Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

Wniosek o dodatek węglowy gotowy do pobrania. Można starać się o dopłatę

77
Podziel się:

Od środy (17 sierpnia) można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Polacy, którzy używają węgla, jako surowca do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego mogą otrzymać rządowe wsparcie w wysokości 3 tys. zł. Dokumenty przyjmują gminy, ale obowiązujący wzór pisma jest dostępny do pobrania także z rządowej strony.

Wniosek o dodatek węglowy gotowy do pobrania. Można starać się o dopłatę
Od środy (17 sierpnia) można składać wnioski o dodatek węglowy (Adobe Stock, "Vikulin Jura")

Po niewielkim poślizgu nadszedł moment, w którym urzędy gmin zaczną przyjmowanie wniosków o wypłatę dodatku węglowego. We wtorek wieczorem minister klimatu i środowiska Anna Moskwa przekazała, że podpisano rozporządzenie, które zatwierdziło m.in. wzór dokumentów potrzebnych do uzyskania dopłaty.

Wzór o dodatek węglowy znajduje się na stronie internetowej Dziennika Ustaw RP (dziennikustaw.gov.pl, pozycja 1712).

Dodatek węglowy - jakie warunki trzeba spełnić?

Zgodnie z ustawą, termin na składanie wniosków o wypłatę tego dodatku upływa 30 listopada 2022 r., a gmina ma maksymalnie miesiąc na wypłatę pieniędzy. Przyjmowanie wniosków ma ruszyć w ciągu najbliższych dni. Warunkiem koniecznym do uzyskania dodatku węglowego jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).

Dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł przysługuje bowiem gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Dodatek będzie zwolniony od podatku i od możliwości zajęcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(77)
itz
rok temu
Piszecie wniosek do pobranie ,gdzie on jest?
AAAHH
rok temu
A co z piecem na pellet drzewny ? przysługuje cokolwiek
Ewelina
rok temu
Witam A co jak mam dwa domy ogrzewane węglem czy moge złożyć dwa wnioski? Składałam 2 deklaracje . A czy firma prywatna też może składać wniosek deklaracja była składana
Aga
rok temu
Bardzo proszę o informację gdzie dokładnie znajdę - w której zakładce na platformie ePUAP wniosek o dopłatę do ogrzewania/dodatek węglowy?
Gość
2 lata temu
Jaki wniosek na dopłatę do ogrzewania inne niż węgiel. Bo taka także zatwierdzona. O tym mowa i termin składania do 30 listopada br. Bo ten do pobrania to tylko na dopłaty do węgla. Do uchwały dopisano dodatkowe uprawnienia a druk bubel nie dostosowany do pozostałych dopłat.
...
Następna strona