Trwa ładowanie...
bFgfESUl
Notowania

Śluby – Wszystkie wiadomości

Mało ślubów, dużo rozwodów. Czy dane za początek 2021 r. budzą trwogę?
135
25.06.2021 20:00

ROZWODY W POLSCE
 / 
Mało ślubów, dużo rozwodów. Czy dane za początek 2021 r. budzą trwogę?

W pierwszym kwartale 2021 roku w Polsce rozwiodło się 16 tys. par, 200 zdecydowało się na separację. Jednocześnie zawarto 13,3 tys. małżeństw. Różnica budzi zaniepokojenie wielu osób. Czy słusznie?

Wesela od maja z limitami. Wiemy, czy wliczają się do nich zaszczepieni przeciwko COVID-19
117
29.04.2021 14:32

SZCZEPIENIA
 / 
Wesela od maja z limitami. Wiemy, czy wliczają się do nich zaszczepieni przeciwko COVID-19

Rząd od maja umożliwi zorganizowanie wesel z ograniczoną liczbą gości. Dotychczas jednak do limitów osób na imprezach i spotkaniach nie wliczały się osoby zaszczepione przeciwko koronawirusami. Zapytaliśmy Ministerstwo Zdrowia, czy tak samo będzie w przypadku imprez okolicznościowych.

Koronawirus zamroził branżę ślubną. Polacy organizują uroczystości na Zanzibarze
156
10.03.2021 15:09

BRANŻA WESELNA
 / 
Koronawirus zamroził branżę ślubną. Polacy organizują uroczystości na Zanzibarze

Pandemia? Jaka pandemia? Na Zanzibarze życie toczy się normalnym trybem. To właśnie zachęca Polaków nie tylko do odwiedzania wyspy na krótki urlop, ale także po to, by wziąć tam ślub. O kosztach i organizacji opowiada money.pl Ewelina Musiał, która niespełna przed miesiącem wyszła za mąż na Zanzibarze.

Kontrole sanepidu na weselach. Jak wyglądają? "Wchodzi 2-3 urzędników i liczą gości"
18
30.09.2020 15:19

ŚLUBY
 / 
Kontrole sanepidu na weselach. Jak wyglądają? "Wchodzi 2-3 urzędników i liczą gości"

- Kontrole na weselach faktycznie się odbywają. Na pięciu, które organizowałam w ostatnim czasie, był sanepid - powiedziała w programie „Newsroom” Agnieszka Winnicka, Polskie Stowarzyszenie Branży Ślubnej. – Natomiast nie jest to tak straszne, jak się wszystkim wydaje. Wygląda to tak, że na salę wchodzi 2-3 urzędników i robią kontrolę, ale w bardzo wyważony sposób. Oprócz liczby gości, sprawdzają, czy są zachowane środki ostrożności i jeśli wszystko jest ok, po prostu wychodzą. Kontrole, których byłam świadkiem, trwały zaledwie 20 minut. Nie wiem, jak to wygląda, gdy te reguły nie są przestrzegane. Zapewne kończy się na mandatach dla obiektów i pary młodej, natomiast ja się z taką sytuacją nie spotkałam.

Koronawirus. Branża weselna ma problem. A miał być rekord
18
30.06.2020 6:52

ŚLUBY
 / 
Koronawirus. Branża weselna ma problem. A miał być rekord

Odwołane śluby i wesela przez pandemię koronawirusa uderzyły w całą branżę. Rynek może skurczyć się nawet o połowę.

bFgfESUn
Wesela do 150 osób, ale na jakich zasadach? Co może się znaleźć w wytycznych?
34
27.05.2020 16:31

ŚLUBY
 / 
Wesela do 150 osób, ale na jakich zasadach? Co może się znaleźć w wytycznych?

- Przed kilkoma godzinami dostaliśmy informację, że będą możliwe wesela do 150 osób. Nie są jeszcze opublikowane wytyczne. My jako Polskie Stowarzyszenie Branży Ślubnej spodziewamy się, jakie one mogą być, bo sami je wypracowywaliśmy z Ministerstwem Rozwoju, ale nie jesteśmy pewni, czy w całości zostały zaakceptowane przez GIS i Ministerstwo Zdrowia, stąd jeszcze nie wiemy, z czym się dokładnie mierzymy - powiedziała Agnieszka Winnicka z Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej. Co z ich strony było rekomendowane? Winnicka mówi o dezynfekcji rąk po każdorazowym wejściu do obiektu, matach dezynfekcyjnych przed obiektem, odległościach między stołami, liczbie gości przy stole i tym, by rodziny siadały razem. - Sama jestem ciekawa, co w finalnej wersji zostanie - dodaje. Mówi też o kwestii prezentacji jedzenia i wydawania go gościom podczas wesela. Sama jest za opcją, by nie stało ono na stołach, a było donoszone.

Śluby i wesela znów ruszą. "Pojawią się fantastyczne oferty last minute"
9
27.05.2020 9:06

ŚLUBY
 / 
Śluby i wesela znów ruszą. "Pojawią się fantastyczne oferty last minute"

- Kamień z serca - tak Agnieszka Winnicka z Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej zareagowała na informacje o odmrożeniu branży. Jej zdaniem teraz może pojawić się sporo korzystnych ofert dla przyszłych małżonków. - To, co się wydarzy za chwilę, to będą naprawdę fantastyczne oferty last minute - uważa. Jak tłumaczy, długo nie było wiadomo, kiedy na nowo będzie można organizować wesela, więc wiele par przeniosło swoje imprezy na koniec roku lub na rok następny. - Ponieważ miejsca na rozchwytywanych salach weselnych zajmuje się na dwa lata do przodu, może okaże się, że są fantastyczne lokale, które są wolne od zaraz - twierdzi. Zapytana o to, czy wesela przez koronawirusa mogą być droższe, odpowiada: - Ja bym tego nie rekomendowała. Jeśli sala weselna wyjdzie z ofertą, której koszty są nieuzasadnione, to para młoda wybierze inny obiekt. Każdy ma wolny wybór i może swoją imprezę organizować tam, gdzie chce - dodaje.

Zniesienie kolejnych obostrzeń. Szumowski mówi, co się zmieni
161
25.05.2020 14:57

RĘKAWICZKI
 / 
Zniesienie kolejnych obostrzeń. Szumowski mówi, co się zmieni

Czy obowiązek noszenia rękawiczek choćby w sklepach zostanie zniesiony? - Jest to kwestia do przemyślenia. Czy to będzie dezynfekcja czy rękawiczki to jest jeszcze do zastanowienia. Dezynfekcja powinna zostać utrzymana, rękawiczki wtedy mogą nie być konieczne - powiedział w programie specjalnym "Newsroom WP" minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Na pewno będziemy mówili o takich rzeczach jak wesela, spotkania towarzyskie i szerzej to zakomunikujemy. Co do wesel, będziemy musieli dać perspektywę długoterminową, bo trudno jest zarezerwować salę. Wesela dotyczą osób najbliższych, z tego powodu dochodzenie epidemiczne jest łatwiejsze. Na pewno pojawią się przepisy, które to umożliwią, ale wciąż z ograniczoną liczbą osób - dodał.

Sezon ślubów przed nami. Wytyczne jeszcze w tym tygodniu
261
19.05.2020 15:58

ŚLUBY
 / 
Sezon ślubów przed nami. Wytyczne jeszcze w tym tygodniu

Jakie będą rekomendacje dotyczące ślubów i wesel - zapytaliśmy wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego w programie "Newsroom" WP. - Dla osób planujących wesele myślę, że już wkrótce, może nawet w tym tygodniu, będziemy mieć gotowy komunikat - powiedział wiceminister Janusz Cieszyński. - Na ten moment jest trochę za wcześnie, prowadzimy prace analityczne - dodał. Nie chciał jednak zdradzić żadnych szczegółów. Na pytanie, co powiedziałby osobom, które przygotowują wesele na sierpień, odparł: "Jeśli dziś bym otrzymał takie pytanie, poprosiłbym o kilka dni cierpliwości do momentu, kiedy przedstawimy wytyczne i prognozy na przyszłość". - Biorąc pod uwagę, że temat wesel, komunii, rodzinnych ważnych wydarzeń był jednym z najczęściej występujących podczas konsultacji naszego ostatniego rozporządzenia tematów, to myślę, że to będzie najważniejsza rzecz, którą będziemy chcieli w najbliższym czasie zakomunikować.

bFgfESUt
Wakacje 2020 do odwołania? Szumowski: będą, ale najpewniej z wirusem
199
17.04.2020 12:00

ŚLUBY
 / 
Wakacje 2020 do odwołania? Szumowski: będą, ale najpewniej z wirusem

Koronawirus może zablokować wakacyjne wyjazdy. - Wakacje będą, tylko pytanie, w jakiej formule. Wydaje się, że jednak będziemy spędzali wakacje z wirusem, a to oznacza obostrzenia. Nie będziemy mogli się kontaktować w sposób bliski, pewne formy działalności nie będą uwolnione, to ryzyko zarażenia dziadków, rodziców, bliskich, chorych. Trzeba to będzie wziąć pod uwagę - powiedział w programie specjalnym WP "Koronawirus" minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Powoli musimy uczyć się żyć w czasach epidemii. To nie jest proste, we współczesnym świecie jeszcze nigdy tego nie mieliśmy. To taniec pomiędzy życiem a życiem - dodał.

Do ślubu w... maseczce. Minister zdrowia nie pozostawia złudzeń
1.1K
17.04.2020 11:56

ŚLUBY
 / 
Do ślubu w... maseczce. Minister zdrowia nie pozostawia złudzeń

– Niestety musimy powoli uczyć się żyć w czasie epidemii – mówił w programie specjalnym Wirtualnej Polski minister zdrowia Łukasz Szumowski. Minister wskazał również, że wszystko wskazuje na to, iż śluby czy wesela będą musiały odbywać się w maseczkach. – Państwo młodzi żyją razem lub spotykają się, natomiast na tym ślubie czy weselu są osoby postronne, więc niestety będą musiały być w maseczkach – mówił Łukasz Szumowski.

Koronawirus uderzy w branżę ślubną. "Wiele firm nie przetrwa"
62
06.04.2020 18:01

ŚLUBY
 / 
Koronawirus uderzy w branżę ślubną. "Wiele firm nie przetrwa"

- Małe, jednoosobowe firmy przetrwają miesiąc, może dwa, ale nie pół roku - mówią w specjalnym programie money.pl i Wirtualnej Polski Izabela Janachowska i Krzysztof Jabłoński, działający w branży ślubnej. Jak podkreślali, przesunięcie sezonu to jedyna szansa dla wielu firm. - Mamy za sobą tłuste lata i ten, kto jest dobrym gospodarzem, zdołał odłożyć trochę kapitału - mówił Jabłoński. Jego zdaniem jednak bardzo wiele firm z branży nie przetrwa tego kryzysu.

Ślub humanistyczny
258
21.04.2019 11:39

CEREMONIA
 / 
Ślub humanistyczny

Organizacja osobistych ceremonii ślubnych - to pomysł na biznes Joanny Humerczyk i Szymona Wieczorka, właścicieli marki "Ślub Humanistyczny Joanna Humerczyk". Poznańska firma oferuje swoim klientom śluby marzeń - ukierunkowane na zainteresowania, potrzeby i pasje narzeczonych. To alternatywa dla tradycyjnej ceremonii kościelnej lub cywilnej, ograniczonej przepisami prawa. Firma notuje 30 proc. wzrost liczby ceremonii rok do roku. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

bFgfESUu
Bierzemy mniej ślubów
27.08.2010 6:44

ŚLUBY
 / 
Bierzemy mniej ślubów

W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku liczba zawieranych małżeństw spadła o 15 procent w porównaniu do analogicznego okresu ubiegł