Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Wszystkich Świętych 2019 - Wrocław. Utrudnienia, organizacja ruchu i kursowanie komunikacji miejskiej

0
Podziel się:

W okresie Wszystkich Świętych wokół wrocławskich cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Zmiany dotyczą także kursowania pojazdów komunikacji miejskiej. Gdzie wprowadzone będą zakazy jazdy czy parkowania? Jak kursować będą autobusy i tramwaje?

Wszystkich Świętych 2019, organizacja ruchu we Wrocławiu. Parkingi i dojazd do cmentarzy oraz kursowanie komunikacji miejskiej
Wszystkich Świętych 2019, organizacja ruchu we Wrocławiu. Parkingi i dojazd do cmentarzy oraz kursowanie komunikacji miejskiej (East News)

Organizacja ruchu wokół wrocławskich cmentarzy będzie podobna do tej, która obowiązywała w poprzednich latach - informuje wrocławski ratusz. Zmiany dotyczyć będą okolic cmentarzy, gdzie zostanie wprowadzony zakaz parkowania, zatrzymywania i postoju. Służby apelują, aby zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie drogowe.

Pod największe cmentarze - Grabiszyński czy Osobowicki - nie będzie można podjechać pod samo wejście. Wyłączone z zakazu będą jedynie taksówki, samochody osób niepełnosprawnych z kartami parkingowymi oraz wozy MPK. Część sygnalizacji świetlnych w bezpośrednim rejonie cmentarzy Osobowickiego i Grabiszyńskiego zmieni się w światło żółte pulsujące. We wszystkich newralgicznych punktach dojazdowych do cmentarzy rozstawione będą posterunki policji, straży miejskiej i służb MPK.

Jak dojechać i gdzie zaparkować w okolicach wrocławskich cmentarzy? Poniżej załączymy odnośniki, po których kliknięciu nastąpi przekierowanie do informacji o zmianach w rejonie poszczególnych nekropolii:

Zobacz także: Obejrzyj: Jak najskuteczniej wyczyścić nagrobek

Komunikacja miejska na Wszystkich Świętych 2019 we Wrocławiu

Dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe, większa częstotliwość kursów. W związku ze wzmożonym ruchem w rejonie wrocławskich cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu komunikacji zbiorowej, mają one pomóc w wygodnym dotarciu na wrocławskie nekropolie.

Niektóre autobusy będą zatrzymywały się na dodatkowych przystankach, część przystanków zmieni lokalizację. Będą też podstawiane dodatkowe autobusy i tramwaje, niektóre zmienią trasę. Wrocławski magistrat udostępnia obszerne informacje, dotyczące zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej, poniżej załączamy odnośniki.

Sprawdź, jak będzie jeździć komunikacja miejska we Wrocławiu podczas Wszystkich Świętych: 1 listopada 2019 r. (piątek) i 2 listopada 2019 r. (sobota).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)