Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wizy
06.11.2019 15:58

Wizy do USA. Prezydent Duda ogłosił istotną datę

Bezwizowe podróżowanie biznesowe i turystyczne maksymalnie do 90 dni będzie możliwe od 11 listopada, dosłownie za kilka dni - powiedział na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Wizy do USA. Prezydent duda ogłosił istotną datę (Fot: Radek Pietruszka)

Wizy do USA. Prezydent Duda ogłosił istotną datę

Dzisiaj w Waszyngtonie zostały podpisane kluczowe dokumenty, które przyjmują Polskę w ramach programu ruchu bezwizowego, ogłosił na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda. Potwierdziła to jednocześnie amerykańska ambasador w Polsce Georgette Mosbacher.

"Pani ambasador (Mosbacher - red.)poinformowała mnie, że dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego. Bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni w celach turystycznych i w celach biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni" - powiedział Duda, cytowany w komunikacie.

Oglądaj: "Ropucha, którą musiał zjeść Andrzej Duda". Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem Sejmu. Joanna Kluzik-Rostkowska komentuje

Już wcześniej Kancelaria Prezydenta wystosowała komunikat wg którego Program Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program, VWP) wszedł w życie w 1986 r. w celu wspomagania rozwoju turystyki i zacieśniania więzów USA z sojusznikami. W jego ramach corocznie wjeżdża do USA ok. 20 mln osób.

Wizy do USA. Prezydent Duda ogłosił istotną datę

Prezydent Polski podziękował jednocześnie prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, który w zeszłym roku obiecał mu, że Polska zostanie przyjęta do programu. Duda okazał również swoją wdzięczność Georgette Mosbacher, która była obecna na konferencji prasowej.

Na objęcie Polski programem ruchu bezwizowego czekaliśmy od wielu lat. W tym czasie Stany Zjednoczone rozszerzały go na kolejne państwa, dzisiaj do USA bez wiz mogą jeździć obywatele 38 krajów, w tym 23 z Unii Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-11-2019

kjhgtrpo co mam jechac do faszystowskiego kraju,tak,tak dupki z ss-cia czytajcie,faszystowski kraj rzadzony przez niedobitych czosnkowych

Rozwiń komentarze (1)