Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Katarzyna Bartman
|

Wynagrodzenia. Dodatki do pensji tylko dla medyków oddelegowanych przez wojewodę

15
Podziel się

Sejm "naprawia" swój niedawny błąd i przyznaje dodatkowe wynagrodzenia tylko personelowi, który został skierowany do pracy przy pandemii przez wojewodów. Senatorowie byli przeciwni temu, wnosili o odrzucenie noweli.

Wynagrodzenia. Dodatki do pensji tylko dla medyków oddelegowanych przez wojewodę
(PAP)
bEgPxXmd

W sobotę Sejm przegłosował rządową propozycję przyznającą specjalne dodatki dla pracowników ochrony zdrowia, ale tylko tym pracownikom, którzy decyzją wojewodów, zostali oddelegowani do pracy przy zwalczaniu pandemii COVID-19. Osoby te otrzymają 100 proc. wynagrodzenia.

Jak czytamy w uzasadnieniu, jego celem jest konwalidacja błędu, który miał miejsce niedawno podczas rozpatrywania w Sejmie poprawek Senatu.

Zobacz także: Mikołaje na bezrobociu. "To będzie pierwszy rok bez wigilii firmowej"
bEgPxXmf

Senatorowie zaproponowali, by wyższe dodatki do wynagrodzeń otrzymał cały personel medyczny, który ma do czynienia z podwyższonym ryzykiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a nie tylko lekarze oddelegowani do pracy przy pandemii przez wojewodów.

W takcie głosowań nad ustawą większość sejmowa przyjęła senackie poprawki, a już po ich przegłosowaniu, zorientowano się, że zmiany te spowodują gigantyczne obciążenie dla finansów państwa. Dlatego ustawa do tej pory nie została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Odgraniczając znacznie grupę beneficjentów, rząd powołuje się nie tylko na potrzebę zapewnienia równowagi budżetowej, ale też względy sprawiedliwościowe.

bEgPxXml

"Osoby do bezpośredniego konfrontowania się z medycznymi skutkami pandemii powinny być szczególnie docenione, także finansowo" – czytamy w uzasadnieniu do ustawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgPxXmG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Piotr
7 miesięcy temu
Strajk wszystkich którzy stoją przy łóżkach covidowych
Cortega
7 miesięcy temu
To ich praca, przysięgali. Strażak, policjant, kierowca zawodowy itd. też ryzykują. Każdy ponosi jakieś ryzyko. Niech odpokutują swe zaniedbania i zarabianie na państwowym sprzęcie.
Nina
7 miesięcy temu
Wszyscy, którzy pracują z covidem powinni dostać 100% dodatkowego wynagrodzenia!!!
bEgPxXmH
Ratownik medy...
7 miesięcy temu
Proszę podać link do tej ustawy .
Szaman
7 miesięcy temu
No to teraz pracownicy służby zdrowia pracujący na co dzień w kombinezonach - wykonają bez kombinezonów , masek i gogli spektakularny gest Kozakiewicza i bulba.