Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Trzaskowski wygrywa z Dudą w II turze

30
Podziel się

Według badania IBRiS na zlecenie tygodnika "Polityka" zwycięzcą drugiej tury wyborów okazałby się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobyłby 46 proc. głosów, a Andrzej Duda mógłby liczyć na 45,2 proc. poparcia. Niezdecydowanych jest 8,8 proc. ankietowanych.

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Trzaskowski wygrywa z Dudą w II turze
Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Trzaskowski wygrywa z Dudą w II turze (GETTY)
bErooMKZ

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Trzaskowski wygrywa z Dudą w II turze

Wybory prezydenckie 2020 roku już w najbliższą niedzielę. Jak wynika z z sondażu IBRiS dla tygodnika "Polityka", w pierwszej turze wyborów prezydenckich 43,1 proc. respondentów chce głosować na Andrzeja Dudę, a 27,4 proc. na Rafała Trzaskowskiego.

bErooMLb

Wszystko zmienia się w obliczu spodziewanej drugiej tury. Wielu Polaków jest bowiem gotowych na zmianę obecnego prezydenta i nawet jeśli głosują w I turze na innego kandydata niż Rafał Trzaskowski, to w drugiej mają zamiar zagłosować po prostu przeciwko kandydatowi PiS.

Wybory prezydenckie w drugiej turze wygrałby tym samym obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobyłby 46 proc. głosów, a Andrzej Duda mógłby liczyć na 45,2 proc. poparcia. Niezdecydowanych jest 8,8 proc. ankietowanych.

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Trzaskowski wygrywa z Dudą w II turze

Przypomnijmy, że w tym roku na urząd prezydenta RP startuje 11 kandydatów. Walka jest niezwykle zacięta i tak naprawdę do ostatnich chwil przed ogłoszeniem oficjalnych wyników ciężko prorokować, kto ma największe szansę na wygraną. Pewien obraz mogą ukształtować publikowane sondaże.

bErooMLh

Takie wyniki oznaczają, że wybory prezydenckie 2020 roku rozstrzygną się dopiero w drugiej turze. Aby zakończyć wybory w pierwszej, jeden kandydat musi uzyskać większość głosów społeczeństwa, a więc powyżej 50 proc.

bErooMLC
KOMENTARZE
(30)
Władek
rok temu
Sercem jestem za Andrzejem Dudą, to jest prezydent na którego powinniśmy głosować. Dzięki niemu zawdzięczamy tak wiele.
POL.
rok temu
Tylko K.BOSAK i KONFEDERACJA !!
Kuba
rok temu
Różnica jest taka, że Trzaskowski i Duda budują kampanię na nienawiści. Wystarczy obejrzeć ich spoty napuszczające rodaków na kontrkandydata. Czy chcemy takiego prezydenta? W mojej opinii, pan Szymon pełna kultura osobista, ogromny szacunek dla innych. Nie słyszałem jeszcze o sytuacji, żeby komuś odmówił rozmowy. Pozdrawiam
bErooMLD
Kuba
rok temu
Powiem Wam szczerze, że w tym roku zyskałem prawo wyborcze, zacząłem mocniej interesować się polityką. To nie jest tak, że zapoznałem się wyłącznie z planami jednego kandydata. Staram się analizować najwięcej jak mogę, z różnych źródeł, wysłuchiwać różnych poglądów, bo tylko wtedy można podjąć jakąś decyzję. Słucham wystąpień pana Dudy, Bosaka, Trzaskowskiego, Biedronia, ale to u Hołowni widać największą energię i motywację do działania, plan, program na pokolenie a nie kadencję. Merytoryka, bystrość, inteligencja, rzeczowość, przygotowanie do rozmowy na wysokim poziomie. I tak bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach człowieczeństwo, szacunek, empatia. Nie chcielibyście mieć prezydenta, który wpada na obiad do nieznajomych? Z którym można pogadać jak z dobrym kumplem? Który ma wizję i rzeczywiste narzędzia do realizacji programu. Czy naprawdę chcemy partię, która wprowadza 32 nowe podatki? Czy chcemy myśleć, że dostajemy pieniądze za darmo, żadnym kosztem? Nie sądzicie, że PO i PiS już mieli swoją szansę? Może pora zaufać nowej sile? Trzymajcie się ciepło :)
Tttt
rok temu
Nie będzie drugiej tury. Jakby z automatu RT rządzi. No niestety nie wygra
...
Następna strona