Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Szczepienia na COVID-19. Pracodawcy chcą wiedzieć, czy pracownicy się zaszczepili

51
Podziel się:

Aż 80 proc. pracodawców uważa, że powinni mieć dostęp do informacji, którzy z zatrudnionych przez ich pracowników się zaszczepili przeciwko COVID-19 - wynika z badania CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Szczepienia na COVID-19. Pracodawcy chcą wiedzieć, czy pracownicy się zaszczepili
Koronawirus. 80 proc. pracodawców uważa, że powinni wiedzieć, kto się zaszczepił (Materiały WP, Adobe)

CBM Indicator zapytał właścicieli firm, czy powinni mieć informacje o tym, ilu i którzy z ich pracowników się zaszczepiło. Aż 80 proc. zapytanych zgodziło się, że powinni mieć dostęp do takiej wiedzy - czytamy w portalu Superbiz.se.pl. Pozostałe 20 proc. jest przeciwnych takiemu rozwiązaniu.

Najwięcej chętnych do posiadania takiej wiedzy znalazło się wśród średnich firm, gdzie chęć zapoznania się z informacjami o szczepieniach deklaruje aż 85 proc. zapytanych. Ten odsetek jest mniejszy wśród małych i największych firm - wynosi odpowiednio: 79 proc. i 70 proc.

Zobacz także: "Nie chcemy sowieckiego modelu". Prezydent Sopotu ostro o zmianach dla samorządów

Jak przekonują środowiska pracodawców, dzięki takiej wiedzy będą mogli efektywnie urządzić organizację pracy jesienią, co okaże się niezbędne w razie ewentualnego lockdownu. Osoby zaszczepione mogłyby ewentualnie przychodzić do miejsca pracy.

Akcja szczepień przeciwko SARS-CoV-2 zdecydowanie wyhamowała. Pierwszą dawkę przyjęło ponad 18,64 mln obywateli. W pełni zaszczepionych jest 16,4 mln osób, czyli niecałe 43 proc. społeczeństwa.

To zbyt mało, by spać spokojnie z przeświadczeniem, że pandemia odchodzi do przeszłości. Dlatego też coraz częściej przewija się temat IV fali, która według ekspertów powinna nadejść jesienią. Komentatorzy uważają, że trzeba rozważyć ograniczenia wyłącznie dla osób niezaszczepionych.

Rząd jak na razie jednak nie jest przekonany do takiego rozwiązania. W sondażu "Super Expressu" ponad połowa zapytanych sprzeciwiła się temu pomysłowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(51)
Wika
rok temu
Zaszczepiłam się - była to najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć. Dzięki temu mogę normalnie, bez obaw pracować w moim wymarzonym zawodzie - ukończyłam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych na kierunku protetyk słuchu.
Maja
rok temu
Ja jestem zaszczepiona. Jest to dla mnie ważne, bo mogę dzięki temu spokojnie uczyć się w mojej wymarzonej szkole - Studium Pracowników Medycznych i Społecznych.
Anna
rok temu
Nie zaszczepieni nie powinni być przyjmowani do szpitali ,bo są pożywką dla wirusa i świadomie zarażają innych.Noszą w sobie ładunki wybuchowe jak terroryści.
7UP!
rok temu
Prawidłowo!! Też by mi się nie uśmiechało siedzieć obok osoby niezaszczepionej!! Wszystkich tych ANTY powinni zwalniać natychmiastowo!! :// :)
Tomek
rok temu
Widać miliardy na reklamę tego produktu robią swoje. Ale ten przymus to przesada. Odbija już im? Nie ma nad ludzi tylko to są chciwe zwierzęta.
...
Następna strona