Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Siłownie, kluby fitness i baseny wracają. Rząd podał daty

25
Podziel się

Kolejny etap odmrażania gospodarki. Od soboty 6 czerwca otwarte zostaną m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu. Rząd ogłosił znoszenie kolejnych obostrzeń. Sprawdź, co dokładnie się zmieni i na jakich zasadach będą funkcjonowały otwierane obiekty.

Odmrażanie gospodarki. Ponowne otwarcie siłowni, klubów fitness i basenów
Odmrażanie gospodarki. Ponowne otwarcie siłowni, klubów fitness i basenów (Getty Images)
bEpzZmxx

- Dane świadczą o tym, że zapanowaliśmy nad epidemią w sposób bardziej sprawny niż kraje Europy Zachodniej - stwierdził premier Mateusz Morawiecki ogłaszając zmiany. Siłownie i kluby fitness zostaną otwarte w kolejnym etapie odmrażania gospodarki, ten sektor będzie otwarty od soboty 6 czerwca. Nie oznacza to jednak powrotu do ćwiczeń, jakie znamy sprzed pandemii. Będzie obowiązywał reżim sanitarny, a to oznacza sporo ograniczeń.

- Obiekty sportowo-rekreacyjne będą otwarte od 6 czerwca. Te miejsca będą mogły być otwarte, przy zachowaniu zasad epidemicznych, sanitarnych. Wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby, bo wiemy na przykładzie innych krajów, że to są bardzo często ogniska nowych zakażeń - dodał szef rządu. I podkreślił, że walka z koronawirusem wciąż trwa, a "wróg jest groźny".

Mimo to rząd wprowadza kolejny etap łagodzenia obostrzeń. Wcześniej stopniowo decydował o zmianie limitów w sklepach spożywczych, później otwarte zostały galerie handlowe, hotele, a w ostatnim czasie również restauracje.

bEpzZmxz

Do pracy od poniedziałku wróciły szkoły, gdzie organizowana jest opieka dla dzieci w klasach I-III. Kolejny etap będzie wdrażany już od soboty 30 maja, zniknie m.in. obowiązek noszenia maseczek na otwartej przestrzeni. Będzie też można organizować zgromadzenia do 150 osób, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. To oznacza powrót wesel, ale i koncertów plenerowych.

Zobacz także: Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bEpzZmxF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpzZmya
KOMENTARZE
(25)
Olga
rok temu
I dobrze, ja już się nie mogę doczekać aż pójdę na siłownię. Człowiek to się mega zapuścił przez te 3 miesiące. Ja sobie nawet zamówiłam catering dietetyczny warszawski dzień, żeby trochę schudnąć.
Buty
rok temu
Przykre to kosztem zdrowia obywateli
Anna
rok temu
Ludzki Pan :)
bEpzZmyb
Marin
rok temu
A kiedy pan premier raczy otworzyć salony tatuaży?ludzie chcą pracować.
covido
rok temu
Są bezpieczne rozwiązania które szybko i kompleksowo mogą podnieść poziom higieny w takich miejscach jak siłownie, baseny , kina itp Na rynku od tygodnia jest Synova Fog . Sprawdziły się we Włoszech i Hiszpanii - tam produkt jest od miesiąca dostępny. Firmy mogły by działać już od miesiąca.
...
Następna strona