Trwa ładowanie...
bDJsePWt

Notowania

Wesela – Wszystkie wiadomości

87
17.02.2021 14:58

SZCZEPIENIA
 / 
Wesele na wiosnę? Doradca premiera nie ma dobrych informacji

Co z zaplanowanymi weselami, trzeba odwołać? - Wczesną wiosną bym odwołał, późną - to jeszcze do zobaczenia. Punktem kluczowym całej naszej taktyki jest możliwość zaszczepienia ludzi. Od podstaw, po co robimy te obostrzenia, których wszyscy mają już serdecznie dosyć? Otóż istnieje grupa osób, która jest szczególnie narażona na śmierć - powiedział w programie "Newsroom" prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. COVID-19. - Gdy te osoby zostaną zaszczepione, to główny powód trzymania tego typu ograniczeń mija. Wtedy możemy zająć się kolejną grupą, która też umiera, ale relatywnie rzadziej - dodał.

57
23.10.2020 11:22

COVID-19
 / 
Nowe obostrzenia. Cała Polska czerwoną strefą. Nie będzie wesel

Wesela zostają zakazane. Cały kraj w czerwonej strefie. To nowe wytyczne rządu i odpowiedź na rosnącą liczbę zakażonych. Polska idzie drogą Czech.

142
19.10.2020 15:12

WESELA
 / 
Tylko u nas. Ujawniamy porozumienie Gowina z branżą ślubną

Kolejna tura wsparcia, zmiany w zasadach przyznawania pomocy przedsiębiorcom i fundusz na przebranżowienie - to efekt spotkania przedstawicieli branży ślubnej z wicepremierem Jarosławem Gowinem - dowiedział się money.pl.

3
15.10.2020 16:22

WESELA
 / 
Skutek lockdownu. Mniej ślubów, ale też rozwodów

W pierwszym półroczu Polacy wzięli mniej ślubów niż rok wcześniej. Przy ograniczeniach, które obowiązywały przez kilkanaście tygodni trudno, by było inaczej. Spadła też liczba rozwodów.

1.8K
15.10.2020 8:39

COVID
 / 
Nowe obostrzenia coraz bliżej. Właśnie ważą się losy wesel, szkół i limitów w sklepach

Lista nowych obostrzeń będzie coraz dłuższa, a skojarzenia z "lockdownem" są już uprawnione. Jak wynika z informacji money.pl, na nocnym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pojawił się cały worek nowych pomysłów. Na liście: ograniczenia w sklepach i restauracjach, jeszcze mocniejsza redukcja gości na weselu i imprezach rodzinnych. Nie będzie za to zamykania targowisk, cmentarzy i sklepów monopolowych.

bDJsePWv
1.2K
14.10.2020 14:47

OBOSTRZENIA
 / 
Koronawirus. Rząd rozważa nowe obostrzenia. Zakaz wesel, sprzedaż alkoholu do 19 i nauka zdalna

Zakaz wesel na terenie całego kraju, brak kibiców na meczach, czy zakup alkoholu tylko do godziny 19 - tak mają wyglądać nowe obostrzenia związane z walką z pandemią. Polsatnews.pl poznał koncepcje i pomysły, jakie padały przy ostatnich negocjacjach rządu z wojewodami oraz samorządowcami.

4
14.10.2020 10:48

KORONAWIRUS
 / 
Więcej osób na weselach? Wiceminister: liczba gości powinna być zależna od wielkości sali

Wesela i inne imprezy rodzinne są jednymi z rozsadników koronawirusa. W związku z tym od 17 października maksymalna liczba gości na takich imprezach będzie wynosiła 75. Z kolei w powiatach czerwonych będzie to jedynie 50 osób. - Uroczystości rodzinne wydaję się taką sferą, która generuje więcej zachorowań - przyznał w programie "Money. To się liczy" wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Co ciekawe, twierdzi on jednak, że wyznaczanie takich limitów w liczbie gości, jakie są obecnie, to nie najlepszy pomysł. - Osobiście uważam, że to powinno być uzależnione od wielkości i metrażu sali. Jeżeli sala jest przygotowana na 500 osób, to wydaje się, że tam może być więcej niż 50 osób. Oczywiście przepisy sanitarne są priorytetem. Jednak będę rekomendował takie rozwiązania, by liczbę gości uzależnić od przestrzeni, która jest zagwarantowana dla każdej osoby - zapowiedział.

12
07.10.2020 16:33

WIDEO
 / 
Branża ślubna cierpi przez wirusa. "Pary czują się oszukane"

- Chyba wszyscy po troszę się tego spodziewaliśmy - tak o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń na weselach mówi Agnieszka Winnicka z Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej. Jak dodaje, cieszy ją przede wszystkim to, że ograniczenia zostały wprowadzone z tygodniowym opóźnienie. - Dzięki temu mogliśmy się jakoś do tego przygotować - dodała Winnicka. Gość programu "Newsroom" podkreślała, że w obecnej sytuacji trudno przewidzieć rozwój epidemii. - Jest wiele par, które przeniosły wesela z wiosny na październik. One teraz czują się oszukane - podkreśla przedstawicielka Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej. Przyznaje jednocześnie, że wiele młodych par zdecydowało sie przenieść wesele nawet nie na 2021, a na 2022 rok.

31
05.10.2020 9:32

COVID-19
 / 
Koronawirus. Będą zmiany obostrzeń w strefach

Już na dniach rząd może zdecydować o kolejnych ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa. Obostrzenia głównie mają dotknąć stref żółtych i czerwonych. Co z weselami i odwiedzaniem grobów?

bDJsePWB
48
01.10.2020 17:37

ZAKOPANE
 / 
Koronawirus uderza w organizatorów wesel. Zakopane w czerwonej strefie

50 gości to nie jest góralskie wesele. A do tylu zostaną ograniczone takie imprezy w powiecie tatrzańskim. W czwartek został on wpisany na listę czerwonych stref. Stylizowane na góralska modłę nowoczesne hotele, w których uwielbiają organizować wesela celebryci, szykują się na gorsze czasy.

13
30.09.2020 15:19

ŚLUBY
 / 
Kontrole sanepidu na weselach. Jak wyglądają? "Wchodzi 2-3 urzędników i liczą gości"

- Kontrole na weselach faktycznie się odbywają. Na pięciu, które organizowałam w ostatnim czasie, był sanepid - powiedziała w programie „Newsroom” Agnieszka Winnicka, Polskie Stowarzyszenie Branży Ślubnej. – Natomiast nie jest to tak straszne, jak się wszystkim wydaje. Wygląda to tak, że na salę wchodzi 2-3 urzędników i robią kontrolę, ale w bardzo wyważony sposób. Oprócz liczby gości, sprawdzają, czy są zachowane środki ostrożności i jeśli wszystko jest ok, po prostu wychodzą. Kontrole, których byłam świadkiem, trwały zaledwie 20 minut. Nie wiem, jak to wygląda, gdy te reguły nie są przestrzegane. Zapewne kończy się na mandatach dla obiektów i pary młodej, natomiast ja się z taką sytuacją nie spotkałam.

20
29.09.2020 16:12

KORONAWIRUS
 / 
Nowe limity na weselach. W czerwonej strefie bez zmian, ale biznes i tak pod kreską

- Najbardziej mnie niepokoi, że nie odrobiliśmy strat z tych miesięcy, kiedy w ogóle nie było wesel. Limity gości w tym nie pomagają. Inna sprawa, że teraz po prostu mało osób przychodzi na wesela – mówi pani Katarzyna, która z mężem prowadzi dom weselny w czerwonej strefie.

89
29.09.2020 15:39

WESELA
 / 
Koronawirus: czerwone strefy. Wesela do 22? Rzecznik MZ wyjaśnia

Nowe obostrzenia w tzw. strefach czerwonych obejmą restauracje, które czynne mogą być do 22. Minister zdrowia Adam Niedzielski chwilę wcześniej jednak mówił o ograniczeniu liczby weselników. Dlatego pojawiła się wątpliwość, czy wesela również muszą się kończyć o 22.

bDJsePWC
61
25.09.2020 14:36

KORONAWIRUS
 / 
Koronawirus w Polsce. Będą kolejne obostrzenia

- Przedstawiliśmy swoje rekomendacje i czekamy na decyzje pana premiera - tak o potencjalnie nowych obostrzeniach w żółtych i czerwonych strefach mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Gość programu "Newsroom" przyznał, że decyzja na temat wprowadzenia nowych zakazów w regionach powinna zapaść w przyszłym tygodniu. Wiceminister Waldemar Kraska nie chciał jednak zdradzić, na jakie konkretnie zmiany musimy się przygotować. Wiele jednak wskazuje na to, że może się zmienić limit osób na weselach. - Chodzi m.in. o ograniczenie zgromadzeń i spotkań. Kwestia tylko tego, na jakim poziomie będzie to zrobione - stwierdził przedstawiciel resortu zdrowia w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski.

90
08.09.2020 8:51

ORGANIZACJA WESELA
 / 
Bez wesela nie ma ślubu. Drastyczny spadek liczby par na ślubnym kobiercu

W kwietniu i maju liczba zawieranych małżeństw była aż o ponad 70 proc. niższa niż rok wcześniej. Polskie pary nie chcą brać ślubu, jeśli nie mogą urządzić wesela. Organizacja uroczystości bez imprezy jest dla niektórych nie do pomyślenia.

35
04.09.2020 16:23

NEWSROOM
 / 
Kolejne ograniczenie liczby gości weselnych? "To spowoduje zamknięcie branży"

- Dlaczego teraz pada ta propozycja (szef GIS chce ograniczyć liczbę gości weselnych do 50 – red.), gdy jesteśmy na końcu sezonu ślubnego? Młode pary nie tylko planują ślub, ale też posiadanie dzieci. Słyszę prośby i żale osób, które nie wiedzą, czy wesele może się odbyć. Ograniczenie liczby gości do 50 osób uniemożliwi zorganizowanie wesela w obiektach, które nie mogą tak małych wesel wyprawić. Jednocześnie władze doszły w tym samym momencie do wniosku, że warto posłać dzieci o szkół, gdzie przebywa po kilka tysięcy dzieci, ale według inspektora sanitarnego różnicę zrobi, czy będzie 50 czy 150 osób na weselu. W większych miastach i tak wesela wyprawiane są do 100 osób. Zmniejszenie do 50 osób spowoduje zamknięcie branży – mówiła w programie "Newsroom" Agnieszka Winnicka z Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej.

132
04.09.2020 15:57

NEWSROOM
 / 
Rejestr gości weselnych. "Ciężko go wprowadzić, nie łamiąc prawa w Polsce"

- To pomysł trudny do przeprowadzenia. Rozmawialiśmy z prawnikami. Ciężko go wprowadzić nie łamiąc prawa w Polsce. Czuję wewnętrznie, że wprowadzenie rejestracji wesel, tego, że goście będą mówili, z kim przebywali, jest bardzo dyskusyjne. Na każdym weselu jest lista gości. To "kawałek papieru" na tablicy przed wejściem do obiektu, gdzie gość ma przypisane miejsce przy stole. Moi klienci nie życzą sobie, abym robiła zdjęcia liście, bo nie chcą aby taka lista wyciekła. A teraz nie wiadomo, na jakich zasadach miałaby być udostępniana – mówiła w programie "Newsroom" Agnieszka Winnicka z Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej.

2
04.09.2020 14:47

NEWSROOM
 / 
Ograniczenie liczby gości na weselach. "To nic nie da, jeśli nie będziemy wykrywać nosicieli"

- Jeżeli mamy nosicieli bezobjawowych, to wtedy powinniśmy się martwić o spotkania, konferencje, szkoły. Gdybyśmy skutecznie wyławiali tych nosicieli, to nie musielibyśmy się przejmować resztą rzeczy, ponieważ prawdopodobieństwo, że byliby tam zarażeni byłoby niewielkie. Pojedyncze osoby nie stanowiłoby problemu epidemiologicznego. Strategia ministra zdrowia częściowo to realizuje, ale zasadnicze narzędzie walki z epidemią, czyli wykrycie nosiciela i odizolowane go od społeczeństwa, wciąż nie działa. Diagnozowanie po objawach nie ma nic wspólnego z walką z epidemią – mówił w programie "Newsroom" poseł klubu PiS Andrzej Sośnierz.