Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Wybory parlamentarne 2019. Kaczyński: "W ciągu 21 lat dogonimy Niemcy"

168
Podziel się:

- W ciągu 12 lat dogonimy przeciętną w Unii Europejskiej, a za 21 lat osiągniemy poziom Niemiec - mówił podczas spotkania wyborczego w Warszawie Jarosław Kaczyński.

Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński, prezes PiS.
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński, prezes PiS. (East News, Marek Maliszewski/REPORTER)

Jak mówił Kaczyński, prowadzona przez rząd PiS polityka wzrostu płac nie koliduje z polityką socjalną i prowadzi do rozwoju gospodarczego.

Zdaniem prezesa PiS, jednym z najważniejszych elementów polityki gospodarczej powinna być stymulacja popytu.

- Przedwojenna polska miała problemy z rozwojem, bo popyt był bardzo niski. My ten popyt zwiększamy - powiedział Kaczyński. - To metoda skuteczna w czasach koniunktury, ale będzie też skuteczna w razie kryzysu.

Zobacz także: Oglądaj też: Pensja minimalna da się we znaki sklepom. Kłopotem zwłaszcza tempo wzrostu płac

Prezes PiS nawiązał tym samym do zwiększenia płacy minimalnej, która od przyszłego roku wzrośnie do 2600 złotych brutto.

W kolejnym roku ma to być 3 tys. zł, a w 2023 roku - 4 tys. zł - wynika z deklaracji wyborczej prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

- Podnoszenie płac prowadzi do procesu, który jest konieczny dla rozwoju. Rozwój dokonuje się wtedy, kiedy się to opłaca. A inwestowanie w postęp opłaca się wtedy, kiedy praca jest stosunkowo droga - powiedział Kaczyński podczas spotkania w Warszawie. Dodał, że na kontach przedsiębiorstw leżą pieniądze, które "powinny pracować".

Kaczyński wspomniał też o wielkich inwestycjach, które mają stymulować gospodarkę. Wymienił m.in. budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną i Centralny Port Komunikacyjny.

- Nie chcemy ograniczać się do redystrybucji, która kiedyś była wyznacznikiem państwa dobrobytu. Nam chodzi o dobrobyt naprawdę. Chcemy dogonić przeciętną w UE w ciągu najwyżej 12 lat, a Niemcy w ciągu 21 lat - zadeklarował prezes PiS.

- I nie chodzi o dzisiejszy poziom Niemiec, ale o ten, który będzie za jakieś 19 lat. Mamy szanse być na tym samym poziomie, jeśli chodzi o PKB i płace. Dziś mamy niewiele ponad 50 proc. siły nabywczej przeciętnej niemieckiej płacy. A to powinno być 100 proc - powiedział Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
wybory
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(168)
Młody gniewny
4 lata temu
Modlimy się aby wygrał PiS, bo jak nie, to będę musiał iść do pracy.
aga
4 lata temu
ILE Z WYPŁATY, EMERYTURY LUB RENTY ZABIERA NAM PAŃSTWO? - bo system podatkowy funkcjonuje tak NAPRAWDĘ całkiem inaczej, niż to się do wierzenia podaje! Na tej stronie jest link do darmowego ebooka, który pomoże zrozumieć, kto i dlaczego płaci najwyższe, 90%-we podatki. I kłamstwo, że istnieje coś takiego, jak kwota wolna od podatku! (b. krótko - na jednej stronie) Polecam dobrze się krzesła trzymać! (przy czytaniu) :-) renata-derek.esy*es/podatki.html (zamiast * wstaw kropkę) Henry Ford (producent samochodów w USA) dawno temu powiedział: „Dobrze, że ludzie nie rozumieją systemu finansowego i bankowego (od siebie dodam, że i podatkowego). Gdyby to TERAZ zrozumieli, mielibyśmy rewolucję najpóźniej jutro rano.“ :-)
Myslmy o swie...
4 lata temu
TYLKO ZA TEN KIERUNEK OBRANY PRZEZ ...PIS..... powinnismy trzymac sie z PIS em. jezeli naszym pragnienem jest zyc lepiej.
Polak
4 lata temu
Oj hejterzy Brejzy i PO KO już wybory przegrane a wy jeszcze hejtujcie za Po Ko że jeszcze Nejman was nie przekonał alesz oczywiście Nejman jest czysty to kłamstwa PiSu i TVP kiedy wy zmondrzejecie chyba wcale
Polak
4 lata temu
Oj hejterzy Brejzy i PO KO już wybory przegrane a wy jeszcze hejtujcie za Po Ko że jeszcze Nejman was nie przekonał alesz oczywiście Nejman jest czysty to kłamstwa PiSu i TVP kiedy wy zmondrzejecie chyba wcale
...
Następna strona