Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory prezydenckie 2020. Obowiązek posiadania skrzynki pocztowej. "Nie ma jej w żadnym z lokali mieszkalnych Poczty Polskiej"

- Żaden z około tysiąca lokali mieszkalnych, które Poczta Polska wykorzystuje pod wynajem, nie posiada zamontowanej skrzynki pocztowej - mówi money.pl Piotr Moniuszko z Wolnego Związku Zawodowego Poczty. Nasuwa się więc pytanie: w jaki sposób firma, dzięki której będzie można przeprowadzić wybory prezydenckie w formie korespondencyjnej, umożliwi głosowanie swoim lokatorom?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Wybory prezydenckie 2020. Jakie kary grożą Poczcie Polskiej za niedostosowanie się do obowiązku posiadania skrzynki pocztowej przez każdy lokal mieszkalny?

Prawdopodobnie przed nami pierwsze w historii wybory prezydenckie w formie całkowicie korespondencyjnej. Z tej okazji przypomina się o obowiązku posiadania skrzynki pocztowej. Za brak której grozi nawet 10 tys. zł kary.

Co jednak w sytuacji, gdy sama Poczta Polska, firma oddelegowana przez resort aktywów państwowych do przeprowadzenia plebiscytu, posiadając blisko 1000 lokali mieszkalnych na użytek wynajmu, nie dostosowała się do zasad obowiązującego prawa pocztowego?

Obejrzyj też: Wybory prezydenckie 2020. Głosowanie korespondencyjnie? Pocztowcy: stajemy się mięsem armatnim

Jak mówi nasz informator, nakaz dotyczący skrzynek pocztowych nie jest przestrzegany od lat.

- Tym, co może zrobić dany lokator, jest zamontowanie prowizorycznej skrzynki na własny koszt. Ale to nie jest nasz obowiązek, a firma odpowiadająca za wynajem powinna za to odpowiadać. Mówimy w końcu o Poczcie Polskiej - komentuje dla nas listonosz, wynajmujący lokal od poczty.

Poczta Polska dysponuje ok. tysiącem lokali mieszkaniowych, które przeznaczane są na wynajem

Jak komentuje dla money.pl Piotr Moniuszko z Wolnego Związku Zawodowego Poczty, sytuacja, w której Poczta Polska nie przestrzega obowiązku wynikającego z prawa pocztowego, budzi jedynie śmiech politowania.

- Obowiązek posiadania skrzynki pocztowej? Nie ma jej w żadnym z lokali mieszkalnych Poczty Polskiej. Są równi i równiejsi wobec prawa. Zbliżają się wybory prezydenckie, a osoby zamieszkałe w lokalach należących do poczty są skazane same na siebie. To nie do pomyślenia - podkreśla.

Mimo pytań skierowanych do Biura Prasowego Poczty Polskiej nie udało nam się uzyskać odpowiedzi na temat przestrzegania przez firmę obowiązku zamontowania skrzynki przy każdym z lokali.

Wybory prezydenckie 2020. Obowiązek posiadania skrzynki pocztowej

Przypomnijmy, że w myśl przepisów, które reguluje rozporządzenie z 2014 roku, skrzynka pocztowa musi spełniać szereg wymogów. Chodzi między innymi o jej wykonanie (materiał i określona konstrukcja), jak również możliwość umieszczenia w niej standardowej koperty C4 o wymiarach 229 mm x 324 mm. Minimalna pojemność skrzynki ma zapewnić możliwość umieszczenia w niej przesyłek o łącznej grubości co najmniej 60 mm.

Srogich kar za brak posiadanej skrzynki przestraszyli się Polacy, co doprowadziło do olbrzymiego zainteresowania ogłoszeniami dotyczącymi skrzynek na listy. - W ostatnich tygodniach zainteresowanie tymi produktami było większe o ponad 2 tysiące procent niż przed rokiem - mówił w rozmowie z WP Finanse Tomasz Jankowski, PR Manager Ceneo.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-05-2020

DomiPolacy to nie są wybory to zamach PiS na demokrację ja swoją skrzynkę ściągnę. Pozdrawiam

01-05-2020

sssssssssssssCo tu się odbier*ala............ Ja w to po prostu nie wierze.

01-05-2020

we3Sanepid potwierdza doniesienia TVN24 mówiące o tym, że pracownik firmy, która na zlecenie Poczty Polskiej zajmuje się konfekcjonowaniem pakietów … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (485)