Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Siłownie, kluby fitness i baseny wracają. Rząd podał daty

Kolejny etap odmrażania gospodarki. Od soboty 6 czerwca otwarte zostaną m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. Rząd ogłosił znoszenie kolejnych obostrzeń. Sprawdź, co dokładnie się zmieni i na jakich zasadach będą funkcjonowały otwierane obiekty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Odmrażanie gospodarki. Ponowne otwarcie siłowni, klubów fitness i basenów

- Dane świadczą o tym, że zapanowaliśmy nad epidemią w sposób bardziej sprawny niż kraje Europy Zachodniej - stwierdził premier Mateusz Morawiecki ogłaszając zmiany. Siłownie i kluby fitness zostaną otwarte w kolejnym etapie odmrażania gospodarki, ten sektor będzie otwarty od soboty 6 czerwca. Nie oznacza to jednak powrotu do ćwiczeń, jakie znamy sprzed pandemii. Będzie obowiązywał reżim sanitarny, a to oznacza sporo ograniczeń.

- Obiekty sportowo-rekreacyjne będą otwarte od 6 czerwca. Te miejsca będą mogły być otwarte, przy zachowaniu zasad epidemicznych, sanitarnych. Wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby, bo wiemy na przykładzie innych krajów, że to są bardzo często ogniska nowych zakażeń - dodał szef rządu. I podkreślił, że walka z koronawirusem wciąż trwa, a "wróg jest groźny".

Mimo to rząd wprowadza kolejny etap łagodzenia obostrzeń. Wcześniej stopniowo decydował o zmianie limitów w sklepach spożywczych, później otwarte zostały galerie handlowe, hotele, a w ostatnim czasie również restauracje.

Do pracy od poniedziałku wróciły szkoły, gdzie organizowana jest opieka dla dzieci w klasach I-III. Kolejny etap będzie wdrażany już od soboty 30 maja, zniknie m.in. obowiązek noszenia maseczek na otwartej przestrzeni. Będzie też można organizować zgromadzenia do 150 osób, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. To oznacza powrót wesel, ale i koncertów plenerowych.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-05-2020

JakubekTo wszystko zmierza do uśmiercenia ludzi 60+

27-05-2020

saxcDziwne, p. Szumowski mówił niedawno, że jeszcze długo będziemy nosić maseczki. Co sie zatem stało, bo na pewno epidemia nie wygasa!!??

27-05-2020

grabarzSuper, czekam na was!

Rozwiń komentarze (25)