Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Nowe obostrzenia. Cała Polska czerwoną strefą. Nie będzie wesel

57
Podziel się:

Wesela zostają zakazane. Cały kraj w czerwonej strefie. To nowe wytyczne rządu i odpowiedź na rosnącą liczbę zakażonych. Polska idzie drogą Czech.

Nowe obostrzenia. Cała Polska czerwoną strefą. Nie będzie wesel
Wesele (Jacek Fabianowicz, Flickr, CC BY 2.0, Jacek Fabianowicz, Flickr, CC BY 2.0)

- Nasze działania muszą być zdecydowane - stwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej. - Cała Polska od soboty objęta zostaje czerwoną strefą - dodał.

Polska idzie więc w ślady Czech i Słowacji. Wesela zostają zakazane w całym kraju. Do tej pory zakaz dotyczył jedynie czerwonych stref. W żółtych przyjęcia dopuszczane były limitem maksymalnie 20 osób jednak bez zabawy na parkiecie.

Przypomnijmy, że nasi południowi sąsiedzi już wcześniej zdecydowali się na zakaz organizowania wesel, chrzcin, przyjęć i styp.

Już w środę premier Mateusz Morawicki miał sugerować rozciągnięcie strefy czerwonej na całą Polskę. Pandemia w Polsce stale się rozwija, a liczba zakażonych znów pobiła dobowe rekordy. Najnowsze dane mówią o 13 632 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce. W piątek resort przekazał w raporcie informację o śmierci 153 pacjentów z Covid-19.

Zobacz także: Surowe obostrzenia dotyczące wesel. Prof. Simon: "Zniesienie restrykcji było absurdem"

Prawdą jest, że sezon weselny zbliża się do końca, dlatego też obostrzenia będą miały mniejsze negatywne skutki niż gdyby wprowadzić je w pierwszej połowie roku. Mimo tego sytuacja branży jest bardzo trudna.

Wcześniej z branżą weselną spotkał się z jej przedstawicielami Jarosław Gowin. Rząd obiecuje kolejne wsparcie, zmiany w zasadach przyznawania pomocy przedsiębiorcom i fundusz na przebranżowienie.

Branża weselna domagała się m.in.: zwolnienie ze składek ZUS, mikropożyczek, dopłat do wynagrodzeń i postojowego dla pracowników.

- To oczywiste, że firmy, które są zamknięte w tym roku po raz drugi, mają potężne problemy. Pożyczki, które przedsiębiorcy dostali z PFR trzeba za dziewięć miesięcy zwrócić, a nie ma z czego, bo firmy nie zarabiają - mówiła money.pl Katarzyna Gajek z Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej. - Naszym podstawowym postulatem było przywrócenie pakietu pomocowego i to się spotkało z dużym zrozumieniem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(57)
Ulinka
3 lata temu
Mam nadzieję, że na wiosne wesela już wrócą. Moja najlepsza przyjaciółka miała mieć wesele w listopadzie i musiała je przełożyć. Zresztą takich par na pewno są setki. A ja już jej kupiłam w prezencie roombę, chyba jej dam ją wcześniej i tyle.
Ania
3 lata temu
Zakaz zakładania rodzin i aborcji ciężko chorych płodów. Państwo prorodzinne jak się patrzy
Jatol
3 lata temu
Oskarżyłbym premiera o straty poniesione na przygotowanie wesela
Docent
3 lata temu
Jak widać w statystykach maseczki działają jak stringi na d....!
ola
3 lata temu
Młodzież z SOSW niepełnosprawna do szkoły musi chodzić i na warsztaty musi chodzić , maski zle nosi w komunikacji zaraża wszystkich i do domu wirusa przynosi.
...
Następna strona