Trwa ładowanie...
bDzwZTsR

Notowania

Szczepionka Na Koronawirusa – Wszystkie wiadomości

17
09.01.2021 7:39

KORONAWIRUS
 / 
Szczepienia na koronawirusa w firmach. Auchan już zbiera informacje o chętnych

Przedsiębiorcy już dziś poszukują informacji o zorganizowaniu punktu szczepień przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 na terenie własnej firmy. Z ustaleń money.pl wynika, że taki wywiad wśród swoich pracowników przeprowadza sieć hipermarketów Auchan. - Szczepienia w firmach jednak nie rozpoczną się jutro - mówi Xenia Kruszewska z jednej z firm ubezpieczeniowych.

8
07.01.2021 16:05

NARODOWY PROGRAM SZCZEPIEŃ
 / 
Szczepionka na koronawirusa w Polsce. Dworczyk: zaszczepiono ponad 177 tys. osób

Ponad 177 tys. osób zostało już zaszczepionych preparatami przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 - podał na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk. Minister dodaje, że do końca marca rząd chciałby, aby 2,95 mln Polaków zostało zaszczepionych.

7
29.12.2020 18:18

GAZOCIĄG
 / 
Rosja robi swoje. Ławrow: Gazociąg Turecki Potok i siłownia atomowa w Akkuyu zostaną ukończone

Trwająca pandemia koronawirusa nie powstrzyma Rosji od realizacji dwóch rosyjsko-tureckich projektów energetycznych - przekonuje minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Budowy elektrowni atomowej w Akkuyu i gazociągu Turecki Potok (TurkStream) będą ukończone.

7
28.12.2020 16:00

KORONAWIRUS
 / 
Szczepionka na koronawirusa. Michał Dworczyk rozwiewa wątpliwości w kwestii obcokrajowców

Musimy liczyć się z trzecią falą pandemii – powiedział w niedzielę wieczorem szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień na COVID-19 Michał Dworczyk. Szef KPRM odpowiedział przy okazji na pytanie, czy szczepienia będą dostępne także dla osób bez polskiego obywatelstwa.

6
28.12.2020 15:34

SZCZEPIONKA NA KORONAWIRUSA
 / 
Nie nagrodzisz pracownika za szczepienie. Byłaby to dyskryminacja

Firmy zastanawiają się, jak zachęcić pracowników do szczepienia się przeciw koronawirusowi. Okazuje się, że w grę nie mogą wchodzić żadne gratyfikacje – na przykład wolny dzień, premia czy choćby dostęp do szkolenia.

bDzwZTsT
52
23.12.2020 10:39

KORONAWIRUS
 / 
"Zaszczepię się". Semeniuk deklaruje i mówi, że to jej odpowiedzialna decyzja

- Zaszczepię się - zadeklarowała wiceminister Olga Semeniuk w programie "Money. To się liczy". - Szczepionka przeszła wszystkie testy i badania medyczne europejskie i uważam, że każdy, kto może, powinien z niej skorzystać, biorąc odpowiedzialność za środowisko, w którym przebywa, ale przede wszystkim za siebie - powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Dodała, że to jej decyzja, odcinając się od doniesień "Wprost", jakoby to wicepremier Jarosław Kaczyński nakazał zaszczepienie się członkom rządu. Czy zaszczepieni będą mieli specjalne benefity, na przykład będą mogli chodzić do restauracji czy podróżować? - Każdy model, by zachęcić społeczeństwo do szczepionki, jest brany pod uwagę. Osobiście uważam, że jesteśmy na tyle odpowiedzialnym narodem, że przystąpimy masowo do szczepień i żadne profity czy benefity z tego tytułu nie będą potrzebne - powiedziała Olga Semeniuk.

968
20.12.2020 14:10

SZCZEPIENIE
 / 
Przywileje dla zaszczepionych. Rząd odkrywa karty

Zaszczepieni na koronawirusa nie będą musieli przestrzegać limitów podczas spotkań towarzyskich ani iść na kwarantannę po wjeździe to Polski. To wszystko przewiduje projekt rządowego rozporządzenia.

10
16.12.2020 14:40

KORONAWIRUS
 / 
Szczepionka na koronawirusa. Dworczyk: uruchomienie programu szczepień możliwe jeszcze w tym roku

Uruchomienie programu szczepień w Polsce jest możliwe jeszcze w tym roku - zapowiada szef KPRM Michał Dworczyk. Wszystko zależy od tego, czy producent szczepionki wypełni złożone rządowi deklaracje dotyczące dostarczenia szczepionek na koronawirusa.

8
11.12.2020 18:55

SZCZEPIONKA NA COVID
 / 
Szczepionki na Covid-19 bez VAT. Resort finansów ma już projekt

Zgodnie z unijnymi ustaleniami państwo nie będzie zarabiać na szczepionkach i testach na Covid-19. Resort finansów szykuje przepisy, by były one objęte VAT-em w wysokości 0 proc. do końca 2022 roku.

bDzwZTsZ
2
11.12.2020 17:47

KORONAWIRUS
 / 
Szczepionka przeciw koronawirusowi. Sanofi/GSK nie wprowadzą szczepionki w zaplanowanym terminie

Koncern farmaceutyczny Sanofi i brytyjska firma GSK ogłosiły, że nie wprowadzą opracowywanej przez siebie szczepionki przeciw koronawirusowi w pierwszej połowie 2021 r. Wyniki badan klinicznych nie są zadowalające.

11.12.2020 15:22

KORONAWIRUS
 / 
Szczepionka na COVID-19. Bezpieczna czy nie? Eksperci podzieleni

Szczepionka na koronawirusa ma już wkrótce przyczynić się do zwalczenia globalnej pandemii. Każdego tygodnia kolejne państwa zatwierdzają specyfiki przeznaczone do szczepień. Czy będą one w pełni bezpieczne? Zdania są podzielone.

2
09.12.2020 20:18

TURCJA
 / 
Rosyjska szczepionka na koronawirusa. Turcja chce ją stosować, jeżeli spełnia kryteria

Jeżeli rosyjska szczepionka na koronawirusa Sputnik V spełnia kryteria, to jesteśmy gotowi ją kupić - oznajmił turecki minister zdrowia dr Fahrettin Koca. To odpowiedź na wcześniejsze doniesienia, z których wynikało, że Turcja całkowicie odrzuca możliwość nabycia rosyjskiego preparatu.

18
09.12.2020 19:47

KORONAWIRUS
 / 
Szczepionka na koronawirusa od Pfizera. Kanada zatwierdza preparat

Kanada zatwierdza szczepionkę na koronawirusa firm Pfizer i BioNTech - podaje Reuters. Tym samym stała się trzecim państwem na świecie, który dopuścił ten preparat do użytku. Szczepienia obywateli mogą rozpocząć się już w przyszłym tygodniu.

bDzwZTta
44
08.12.2020 14:35

SZCZEPIENIA
 / 
Narodowy Program Szczepień. Rząd przedstawia projekt strategii

Rząd ujawnił projekt Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Z jego zapisów wynika, że zakup szczepionek będzie kosztować państwowy budżet 2,4 mld złotych. W pierwszej kolejności zaszczepić się będą mogli medycy, seniorzy i pracownicy służb mundurowych.

158
07.12.2020 17:14

COVID
 / 
Szczepienia już w przyszłym roku. NFZ szuka chętnych do prowadzenia punktów szczepień

Jak wynika z informacji money.pl, do Narodowego Funduszu Zdrowia zgłosiło się 500 miejsc, które chcą szczepić Polaków przeciwko koronawirusowi. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego chciałby, by takich miejsc było w całym kraju około 8 tys. NFZ czeka na chętnych do końca tygodnia.

354
04.12.2020 20:08

KORONAWIRUS
 / 
Szczepionki na koronawirusa. Dworczyk: dla zaszczepionych będą pewne benefity

Będą przewidziane pewne benefity dla osób, które się zaszczepią przeciw COVID-19 - zapowiada szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Jakie? Polityk wskazał na zasady reżimu sanitarnego, któremu dziś wszyscy podlegamy. Rząd ma ujawnić szczegóły w tej sprawie w najbliższych dniach.

6
02.12.2020 14:09

KORONAWIRUS
 / 
Szczepionka na koronawirusa. Czy minister nakaże obowiązkowe szczepienia?

Szczepionka na koronawirusa ma trafić do Polski już w najbliższych miesiącach. Rząd określił już zasady, na jakich wkrótce miliony Polaków rozpoczną szczepienia. Rozwiano przy okazji wątpliwości w kwestii obowiązku przyzjmowaina szczepionki.

238
27.11.2020 14:56

KORONAWIRUS
 / 
Szczepienia na koronawirusa. "Trzeba działać już teraz"

Wielkie centra niemal w każdym powiecie, masowe rekrutacje lekarzy. Tak do szczepień przygotowują się Niemcy. A Polska? Minister zdrowia sugeruje, że poradzą sobie z tym centra krwiodawstwa. Według ekspertów to wielka pomyłka.