Trwa ładowanie...
bDUCnPOZ

Notowania

Przejdź na

Wybory podczas epidemii. Cieszyński: Członkowie komisji wyborczych w maseczkach z filtrem

- Organizacja pracy w lokalach wyborczych jest przedmiotem rozporządzenia, które wyda minister zdrowia - powiedział wiceminister Janusz Cieszyński. Jak dodał, prace nad nim są finalizowane. - Do ostatniej chwili czekaliśmy na kształt ustawy, Senat nad nią pracował wyjątkowo długo - powiedział w programie Newsroom WP. - Były też prowadzone konsultacje z przedstawicielami samorządów. To, co zostało uzgodnione, będzie przekazane do krótkich konsultacji, tak by były to bezpieczne wybory, a bezpieczne to takie, które - mam nadzieję - w jak największym stopniu będą wyborami korespondencyjnymi - dodał Cieszyński. Zdradził też, jakim wymogom będą poddane lokale wyborcze. - Zaproponujemy, by członkowie komisji byli wyposażeni w maski z filtrem FFP1, chcemy, by był dostępny płyn do dezynfekcji, rękawiczki - powiedział Cieszyński. Wyborcy będą w lokalach nosić maseczki.

6 reakcji
3
1
2
Podziel się
Komentarze (2)
03-06-2020
PIS na naszych oczach
prowokuje przyszłe protesty wyborcze. Głosowanie podczas epidemii, kopertowe procedury łatwe do sfałszowania, komisje wyborcze bez kontroli społecznej - wystarczy żeby...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (2)
bDUCnPPl
KOMENTARZE
(2)
PIS na naszyc...
11 miesięcy temu
prowokuje przyszłe protesty wyborcze. Głosowanie podczas epidemii, kopertowe procedury łatwe do sfałszowania, komisje wyborcze bez kontroli społecznej - wystarczy żeby unieważnić wybory. Chcą uprzedzić zwycięstwo Trzaskowskiego bo już teraz wiedzą że wygra?
Kpina
11 miesięcy temu
W czasie epidemii nie organizuje się wyborów!!!