Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Dodatek węglowy. Gminy nie mogą przyjmować wniosków. Czekają na sygnał z rządu

137
Podziel się:

Są problemy z wnioskami o dodatek węglowy. Jak informuje portal RMF24.pl, brakuje przepisów wykonawczych, wskutek czego gminy nie mogą przyjmować dokumentów, choć powinny zacząć to robić właśnie dziś. Jak czytamy, doprecyzowanie procedury może zająć nawet kilka dni.

Dodatek węglowy. Gminy nie mogą przyjmować wniosków. Czekają na sygnał z rządu
Kłopoty z wnioskami o dodatek węglowy (East News, Bartlomiej Magierowski)

Problemy z wnioskami o dodatek węglowy

RMF24.pl informuje, że nie można złożyć wniosku o dodatek węglowy ani przez internet, ani osobiście. "Brakuje rozporządzenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w którym zawarty zostanie wzór wniosku o dodatek węglowy. Projekt rozporządzenia i projekt wzoru wniosku wcześniej zostały co prawda opublikowane na stronie Rządowego Centrum Legislacji - problem jednak w tym, że to nadal projekt, a do tego rządowa strona działa z problemami" - czytamy.

Tym samym urzędy gmin nie mogą przyjmować dokumentów. Urzędnicy czekają na sygnał od rządu ws. dopełnienia przepisów. Niektóre placówki wyznaczyły dyżury konsultacyjne. Rzecznik Ministerstwa Klimatu i Środowiska Aleksander Brzózka przekazał dziennikarzom RMF FM, że nie wie, kiedy zostanie opublikowane rozporządzenie ws. dodatku węglowego. Może to nastąpić nawet dopiero za kilka dni.

Dodatek węglowy. Jest projekt rozporządzenia

O gotowym projekcie rozporządzenia MKiŚ, w którym przedstawiono wzór wniosku o dodatek węglowy, pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dopłatach w czwartek 11 sierpnia.

Zgodnie z projektem, termin na składanie wniosków o wypłatę tego dodatku upływa 30 listopada 2022 r., a gmina ma maksymalnie miesiąc na wypłatę pieniędzy. Przyjmowanie wniosków ma ruszyć w ciągu najbliższych dni. Warunkiem koniecznym do uzyskania dodatku węglowego jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(137)
wk..... praco...
2 lata temu
Niech RMF przyjdzie do Gminy i przyjmuje wnioski na już , bez przeszkolenia pracowników , bez systemu i bez druków wniosków bo te jeszcze w drukarniach.
Niezadowolona
2 lata temu
W niektórych miastach tj Siedlce nie ma wniosków nie ma osób do obsługi i nn II e ma wyznaczonych stanowisk do obsługi. Prezydent wyznaczył miejski MOPR do obsługi wnioskow. Ludzie nie wyszkoleni. Wnioski nie sa przyjmowane. Dziś 19.08. nikt nic nie wie. Znów odesłali.
Rocco
2 lata temu
Wypełnienie wniosku zajmuje kilka minut, jest prosty i przejrzysty że złożeniem też nie ma problemu
Myrek
2 lata temu
Ja chce 10000 zł jak Ukraincy co mają dostac
Zbigniew
2 lata temu
Wychodzi polskie cwaniactwo.Pyszczyć można na rząd ile wlezie a po pieniądze to się idzie.Logiczne ,że urzędy będą miały teraz pole do kontroli- podane na tacy- i będzie można bez problemu kontrolowac właścicieli posesji dokonujących korekrę wcześniej złożonych deklaracji o źródłach opalania.Zero tolerancji i w przypadku podejrzenia o próbę wyłudzenia nienależnyvh dopłat, karać.Na marginesie.Kogo obchodzi, że nie masz czym palić.To nie powinien być problem państwa.Nawet w czasach minionych-socjalizmu nie było takivh patanoi.Nie kupiłeś opału, marzłeś...
...
Następna strona