Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Wydawali bezdomnym przeterminowane jedzenie? Jest zawiadomienie do prokuratury

206
Podziel się:

MOPS i radni ze Świdnicy złożyli zawiadomienia do prokuratury dotyczące Towarzystwa im. św. Brata Alberta ze Świdnicy. Chodzi o jeden z ośrodków prowadzonych przez koło tej organizacji. W tym ośrodku dla bezdomnych miało dochodzić do wydawania przeterminowanego jedzenia podopiecznym.

Wydawali bezdomnym przeterminowane jedzenie? Jest zawiadomienie do prokuratury
W Świdnicy bezdomni mieli dostawać przetermonowane jedzenie (Adobe Stock)
bEDcHfIR

Na biurko prokuratorów ze Świdnicy trafiły dwa zawiadomienia dotyczące Towarzystwa im. św. Brata Alberta, informuje wrocławska "Gazeta Wyborcza". Zostały złożone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz świdnickich radnych. Zawiadomienia dotyczą podejrzenia wydawania do spożycia przeterminowanych produktów.

Towarzystwo w Świdnicy prowadzi dwa ośrodki dla osób bezdomnych. Nieprawidłowości, jak informuje "GW", dotyczą tylko placówki przy ul. Westerplatte w Świdnicy. Sanepid miał w tym roku przeprowadzić już kilkanaście kontroli.

Z informacji dziennikarzy wynika, że już w styczniu stwierdzono, że m.in. piersi i udka kurczaka, wątróbki, wołowina czy kiełbasy i parówki były przeterminowane. W maju kolejna kontrola wykazała nieprawidłowości dotyczące wyrobów garmażeryjnych i mięsa. Zastrzeżenia nie dotyczą wyłącznie produktów pochodzenia mięsnego.

bEDcHfIT
Zobacz także: Fuzja państwowych gigantów: Orlenu, PGNiG i Lotosu. Powstanie multienergetyczny koncern

Dodatkowo do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy wpływały, jak informuje "GW", skargo od osób bezdomnych dotyczące obowiązku uczestnictwa w mszy świętej.

Świdnickie Towarzystwo im. św. Brata Alberta jest kołem i ma odrębną osobowość prawną, informuje "Wyborcza". Dlatego też kontrole Zarządu Głównego są utrudnione. Rozważane jest wprowadzenie zarządu komisarycznego. Świdnickie Towarzystwo do końca lipca, według informacji dziennika, miało otrzymać od miasta ponad 328 tys. zł na działalność.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDcHfJu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(206)
EEEWWE
1 tyg. temu
JAKI RZAD TAKI KOSCIÓŁ
praworządność...
1 tyg. temu
Niby katolickie bez obserwacji i kontroli ale dotacje otrzymują wszystko to fałsz , zakłamania , oszustwa ale co pedofilskie to czyste jak rząd ???
AntyPiS
1 tyg. temu
Reżim PiS zaczyna nas truć!
bEDcHfJv
#Daro
1 tyg. temu
Przeterminowane nie znaczy ZŁE!
eeeee
1 tyg. temu
na bazarach tez sprzedają przeterminowane jedzenie
...
Następna strona