Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wymuszanie L4? "Częściej Polacy nie chcą zwolnienia, które lekarz zaleca"

Według raportu ZUS w 2022 r. najczęstszą przyczyną chorobową absencji były choroby układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej. - W okresie zimowym najczęstszą przyczyną zwolnień lekarskich są oczywiście infekcje. Natomiast gdy dopadają nas choroby kręgosłupa, problemy ze stawami, kolanami, najczęściej faktycznie korzystamy z L4 - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. - Częściej jednak jest tak, że lekarz proponuje zwolnienie, a pacjent go nie chce, mówiąc, że musi pracować. Ja stosunkowo często w przypadku infekcji zalecam pacjentom zwolnienie i pacjenci odmawiają, a po kilku tygodniach wracają do mnie w dużo gorszym stanie. Jeśli lekarz zaleca zwolnienie, radzę z niego skorzystać, bo to inwestycja w zdrowie, a nie sposób na dodatkowy odpoczynek - wyjaśnia lekarz.

0
0
38
Podziel się
Komentarze (38)
zobacz więcej komentarzy (38)
KOMENTARZE
(38)
Xxx
miesiąc temu
A przed chwilą artykuły o lewych zwolnieniach. Typowe mieć ciastko i zjeść ciastko. Zdecydujcie się wreszcie!
klon
2 miesiące temu
W Straży Miejskiej w Warszawie za zwolnienie traci się dodatek ok 20% wynagrodzenia . Czasem nie na 1 kwartał ale na rok dwa . I łażą tacy zasmarkani i połamani .
Nick
2 miesiące temu
Ludzie rezygnuja z l4 bo w korporacjach premia uzależniona od chorobowego chorujesz nie dostaniesz a w innych tracisz 20% tylko w tych z najnizsza krajowa boora l4 i to tylko niektórzy bo marna kasa i wszystko im jedno .Ludzie boją się zwolnienia z pracy i chorzy chodza do pracy biora leki i pracuja .
Gdhhgg
2 miesiące temu
Od 20 już chyba lat druk L4 został wycofany. O czym wy piszecie??
Leontyna
2 miesiące temu
Tu gdzie pracuję, na L4 80% wynagrodzenia, oraz trzeba odrobić niewykonane godziny. A skoro i tak trzeba odrobić, to L4 nie ma sensu i dzięki temu wszyscy mamy 100% zdrowia.
...
Następna strona