Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Wstrzymaj się z remontem. Analitycy przewidują, że ceny materiałów budowlanych będą dalej rosnąć

44
Podziel się:

To nie koniec wzrostu cen materiałów - alarmuje Santander Bank Polska. Dobra sytuacja w branży pociągnęła za sobą wzrost cen materiałów budowlanych, w niektórych przypadkach nawet o połowę.

Wstrzymaj się z remontem. Analitycy przewidują, że ceny materiałów budowlanych będą dalej rosnąć
W tym roku plany budowy lub kupna domu deklaruje już około 17 proc. konsumentów (Adobe Stock, Tsuboya)
bEClldGt

Branża budowlana przetrwała okres pandemii bez szwanku, co przełożyło się m.in. na wzrost cen materiałów. Jak wynika z raportu Santander Bank Polska, tylko od 2016 roku płyty OSB zdrożały o połowę, natomiast cement i wapno o blisko jedną trzecią.

"Jeśli utrzymają się dotychczasowe trendy, w tym roku większość materiałów będzie kosztować najwięcej od 5 lat" - czytamy.

Na przestrzeni ostatnich lat, ceny materiałów budowlanych w Polsce nie notowały istotnych spadków. Z danych o dynamice cen dwudziestu kategorii materiałów wykorzystywanych do wznoszenia budynków, publikowanych przez grupę PSB, w żadnej nie odnotowano spadku poniżej poziomu z 2016 roku.

bEClldGv
Zobacz także: Boom na kredyty hipoteczne. Prof. Orłowski: Trochę powtórka z kredytów we frankach. Mogą być pozwy

Zdaniem ekspertów Santander Bank Polska dobra sytuacja branży budowlanej wynika z funkcjonujących w czasie pandemii placów budowy. Bieżący rok przyniósł kolejne wzrosty.

"Podaż mieszkań w budowie wzrosła w marcu 2021 roku o rekordowe 33,9 tys. i przez cały 2 kwartał utrzymywała się powyżej poziomów z poprzednich lat" - czytamy.

bEClldGB

Również w segmencie budowy magazynów, po pewnym spowolnieniu w 2 kwartale 2021, obecnie poziom inwestycji wystrzelił do ponad 3,3 mln m2 co oznacza wzrost o blisko 90 proc. rdr.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEClldGW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
WRS
2 dni temu
Współczuciem dla kredytobiorców którzy wzięli kredyt na początku roku a tu się okazuje, że potrzeba jeszcze ze 150000 na wykończenie z powodu podwyżek
Polka
2 dni temu
Ceny z kosmosu, płacisz i jeszcze CZEKASZ 2-3 MIESIĄCE!!!! ZŁODZIEJE
Budownoczy
2 dni temu
Ceny stali o100 procent sklejki szacunkowa o 200 procent gips o 30 procent tarcica o 250 procent kontynuować? A inflacja 5 procent tylko w którym kraju bo chyba nie w polsce
bEClldGX
Sam
3 dni temu
Nie 1/3 a 3x wzrosły ceny OSB, tarcicy, stali, styropianu, robocizny itd. czyli wszystkiego
polak
3 dni temu
nie kupujcie przez pol roku i sami padna i ceny terz
...
Następna strona