Trwa ładowanie...
bCXvNIWJ

Notowania

Kluby Fitness – Wszystkie wiadomości

5
07.08.2020 14:48

COVID-19
 / 
Koronawirus w Polsce. Pracodawcy RP: Zamykanie klubów fitness to błąd

Zamykanie klubów fitness w powiatach w strefie czerwonej (o wysokim ryzyku zarażeń koronawirusem) nie pomoże w zwalczaniu pandemii – uważają Pracodawcy RP. Do tej pory ani jeden klub w Polsce nie był bowiem ogniskiem zakażeń.

35
04.06.2020 11:05

KORONAWIRUS
 / 
Tak zmienią się siłownie. Klienci mogą być zaskoczeni

Na ten moment czekało wielu Polaków. Od szóstego czerwca otwarte zostaną siłownie i kluby fitness. Branża ta jako jedna z ostatnich gałęzi rynku może wrócić do gry i zacząć nadrabiać straty wywołane epidemią koronawirusa. Ministerstwo Rozwoju, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało wytyczne dla przedsiębiorców. Każdy klub czy siłownia musi wprowadzić specjalne obostrzenia. Na własnej skórze odczują to klienci: wprowadzono limity osób, każdy będzie zobowiązany do dbania o jeszcze większą higienę podczas ćwiczeń. Na porządku dziennym będzie dezynfekcja sprzętu przed, jak i po treningu. – To będzie zmiana, ale moim zdaniem zmiana na dobre – zauważa Wojciech Szwarc, członek zarządu Benefit Systems. – Jeśli chodzi o zamknięte obiekty, będą to jedne z najbezpieczniejszych miejsc w kraju – dodaje. Więcej w materiale wideo.

1
27.05.2020 17:23

SIŁOWNIE
 / 
Siłownie i kluby fitness ruszają 6 czerwca. Będzie się lał pot i płyny dezynfekujące

- Wszystkie ręce na pokład, przygotowujemy kluby i siłownie do ponownego otwarcia - tak informację o możliwości otwarcia 6 czerwca siłowni i klubów fitness Adam Śliwiński, prezes Total Fitness. Jak będzie wyglądał trening? - To jest przedmiotem konsultacji z Ministerstwem Rozwoju. Wytyczne dzielimy na dwie części. Jedna dotyczy bezpieczeństwa i higieny pracy osób zatrudnionych, tu mówimy o środkach ochrony jak maseczki i przyłbice, a druga dotyczy bezpieczeństwa osób trenujących na siłowniach, mówimy o powszechnym dystansie 2 metrów między osobami, regularnej dezynfekcji sprzętów i powierzchni – mówi Adam Śliwiński. - My jako operatorzy klubów i siłowni zabezpieczymy wystarczającą ilość środków dezynfekujących, będą one dostępne w każdej strefie treningowej, będziemy sprawować nad tym dodatkowy nadzór - dodaje.

25
27.05.2020 11:38

ODMRAŻANIE GOSPODARKI
 / 
Siłownie, kluby fitness i baseny wracają. Rząd podał daty

Kolejny etap odmrażania gospodarki. Od soboty 6 czerwca otwarte zostaną m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. Rząd ogłosił znoszenie kolejnych obostrzeń. Sprawdź, co dokładnie się zmieni i na jakich zasadach będą funkcjonowały otwierane obiekty.

12
27.05.2020 6:46

SIŁOWNIE
 / 
Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?

Siłownie i kluby fitness mają zostać otwarte w kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Nie oznacza to powrotu do ćwiczeń, jakie znamy sprzed pandemii. Będzie obowiązywał reżim sanitarny, a to oznacza sporo ograniczeń.

bCXvNIWL
3
20.05.2020 12:23

ODMRAŻANIE GOSPODARKI
 / 
Otwarcie siłowni i klubów fitness. Kiedy Polacy będą mogli wrócić do treningów?

Pytanie o to, kiedy branża fitness na nowo zostanie otwarta, zastanawia miliony Polaków znużonych czasem spędzonym w izolacji. Podpowiadamy, w jakim czasie powinno nastąpić ponowne otwarcie siłowni i klubów fitness.

221
18.05.2020 9:07

RZĄD
 / 
Odmrażanie gospodarki. Emilewicz: kolejny etap możliwy za dwa tygodnie

Od 18 maja działalność wznawiają salony kosmetyczne, restauracje, bary czy kawiarnie. Jednak minister Emilewicz już zapowiada kolejny etap, ten jest możliwy od 1 czerwca. Jeśli jednak dojdzie do znacznego wzrostu zachorowań, możliwe jest "zaciągnięcie hamulca ręcznego" i ponowne przymknięcie gospodarki.

1
19.04.2020 16:02

KORONAWIRUS
 / 
Koronawirus może wystraszyć klientów klubów fitness. Termin odmrażania branży niepewny

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców w piśmie do ministra zdrowia zaproponował, by rząd od 4 maja zezwolił na otwarcie firm z branży fitness. Jak uzasadnia rzecznik, brak określenia terminu zniesienia ograniczeń dla branży powoduje, że nie ma ona możliwości funkcjonowania. Adam Śliwiński, prezes Total Fitness przekonywał w Programie Specjalnym Koronawirus, że jest to możliwe o ile kolejne etapy odrażania gospodarki, wprowadzane będą co tydzień. - Ja aż tak optymistyczny nie jestem, chociaż chciałbym byśmy mogli w połowie mają wznowić działalności. W tej chwili dalsze losy wielu polskich przedsiębiorców zależą od tego, w jakim terminie będziemy mogli kluby otworzyć - mówił Adam Śliwiński. Prezes organizacji zrzeszającej właścicieli klubów fitness obawia się również, że nawet do otwartych klubów, klienci mogą wrócić nieprędko.

bCXvNIWR
27.04.2016 15:14

KLUBY FITNESS
 / 
Polski rynek fitness rośnie, ale wolniej

28 proc. Polaków deklaruje, że uprawia jakąś aktywność, ale tylko 7,3 proc. korzysta z klubów fitness. Branża obawiała się, że popularność trenerek-celebrytek, z którymi można ćwiczyć w domu korzystając z filmów internetowych uderzy w rozwój ich biznesu, ale okazało się, że jest odwrotnie. Polski rynek fitness, choć wolniej, wciąż rośnie, wart jest już 3,65 mld zł. Według Deloitte, wciąż jest jednym z najbardziej dynamicznych w Europie.