Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna energetyczna trwa. "Wygraliśmy kilka rund, ale jestem daleki od triumfalizmu"

- Wojna energetyczna trwa i możemy się cieszyć, że wygraliśmy kilka rund w tej batalii z Rosją. Mamy prawo z optymizmem patrzeć na to, co wydarzyło się w ubiegłym roku, a także w przyszłość. Ale jestem daleki od triumfalizmu - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Szymon Kardaś z Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych. - Startowaliśmy z bardzo poważnego pułapu. Udział rosyjskich surowców w rynku europejskim był na poziomie 40 proc. Pytanie jest takie: jak w horyzoncie długoterminowym będziemy sobie radzić z tym uniezależnianiem się dostaw z Rosji. To pokażą najbliższe lata.
0
0
17
Podziel się
Komentarze (17)
zobacz więcej komentarzy (17)
KOMENTARZE
(17)
ted
2 tyg. temu
czysta utopia jak „czysta ekologia” – „Zielony” wiatrak o mocy 1,5MW składa się z: -fundament to 40 t stali i 600t betonu, -wieża: 150t stali, – generator: 9t miedzi i to wyłącznie czystej, bezpośrednio wydobytej, z rafinacji. Miedź z tzw. recyclingu się nie nadaje. -gondola: 45t stali, -wirniki: 15t włókna węglowego – brak możliwości utylizacji, recycling technicznie niewykonalny. Zużyte łopaty składuje się w „biednych krajach”. -turbina: 2t metali ziem rzadkich. Przy 20 letniej eksploatacji ciągła produkcja prądu to 30% czasu eksploatacji. . każdy kilowat wyprodukowany z węgla pozostawia po sobie o wiele mniejszy ślad węglowy. od węgla trzeba odchodzić ale z głową. najpierw uzależnienie od rosji i szwabów teraz od gazu i oze, a gdzie miejsce na rozum, węgiel póki co mamy własny, swój nie trza go kupować. trzeba racjonalnie odchodzić od węgla a nie pod dyktando faszystów i komunistów z pseudoekologami
efekt
2 tyg. temu
A co niby wygraliśmy ? Dobrowolne nałożenie na siebie sankcji ? Rosja , w ostatnich dniach , podpisała kontrakt na dostawę ropy do 250 milionowego Pakistanu o wolumenie porównywalnym z tym, który dostarczała do Europy. A rządy Polski i Europy na złość babci odmroziły nam uszy.
ryszard
2 tyg. temu
właściwie to dr Szymon nic nie powiedział; ja też nie jestem pewien czy tę "wojnę" wygramy; ja też nie jestem pewien, czy dostawy surowców z innych regionów będą stabilne.
Darek
2 tyg. temu
Następny psełdo ekspert który ma za zadanie straszyć ludzi
Taka prawda
2 tyg. temu
8 KOMENTARZY DO: Korupcja na Węgrzech. "A Orban opowiada o suwerenności i niepodległości" Sortuj według 8 KOMENTARZY DO: Korupcja na Węgrzech. "A Orban opowiada o suwerenności i niepodległości" Sortuj według Taka prawda 2 min. temu Nie dajcie się skłócić. Nieważne co się dzieje w Niemczech, na Węgrzech czy we Francji. Wejdź na zagraniczne strony i zobacz jaka jest inflacja i inne wskaźniki a później zabieraj głos na forum. Precz z takimi frustratami. Jak chcesz wiedzieć jaka jest prawda o sytuacji ekonomicznej Polski na tle innych państw wpisz w wyszukiwarce google np: pl.tradingeconomics Łatwo tam można porównać różne wskaźniki, setki danych, ratingi dla niemal wszystkich krajów. Jest to międzynarodowy portal z danymi między innymi eurostat. Można sobie porównać Polskę z dowolnym krajem na świecie. Nikt od tej pory nie wciśnie wam kłamstwa. Zauważcie że nikt nie przedstawia tak dokładnych danych. Sytuacja Polski w porównaniu z sąsiednimi krajami w perspektywie ostatnich lat nie jest aż tak zła, szczególnie w obliczu wojny obok i pandemii. Pozdrawiam wszystkich uczciwych Polaków, zarówno tych po prawicy jak i lewicy. Czy chcecie kłótni?