Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Obowiązkowe szczepienie dla kolejnych grup? Niedzielski: "Dyskutujemy jeszcze o dwóch innych"

322
Podziel się:

Adam Niedzielski w Opolu wyjaśnił, skąd data wejścia obowiązku szczepień dla wybranych grup zawodowych. Minister zdrowia powiedział, że do 1 marca wszystkie chętne osoby zdążą przyjąć dwie dawki szczepionki. Niedzielski dodał też, że trwa dyskusja o kolejnych grupach zawodowych, które miałby objąć ten obowiązek.

Obowiązkowe szczepienie dla kolejnych grup? Niedzielski: "Dyskutujemy jeszcze o dwóch innych"
Będą kolejne grupy z obowiązkiem szczepień? (EASTNEWS, Piotr Molecki)

Minister Zdrowia Adam Niedzielski odniósł się w trakcie konferencji w Opolu do kontrowersji wokół daty wejścia w życie obowiązku szczepień dla wybranych grup zawodowych.

Będą kolejne grupy zawodowe z obowiązkiem szczepień?

Zdaniem ministra i byłego szefa NFZ, 1 marca to optymalna data. Niedzielski dodał też, że trwa dyskusja na temat dwóch kolejnych grup, które miałyby zostać objęte tym obowiązkiem.

- Oczywiście moje stanowisko jako ministra zdrowia jest takie, że powinniśmy jak najszerzej ten obowiązek wprowadzić. Ale ten obowiązek może być wprowadzony po czasie, który pozwala na przyjęcie pełnego szczepienia – wyjaśnił minister zdrowia.

Zobacz także: Jak oszczędzać w dobie inflacji? Ekspert podpowiada: Alkohol jest dobrym rozwiązaniem

Niedzielski tłumaczy powód daty wejścia obowiązku szczepień

Niedzielski mówił też o tym, że osoby, które będą podlegały obowiązkowi szczepień, "mają w tej chwili czas, by do 1 marca przyjąć dwie dawki, między którymi musi być zachowany odpowiedni odstęp – minimum trzytygodniowy".

- W tej sytuacji 1 marca to pierwsza z możliwych dat, która pozwoli na przygotowanie się do tego, bo wszystkie rygory, które dotyczą obowiązkowego szczepienia, będą stosowane po tej dacie, po 1 marca – powiedział szef ministerstwa.

Niedzielski powiedział, że przyspieszenie obowiązkowych szczepień byłoby możliwe w przypadku krócej trwających schematów szczepień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(322)
Ygdry
rok temu
On pogrąży PiS
Szymon
rok temu
Grupa medyków - zaszczepiona podobno w 90%. Obowiązkowe wyszczepienie pozostałych 10% zakończy pandemię??????
133
rok temu
ANTYSZCZEPIONKOWY PLUS W ataku
Kodi
rok temu
Po co chcą szczepić po 1 marca, na lato? Kiedy wszyscy wiedzą że to działa max 6 m-cy. Sprzedawczyki, to kiedy wycofacie ze sprzedaży alkohol i papierosy dla dobra ogółu?
Aska
rok temu
Miały być 3 grupy, teraz są 2, a skończy się na niczym 😂. Covidianom polecam film „8 rue dr l’hunanite”. Śmiech to zdrowie
...
Następna strona