Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odmrażanie gospodarki. Emilewicz: kolejny etap możliwy za dwa tygodnie

Od 18 maja działalność wznawiają salony kosmetyczne, restauracje, bary czy kawiarnie. Jednak minister Emilewicz już zapowiada kolejny etap, ten jest możliwy od 1 czerwca. Jeśli jednak dojdzie do znacznego wzrostu zachorowań, możliwe jest "zaciągnięcie hamulca ręcznego" i ponowne przymknięcie gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Kolejny etap odmrażania gospodarki możliwy 1 czerwca

Dopiero co w życie wchodzi trzeci etap odmrażania gospodarki, rząd już myśli o czwartym. A jego wprowadzenie możliwe jest już za dwa tygodnie, czyli 1 czerwca. Oczywiście jeśli nie będzie znacznego wzrostu zachorowań - w takim przypadku może nawet dojść do ponownego zamrożenia gospodarki.

- Kiedy liczba zachorowań wzrośnie gwałtownie, jesteśmy gotowi do tego, żeby zaciągać hamulec ręczny. Odmrażamy gospodarkę, patrzymy co dzieje się z ilością nowych zakażeń i jeżeli ich liczba wzrasta nadmiernie, to nie będziemy się wahać i wrócimy do stanu sprzed. Komunikujemy to w uczciwy sposób - powiedziała w rozmowie z Radiem ZET wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

W kontekście kolejnego etapu odmrażania minister była pytana o otworzenie klubów fitness, o co apeluje branża. - W tym tygodniu będziemy kontynuować konsultacje z branżą fitness. Wiemy, że większą odporność na koronawirusa mają sprawni i zdrowi. Otwarcie klubów fitness być może za 2 tygodnie - stwierdziła.

Obejrzyj: Protest w Warszawie. "Chodzi o wypłatę odszkodowań"

W sprawie ewentualnego otwarcia granic wicepremier powołała się na stanowisko Komisji Europejskiej. Stamtąd płynie dwugłos, jedni komisarze mówią o połowie czerwca, inni, że jest za wcześnie, by myśleć o ich otwarciu. Jak dodała, to także będzie zależało od liczby zachorowań u nas i u naszych sąsiadów.

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz była też pytana o protest przedsiębiorców. Jak powiedziała, przed sobotnim strajkiem spotkała się z protestującymi.

- Zaprosiłam ich do ministerstwa, do rozmowy dołączyłam Rzecznika Praw Przedsiębiorców. Pan Paweł Tanajno także uczestniczył w rozmowach. Omówiliśmy z protestującymi przedsiębiorcami kwestię rozszerzenia tarczy finansowej tak, aby osoby, które nie mają nikogo zatrudnionego także mogły z niej skorzystać. Zobowiązałam się, że będziemy o tym rozmawiać - zapewniła na antenie Radia ZET.

- Rozmawialiśmy z protestującymi przedsiębiorcami o Radzie Dialogu Społecznego, aby mali i średni przedsiębiorcy mogli być w niej reprezentowani. Umówiliśmy się tu na prace legislacyjne. Ja z tym postulatem się zgadzam - podkreśliła.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-05-2020

pablo7dokladnie kiedy przychodnie co to za leczenie przez telefon,czemu o tym nic nie mowicie

18-05-2020

zbulwersowanadlaczego czekać aż 2 tygodnie??? Odmrozić w tym tygodniu!!! Wszyscy mają dosyć, a zachorowania będą nadal!!!! Aha, i ten durny nakaz maseczek na … Czytaj całość

18-05-2020

Wkurzony przdsiębiorcaSkoro pracują lekarze, pielęgniarki, policjanci, kierowcy itd....dlaczego zamknięte są urzędy ???...Urząd Gminy zamknięty...Urząd Starosty zamknięty … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (221)