Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Weryfikacja szczepień pracowników już w Sejmie. Na komisji zamieszanie, prace się opóźniają

34
Podziel się:

Sejmowa komisja zdrowia miała w środę rozpocząć prace nad poselskim projektem ustawy umożliwiającym weryfikację szczepień pracowników. Jednak w ogóle nie rozpoczęła posiedzenia, gdyż sali nie chciały opuścić osoby niezaproszone. Dlatego też przewodniczący Tomasz Latos podjął decyzję, że komisja się nie odbędzie.

Weryfikacja szczepień pracowników już w Sejmie. Na komisji zamieszanie, prace się opóźniają
Ustawa umożliwiająca weryfikację szczepień pracowników trafiła pod obrady Sejmu (PAP, PAP/Rafał Guz)

Na środę sejmowa komisja zdrowia zaplanowała rozpoczęcie prac nad poselskim projektem ustawy, który umożliwi m.in. weryfikację szczepień przeciwko COVID-19 przez pracodawców. Posiedzenie jednak się nie odbyło, a to z powodu... dołączenia do niego osób niezaproszonych na posiedzenie komisji.

Komisja nie rozpoczęła prac

Przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS) zdecydował, że nie rozpocznie posiedzenia, dopóki niezaproszeni nie opuszczą komisji. Apel ponowił po ponad półgodzinnej przerwie.

- Chodzi o to, abyśmy przestrzegali rygory sanitarne. Mamy pewne wytyczne odnośnie organizacji komisji, związane również z limitem osób. Proszę, aby osoby, które nie zostały zaproszone, opuściły salę - zaapelował Tomasz Latos.
Zobacz także: Nowe obostrzenia. "Dobrowolne okazywanie paszportu covidowego"

Ostrzegł, że w przypadku braku reakcji nie będzie mógł otworzyć obrad komisji, a tym samym jej posiedzenie w środę się nie odbędzie. Nie było na to żadnej reakcji, dlatego też Tomasz Latos zdecydował się na nierozpoczęcie posiedzenia.

W Sejmie projekt umożliwiający weryfikację szczepień pracowników

Na komisji miało rozpocząć się pierwsze czytanie projektu grupy posłów PiS, który umożliwi pracodawcom weryfikację szczepień przeciwko COVID-19. W przypadku, gdyby pracownik był niezaszczepiony, to zatrudniająca go osoba mogłaby sprawdzić, czy posiada on ważny negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 lub czy ma status ozdrowieńca.

Gdyby zatrudniony nie posiadał żadnego z powyższych, to pracodawca może odesłać do pracy poza stałe miejsce zatrudnienia. Innymi możliwościami będzie oddelegowanie pracownika do innego rodzaju pracy, ale z odpowiadającym mu wynagrodzeniem.

Projekt umożliwi też kierownikom podmiotów wykonujących działalność leczniczą (czyli m.in. szpitali) nałożenie obowiązku zaszczepienia się przeciwko COVID-19 na pracowników, jeżeli nie ma przeciwwskazań do szczepienia się w zakresie ich stanu zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(34)
GGG
2 lata temu
a Ci którzy głosują za segregacją są zaszczepieni
fan eutanazji
2 lata temu
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem obowiązkowych szczepień dla wyborców PiS-u i Konfederacji.
fdfdfdfd
2 lata temu
nie bede niczego sprawdzał u siebie.
Zaszczepiony
2 lata temu
Przecież w UK ogłosili że dwie dawki szprycy to za mało. Ja myślę że dopiero po dziesiątej będziemy mogli wreszcie powiedzieć, że to już jest ta ostatnia prosta.....
Robert ...
2 lata temu
Niestety to jest bardzo smutne i przykre , że aż ok. 1/3 Polaków dało się oszukać - i zaaplikowało sobie ten preparat genowy mylnie zwany szczepionką .
...
Następna strona