Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Wyciekło wewnętrzne pismo skarbówki ws. postępowania wobec przedsiębiorców. Jest mowa o odpowiedzialności karnej

- Znam to pismo - mówi w programie "Money. To się liczy" Magdalena Rzeczkowska, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, o wewnętrznym dokumencie skarbówki, który krąży w mediach społecznościowych. Mowa w nim o tym, że od przedsiębiorców, którzy występują o pomoc w ramach tarcz antykryzysowych, będzie wymagane zaświadczenie, że nie łamali restrykcji. - W tym piśmie są przywołane konkretne przepisy, które zostały przyjęte w związku z ograniczeniami dotyczącymi pandemii i w związku z zasadami solidarności, bo naszym wspólnym celem jest to, żeby było jak najmniej zachorowań - dodała Rzeczkowska. W dokumencie jest mowa także o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zaświadczeń w sytuacji, gdyby przedsiębiorca wbrew faktom oświadczył, że np. nie otworzył biznesu. - Warunkiem uzyskanie pomocy jest przestrzeganie obostrzeń sanitarnych, więc takie zaświadczenie jest sposobem na potwierdzenie tego - mówiła szefowa KAS.

KOMENTARZE
(136)
Bankrut
3 lata temu
W Polsce opłaca się jedynie pracować na czarno i zbierać na starość na Zachodzie. Inaczej zdechniemy z głodu. Małej firmy nie da się już prowadzić, mnie też Polska wykończyła
Karol
3 lata temu
Ze sądami,Konstytucją już sie poradzili,to teraz kolej na gospodarkę która ktoś będzie kupował za bezcen.A kto to wszem wiadomo.ZŁODZIEJE
POLKA
3 lata temu
1Konstytucja, potem 2 - ustawa, a na końcu dopiero jest 3.rozporządzenie - i nigdy inaczej. Tak więc w związku z nielegalnością obostrzeń wprowadzonych drogą rozporządzenia i łamiących prawa Konstytucyjne.... wszystko co tam sobie ONI postanowili w owych rozporządzeniach jest nieobowiązujące i bezprawne. Druga rzecz to, ta marchewka pt; "pomoc rządowa w formie tarczy kryzysowej" już nie działa - ta marchewka mocno zwietrzała i jest plastikowa - bo przecież biznesy otwierali wszyscy, którzy zostali olani - pominięcie w owej "pomocy"
bastard
3 lata temu
A na jakiej podstawie prawnej zamknięto ludziom firmy !!! Bo jeżeli na podstawie rozporządzenia to polska nie dostanie z UE już ani grosza !!!!!! Bo to polski rząd naruszył prawo i konstytucje !!!! A to jest podstawa do wstrzymania pieniędzy w myśl artykułu "Kasa za praworządność " !!!! Pomijam fakt ze polska przegra wszystkie sprawy przed miedzynarodowym trybunałem !!! Przegrywa w Polsce ale rząd sobie nic nie robi w wyroków sądów i dalej łamie prawo ! No to TSUE wytłumaczy jak powinno wyglądać państwo prawa !
Herod Antypis
3 lata temu
Nie życzę sobie, żeby moje pieniądze szły na szpitale covidowe i całą szczepionkową szopkę. Szczepionkowcy niech sami sobie ją kupują.
...
Następna strona