Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wydarzenia do 50 osób już w czerwcu niewykluczone, przyznaje minister Jadwiga Emilewicz

Być może jeszcze przed wakacjami wydarzenia do 50 osób będą mogły być realizowane – powiedziała minister rozwoju. Czekają na to hotele nastawione na klientów biznesowych, branża eventowa i organizatorzy konferencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Minister Jadwiga Emilewicz przyznała, że już wkrótce mogą zostać dozwolone imprezy do 50 osób

Choć znikają koleje obostrzenia, rząd nadal unika mówienia o przyszłości imprez z udziałem większej liczby uczestników. Pod znakiem zapytania stoją letnie festiwale (z których wiele jest przenoszonych na koniec sierpnia i wrzesień w nadziei, że obowiązujące przepisy nie będą temu przeszkadzały), na zielone światło czeka również cała branża eventowa, hotele nastawione na obsługę klientów biznesowych i organizatorzy konferencji i targów.

Dziś pojawiła się informacja, która daje nadzieję na powrót pewnej normalności także w tych obszarach.

Jadwiga Emilewicz była w środę gościem w na antenie TVP3 Rzeszów. Zapytana została o powrót imprez masowych. Przyznała, że wydarzenia, w których może jednocześnie brać udział do 50 osób, są konsultowane z samymi organizatorami.

Obejrzyj: Wakacje 2020 pod palmami. "Jeśli będą warunki, to nikt nie będzie zatrzymywać Polaków"

- Wytyczne powstają w ścisłej współpracy z branżami. Prowadzimy prace m. in. z turystyką biznesową - ważną gałęzią gospodarki w wielu miastach. Być może jeszcze przed wakacjami wydarzenia do 50 os. będą mogły być realizowane - przyznała minister rozwoju.

Emilewicz nie chciała mówić o szczegółach, ale niewykluczone, że imprezy (konferencje, warsztaty, szkolenia) w ograniczonej skali, powrócą jeszcze przed wakacjami.

Kolejny etap odmrażania gospodarki możliwy 1 czerwca
Odmrażanie gospodarki. Emilewicz: kolejny etap możliwy za dwa tygodnie

Pełna infrastruktura turystyczna na wakacje

O turystyce i czasie wolny Jadwiga Emilewicz mówiła również w programie "Studio Biznesu". Wyraziła nadzieję, że jeszcze przed wakacjami ruszą dostaną zamknięte obecnie miejsca rozrywki, np. parki rozrywki i parki miniatur.

- Chcielibyśmy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły – powiedziała Jadwiga Emilewicz. Miała na myśli np. parki rozrywki.

Zastrzegła od razu, że będzie się to odbywało z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa i higieny.

- Tak jak przed marcem gospodarka nie będzie działać jeszcze bardzo długo. Bo tak jak widzimy, dziś fryzjerzy, zakłady kosmetyczne, sklepy, działają w tym reżimie nowej normalności. Tam mamy ograniczenia dotyczące osób. One będą obowiązywać przez dłuższy czas. Chcielibyśmy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły – zapowiedziała.

Wyjaśniła też, że 1 lipca jest datą umowną, gdyż znoszenie obostrzeń będzie związane z tempem zwalczania pandemii w naszym kraju. W poniedziałek 18 maja rozpoczął się trzeci etap rozmrażania gospodarki. Pójdziemy do restauracji, fryzjera, kosmetyczki, a od 4 maja możemy rezerwować noclegi w hotelach. Prawie pewne jest, że odbędą się kolonie i obozy, choć obowiązywać będą bardzo zakrojone zasady bezpieczeństwa. Piszemy o nich tu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-05-2020

wertco znaczy "nowa normalność"? normalność jest tylko jedna, to co się teraz wyprawia to okrutny eskperyment na żywym społeczeństwie

21-05-2020

zasaPatole pojada nad Bałtyk za moje podatki.

21-05-2020

bon do zoonowa normalność wzrost bezrobocia,ceny w górę, ale bon na wakacje będzie

Rozwiń komentarze (19)