambie ?
...
Następna strona