Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Koronawirus. Policja weszła do siłowni. Posypały się mandaty

317
Podziel się:

Wrocławska policja interweniowała w dwóch klubach fitness, które były otwarte pomimo restrykcji. Funkcjonariusze z Wrocławia kontrolują nie tylko siłownie - w ciągu ostatnich trzech dni wystawili ponad 200 mandatów za niestosowanie się do obostrzeń.

Koronawirus. Policja weszła do siłowni. Posypały się mandaty
Dwa kluby fitness we Wrocławiu działały pomimo restrykcji. (KMP we Wrocławiu, Policja Wrocławska)

Wrocławscy policjanci codziennie interweniują w różnych miejscach na terenie miasta, gdzie może dochodzić nieprzestrzegania obostrzeń wprowadzonych w związku ze stanem epidemii.

W piątek odwiedzili kluby fitness, w których – jak się okazało - znajdowały się ćwiczące osoby. W pierwszym klubie w rejonie Bielan Wrocławskich ćwiczyło 18 osób, a drugim na terenie Starego Miasta - 8 osób.

Jak informuje policja, wobec wszystkich osób podjęto stosowne czynności. Sporządzono 19 wniosków o ukaranie do sądu w związku z popełnieniem wykroczeń z art. 116 Kodeksu wkroczeń, a z osobami, które zarządzały obiektami, wykonano czynności mające na celu zebranie materiału dowodowego w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 165 § 1 Kodeksu karnego.

Zobacz także: Zakaz handlu niezgodny z konstytucją? TK rozpozna sprawę

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu przypomina także, że w tego typu przypadkach kierowane są także wnioski do służb sanitarnych, o nałożenie kar administracyjnych za rażące naruszenie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Wysokość kar może sięgnąć nawet 30 tys. zł.

Funkcjonariusze we Wrocławiu sprawdzają m.in. sklepy, kluby fitness, restauracje, dyskoteki, środki komunikacji zbiorowej czy parki. W ciągu ostatnich trzech dni interweniowali 1128 razy, z czego wobec ponad 235 osób podejmowali czynności w zw. z nieprzestrzeganiem obostrzeń. Nałożyli 216 mandatów karnych i sporządzili 16 wniosków o ukaranie do sądu.

Przypomnijmy, że od soboty 20 marca co najmniej do 9 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia. Nie mogą działać m. in. hotele (z pewnymi wyjątkami) czy kina, a w galeriach handlowych czynne są tylko niektóre sklepy. Od 27 marca zamknięto salony kosmetyczne i fryzjerskie. Sytuacja jest na tyle poważna, że mundurowi stosują "politykę zero tolerancji" dla łamiących prawo. Z nieoficjalnych informacji wynika, że lockdwon może potrwać dłużej niż do 9 kwietnia.

Kontrole policji nasiliły się po wprowadzeniu nowych obostrzeń, jednak branża fitness jest zamknięta już od dawna. Również restauracje są zamknięte od kilku miesięcy, a sprzedaż mogą prowadzić wyłącznie na wynos.

Niektórzy przedsiębiorcy ukarani za łamanie obostrzeń walczą w sądach. W money.pl pisaliśmy, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu stwierdził, że sanepid niesłusznie ukarał fryzjera z Prudnika 10 tysiącami złotych grzywny. Sąd uznał, że takie kwestie nie mogą być regulowane w rozporządzeniu, a rząd nie wprowadził stanu klęski żywiołowej, więc nie może ograniczać konstytucyjnych praw i wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(317)
Obserwator
3 lata temu
Nie przyjmować bezprawnych mandatów
Grecja
3 lata temu
Sanepid nie ma już nakładania kar , więc nie strasznie ludzi. I dobrze , że otworzyli z czego ludzie mają żyć. Co to za różnica czy z głodu zdechną czy na świrusa. Plandemia zniszczenia gospodarki i będziemy zapie...c za miske ryżu jak to Morawiecki obiecywał.
nooo ok
3 lata temu
mandaty są jakoś już tam prawnie uregulowane ale czy pieski nadal nie wiedzą że nie mogą zamykać obiektów bo łamie się konstytucję w ten sposób? Nakazać zamknięcie obiektu mogą TYLKO w stanie nadzwyczajnym lub klęski....mamy taki? nie? no to chau chau i do budy!
Alion950
3 lata temu
A potem następuje gwałtowny spadek odporności, wszystko dlatego że nie ma przytulania i ćwiczeń xD I oto chodziło w tym zniewoleniu ludzkości, za chwilę za brak chipa będzie można pójść do więzienia hahahaha
Gość
3 lata temu
Polska policja jak i rząd to siły nieczyste nie nasze
...
Następna strona