Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Wyciekł grafik pracowników McDonald’s. UODO bada sprawę

15
Podziel się:

Urząd wyjaśnia sprawę naruszenia ochrony danych w McDonald’s Polska. Chodzi o nieuprawniony dostęp do informacji dotyczących pracowników restauracji.

Wyciekł grafik pracowników McDonald’s. UODO bada sprawę
(Flickr, Mike Mozart CC BY 2.0 Flickr)

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych poinformował o wszczęciu działań mających ustalić dokładne okoliczności wycieku danych pracowników McDonald's.

"Organ nadzorczy, analizując sprawę, zwrócił się do Spółki o złożenie wyjaśnień dotyczących stosowanych środków organizacyjnych i technicznych, a w szczególności czy Spółka dokonywała regularnego testowania, mierzenia i oceniania skuteczności środków technicznych i organizacyjnych mających zapewnić bezpieczeństwo przetwarzanych danych osobowych klientów i pracowników Spółki" - podał urząd.

UODO sprawdzi okoliczności, w jaki sposób doszło do umieszczenia pliku zawierającego dane osobowe na publicznie dostępnym katalogu. "Ewentualne dalsze kroki organ nadzorczy podejmie po ustaleniu wszelkich okoliczności w tej sprawie" - dodaje urząd.

Co na to McDonald's? Jak informuje, sieć zgłoszenie o potencjalnym naruszeniu danych otrzymała już 22 lipca. O incydencie poinformowała UODO.

Zobacz także: Wyciek danych w SGGW. Szkole może grozić milionowa kara

"Niezwłocznie przystąpiliśmy do zabezpieczenia danych oraz wyeliminowania możliwości dostępu do nich. Równolegle niezależne firmy rozpoczęły audyt w celu zidentyfikowania przyczyn incydentu, a także aktywnego rekonesansu aplikacji, w celu wykrycia podatności. W działania od początku zaangażowani byli inspektorzy ochrony danych osobowych firmy oraz naszych dostawców. Wyniki audytu wskazują na omyłkowe umieszczenie kopii bazy danych w nieprzeznaczonym do tego folderze" - tłumaczy w oświadczeniu McDonald's.

Jak podkreśla firma, naruszenie to nie dotyczy danych gości restauracji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
ziomal
2 lata temu
Niech się uodo nie ośmiesza. Gdy szczu!nia tvpic pokazywała życiorysy i dane prywatnych osón protestujących przed budynkiem to nie było problemu a tutaj będą swoje czary odprawiać.
Emerytura
2 lata temu
Jakie dane zawiera ten plik? Ciekawe. Tajne, ściśle tajne czy jak?
filip
2 lata temu
chciałbym zapytać wtajemniczonych gdzie jest ochrona danych osobowych w przypadku zakupu ekogroszku do opalania prywatnych pieców . Aby zamówić ekogroszek bez akcyzy należy w zamówieniu wpisać swoje dane osobowe , numer Pesel , oraz numer dowodu osobistego. Przecież te wszystkie dane są poufne . Skoro ustawodawca wprowadził taki wymóg to czy nie złamał ustawy o ochronie danych osobowych?. Proszę o komentarz
sdfsf
2 lata temu
Czy wiadomo, ilu jest magistrów i po którym kierunku? :)
mikes
2 lata temu
sprawa powinno sie zając CIA !powaga sytuacji tego wymaga bo korzenie z USA wiec CBS powinno sie takie wlaczyc !codzienny raport o postępie śledztwa w TVP11