Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|

Wesela od maja z limitami. Wiemy, czy wliczają się do nich zaszczepieni przeciwko COVID-19

68
Podziel się

Rząd od maja umożliwi zorganizowanie wesel z ograniczoną liczbą gości. Dotychczas jednak do limitów osób na imprezach i spotkaniach nie wliczały się osoby zaszczepione przeciwko koronawirusami. Zapytaliśmy Ministerstwo Zdrowia, czy tak samo będzie w przypadku imprez okolicznościowych.

Wesela od maja z limitami. Wiemy, czy wliczają się do nich zaszczepieni przeciwko COVID-19
Wesele od maja z limitem 25 osób. Co z osobami zaszczepionymi? (Adobe Stock, Tydav Photos)
bEsciEXp

Rząd przywraca możliwość zorganizowania imprez okolicznościowych, takich jak m.in. wesela i komunie. Wydarzenia będzie można organizować od 15 maja z limitem 25 osób.

Jednak osoby zaszczepione przeciwko SARS-CoV-2 (czyli takie, które przyjęły dwie dawki preparatów) dotychczas nie wliczały się do limitów osób np. przy organizacji spotkań służbowych lub zawodowych czy też spotkań rodzinnych organizowanych w domu.

Zapytaliśmy Ministerstwo Zdrowia, czy taka sama zasada będzie stosowana w przypadku imprez okolicznościowych, czyli czy osoby zaszczepione przeciw COVID-19 nie będą wliczać się do wspomnianego limitu 25 osób.

bEsciEXr
Zobacz także: Firmy chcą szczepić. Dadzą nawet dzień wolnego

W lakonicznej odpowiedzi czytamy, że "podobnie jak teraz osoby zaszczepione będą wyłączone z takiego limitu". Podpisała się pod nią Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska, naczelnik ds. mediów w MZ.

bEsciEXx

W środę 28 kwietnia premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedzieli stopniowe otwieranie gospodarki. Imprezy okolicznościowe będzie można organizować od 15 maja. Z zastrzeżeniem, że tylko na świeżym powietrzu przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Od 29 maja z kolei organizatorzy imprez okolicznościowych będą mogli zaprosić gości np. do sali weselnej. Do 50 osób zwiększy się też limit uczestników zabawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsciEXS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(68)
Zofia B,
3 miesiące temu
Uważam, że osoby zaszczepione już nikogo nie zarażą ani oni od nikogo nie powinny też zarazić się więc po co mamy się tym zamartwiać jeżeli szczepionki nie pomagają ludziom żyć normalnie w miarę to po co szczepić jak to nie chroni.
kawaler
3 miesiące temu
W maju nikt się nie żeni .
mario
3 miesiące temu
A co jeśli ktos przeszedł Covid-19 i ma wysoki poziom przeciwciał ale nie był testowany bo przechodził bezobjawowo?
bEsciEXT
Kibić
3 miesiące temu
Do 15 mają będę zaszczepiony w pełni. Czekam na zaproszenia na wesela, imieniny, stypy i inne imprezy.
Olga
3 miesiące temu
Gdzie można przeczytać cytowaną wypowiedź Agnieszki Pochrzęst-Motyczyńskiej, naczelnik ds. mediów w MZ? Czy jest to jakaś wypowiedź oficjalna? Nigdzie nie mogę znaleźć tej wypowiedzi, a jest to dla mnie kwestia dość istotna pod względem organizacji imprezy na ilość osób przekraczającą ustalone limity.
...
Następna strona