Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. JCK
|
aktualizacja

Wracają wesela, ale… rząd zapomniał o zespołach muzycznych. Jest problem

17
Podziel się:

Wracają wesela i komunie. Możliwe będą już od 15 maja, choć może wziąć w nich udział do 25 osób. A 29 maja możliwe jest organizowanie imprez na 50 osób – w lokalu lub wydzielonej strefie gastronomicznej. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki. W rozporządzeniu rząd zapomniał jednak o zespołach muzycznych.

Wracają wesela, ale… rząd zapomniał o zespołach muzycznych. Jest problem
W rozporządzeniu rząd zapomniał jednak o zespołach muzycznych. (Adobe Stock, IVASHstudio)

Jak zwraca uwagę czytelnik Prawo.pl, ustawodawca nie wziął pod uwagę specyfiki zawodu muzyków grających na weselach i pyta, czy zespół muzyczny działający pod PKD 90.01 może po 15.05 zagrać na weselu?

Adwokat jasno odpowiada. - Lektura rozporządzenia nie pozostawia złudzeń – pisze prawo.pl. Prowadzenie działalności przez zespoły muzyczne jest dopuszczalne jedynie w zakresie organizowanych bez udziału publiczności działań niezbędnych do przygotowania wydarzeń artystycznych, takich jak próby i ćwiczenia, nagrań fonograficznych i audiowizualnych oraz wydarzeń transmitowanych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość – tłumaczy w portalu adwokat Maciej Śledź, partner Kancelarii Nowosielski i Partnerzy.

Oznacza to, że zespoły muzyczne, wolą prawodawcy, mogą się jedynie przygotowywać do występów na weselach, a nie w nich uczestniczyć.

Zobacz także: Zmierzch gotówki? "Ważny jest wybór. Na końcu decyduje każdy z nas"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Prawo.pl
KOMENTARZE
(17)
MATKA
3 lata temu
W rozporządzeniu zmieniono limity w kościołach, a pominięto urzędy stanu cywilnego. W efekcie do urzędu na ślub mogło wejść tylko 5 osób (w tym młodzi i świadkowie). Nie mogły wejść poza limitem osoby już zaszczepione. Ślub jedynej córki obejrzę więc na zdjęciach. Przykre, tym bardziej że należę do grona osób, które przyjęły już dwie dawki szczepionki. A dziwią się, że młodzi odchodzą od kościoła. Ja już nie.
Baca
3 lata temu
Hehehe u nas wesela są cały czas i zespoły grają, nie było też żadnych zakażeń kowidkiem
Andy
3 lata temu
Te ich pseudo rozporządzenia, zakazy, analizy, rozporządzenia to głupota, to nic nie dało i tyle. Wszystko jest z dziurawego i starego kapelusza.
PORAŻKA RZĄ...
3 lata temu
PRZECIEŻ PREZES NIE MIAŁ WESELA TO SKĄD MA WIEDZIEĆ , ŻE NA WESELACH GRAJĄ ZESPOŁY MUZYCZNE A DUPOLIZY BOJĄ SIĘ JEMU O TYM POWIEDZIEĆ.....
Wszystkomozna
3 lata temu
Rada dla zespołów: nazwijcie się Dj- ani, bądźcie wodzirejami i puszczajcie nagrana wcześniej muzyke. Mówcie, że jesteście rodzina. Dla odważniejszych grajcie normalnie a przestańcie w razie kontroli jaki macie problem halo.