Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włosi przebili 500+. Dają 780 euro miesięcznie pensji obywatelskiej

Od kwietnia 5 mln bezrobotnych Włochów będzie pobierać równowartość 3346 zł miesięcznie pensji obywatelskiej. Rządowe wsparcie dostaną również obcokrajowcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
Z 780 euro miesięcznej pensji obywatelskiej będą mogli również skorzystać obcokrajowcy (Fot: scalleja/wikimedia (CC BY-SA 2.0))

Włoski rząd Ruchu Pięciu Gwiazd właśnie wprowadza w życie jedną z obietnic z złożonych wyborcom – pisze next.gazeta.pl. Na program pensji obywatelskiej w budżecie zarezerwowano ponad 7 mld euro.

Z pomocy państwa skorzysta również 1,7 mln najbiedniejszych rodzin – pisze portal.

Chrabota ostrzega przed Ruchem Pięciu Gwiazd. Żakowski wieści "trzęsienie ziemi" w UE:

Pieniądze będą wypłacane przez 1,5 roku. Sumując 18 miesięcy wypłat obywatelskich, na jednego zarejestrowanego bezrobotnego przypada równowartość ponad 60,2 tys. zł.

W tym czasie objęci programem rządowym zostaną zapisani w biurze pośrednictwa pracy i będą zobowiązani podjąć jedną z trzech pierwszych ofert zatrudnienia.

Z 780 euro miesięcznej pensji obywatelskiej będą mogli również skorzystać obcokrajowcy - informuje next.gazeta.pl. Warunkiem jest legalny pobyt we Włoszech od co najmniej 10 lat.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2019

SprawiedliwyJoeMusza podjac prace! I to ma wiekszy sens: Panstwo Ci pomoze ale pomoz tez sobie sam! A nie jak u nas: dostajesz kase za sam fakt istnienia i oddania … Czytaj całość

08-01-2019

oloCzyli nie Pensja obywatelska, a zwykły zasiłek dla bezrobotnych. To jednak spora różnica.

08-01-2019

Prawda boliPorządna siła robocza już dawno w zdecydowanym procencie czmychnęła z Polski, do takich krajów gdzie jest rozmaicie, a należycie wynagradzana, czego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (26)