Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Wyciek danych w gdańskim ratuszu? Urzędnicy dementują

2
Podziel się:

Gdańscy urzędnicy zaprzeczyli doniesieniom o rzekomym wycieku danych z głosowania w ramach gdańskiego Budżetu Obywatelskiego. Ratusz potwierdził jednak, że udostępnione zostały podpisy, ale zostały usunięte. Podpisy miały zostać załączone przez autorów projektów i miały zostać omyłkowo udostępnione w sieci.

Wyciek danych w gdańskim ratuszu? Urzędnicy dementują
Gdański magistrat zaprzeczył wyciekowi danych (Adobe Stock, ©PixieMe - stock.adobe.com)

Gdański ratusz zdementował doniesienia na temat wycieku danych z Budżetu Obywatelskiego. Urząd przyznał, że mogło dojść do pomyłki i omyłkowo podpisy poparcia projektu zostały dołączone do systemu. Zostały one jednak usunięte.

- W związku z tym, że w przestrzeni medialnej pojawiły się nieprawdziwe informacje o wycieku danych z gdańskiej platformy Budżetu Obywatelskiego, informujemy, że nieprawdą jest, że doszło do wycieku danych z systemu Budżetu Obywatelskiego – poinformowała p.o. dyrektor biura ds. Rad Dzielnic i współpracy z mieszkańcami Sylwii Betlej.

To nie wyciek. To listy poparcie projektów

Urzędniczka dodała też, że listy poparcia wniosków zostały załączone przez autorów projektów, którzy samodzielnie umieszczali i opisywali je w systemie oraz dodawali załączniki. W ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku złożono ponad 700 wniosków.

Zobacz także: Polski Ład dla pracowników. Doradca podatkowy wyjaśnia

- Na etapie weryfikacji są one edytowane także przez wnioskodawców. Dbając o jak najszerszą informację o złożonych projektach, udostępniamy dla mieszkańców wszystkie opisy projektów wraz z informacją o weryfikacji. W przypadku czterech wniosków, złożonych przez dwóch wnioskodawców, załączono także listy, co nie zostało zauważone przed głosowaniem. W przyszłej edycji wprowadzimy na każdym etapie, dodatkowe zabezpieczenia przy weryfikacji załączników — powiedziała Betlej.

Portal "Dziennika Bałtyckiego" napisał w niedzielę, że na platformie, na której zarządzano projektami Budżetu Obywatelskiego, doszło do wycieku danych osobowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
wrr
7 miesięcy temu
NIE,NIE,NIE jak PełO to NIE
Ala
7 miesięcy temu
Nie rozumiem w jednym zdaniu urzędnicy dementują wyciek danych i jednocześnie potwierdzają, że listy poparcia zostały udostępnione do publicznej wiadomości. Ktoś mi to wytłumaczy?