Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
08.10.2019 15:19

Wybory parlamentarne 2019. Kaczyński: "W ciągu 21 lat dogonimy Niemcy"

- W ciągu 12 lat dogonimy przeciętną w Unii Europejskiej, a za 21 lat osiągniemy poziom Niemiec - mówił podczas spotkania wyborczego w Warszawie Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński, prezes PiS. (Fot: Marek Maliszewski/REPORTER)

Jak mówił Kaczyński, prowadzona przez rząd PiS polityka wzrostu płac nie koliduje z polityką socjalną i prowadzi do rozwoju gospodarczego.

Zdaniem prezesa PiS, jednym z najważniejszych elementów polityki gospodarczej powinna być stymulacja popytu.

- Przedwojenna polska miała problemy z rozwojem, bo popyt był bardzo niski. My ten popyt zwiększamy - powiedział Kaczyński. - To metoda skuteczna w czasach koniunktury, ale będzie też skuteczna w razie kryzysu.

Oglądaj też: Pensja minimalna da się we znaki sklepom. Kłopotem zwłaszcza tempo wzrostu płac

Prezes PiS nawiązał tym samym do zwiększenia płacy minimalnej, która od przyszłego roku wzrośnie do 2600 złotych brutto.

W kolejnym roku ma to być 3 tys. zł, a w 2023 roku - 4 tys. zł - wynika z deklaracji wyborczej prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

- Podnoszenie płac prowadzi do procesu, który jest konieczny dla rozwoju. Rozwój dokonuje się wtedy, kiedy się to opłaca. A inwestowanie w postęp opłaca się wtedy, kiedy praca jest stosunkowo droga - powiedział Kaczyński podczas spotkania w Warszawie. Dodał, że na kontach przedsiębiorstw leżą pieniądze, które "powinny pracować".

Kaczyński wspomniał też o wielkich inwestycjach, które mają stymulować gospodarkę. Wymienił m.in. budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną i Centralny Port Komunikacyjny.

- Nie chcemy ograniczać się do redystrybucji, która kiedyś była wyznacznikiem państwa dobrobytu. Nam chodzi o dobrobyt naprawdę. Chcemy dogonić przeciętną w UE w ciągu najwyżej 12 lat, a Niemcy w ciągu 21 lat - zadeklarował prezes PiS.

- I nie chodzi o dzisiejszy poziom Niemiec, ale o ten, który będzie za jakieś 19 lat. Mamy szanse być na tym samym poziomie, jeśli chodzi o PKB i płace. Dziś mamy niewiele ponad 50 proc. siły nabywczej przeciętnej niemieckiej płacy. A to powinno być 100 proc - powiedział Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, wybory, pis, kaczyński
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-10-2019

HAHAHANo tak, za 21 lat - bo gościa nie będzie już na świecie, a skargi będzie można co najwyżej wysyłać na Berdyczów. Cwane to, ale za cwane.

08-10-2019

OmgCiemnota co nigdy nigdzie nie była a świat zna tylko z tvpis to kupi i zagłosuje. Prawda jest taka, że Niemcy grają w lidze ze stanami i Chinami, a my … Czytaj całość

08-10-2019

dziadku, odstaw prochyza 21 lat po tobie i twoich wizjach nikt nie będzie pamiętał. Marzenia fajna rzecz, ale zejdź na ziemię

Rozwiń komentarze (168)