Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Katarzyna Bartman
|

Wynagrodzenia. Dodatki do pensji tylko dla medyków oddelegowanych przez wojewodę

15
Podziel się

Sejm "naprawia" swój niedawny błąd i przyznaje dodatkowe wynagrodzenia tylko personelowi, który został skierowany do pracy przy pandemii przez wojewodów. Senatorowie byli przeciwni temu, wnosili o odrzucenie noweli.

Wynagrodzenia. Dodatki do pensji tylko dla medyków oddelegowanych przez wojewodę
(PAP)
bDAINvWZ

W sobotę Sejm przegłosował rządową propozycję przyznającą specjalne dodatki dla pracowników ochrony zdrowia, ale tylko tym pracownikom, którzy decyzją wojewodów, zostali oddelegowani do pracy przy zwalczaniu pandemii COVID-19. Osoby te otrzymają 100 proc. wynagrodzenia.

Jak czytamy w uzasadnieniu, jego celem jest konwalidacja błędu, który miał miejsce niedawno podczas rozpatrywania w Sejmie poprawek Senatu.

Zobacz także: Mikołaje na bezrobociu. "To będzie pierwszy rok bez wigilii firmowej"
bDAINvXb

Senatorowie zaproponowali, by wyższe dodatki do wynagrodzeń otrzymał cały personel medyczny, który ma do czynienia z podwyższonym ryzykiem zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a nie tylko lekarze oddelegowani do pracy przy pandemii przez wojewodów.

W takcie głosowań nad ustawą większość sejmowa przyjęła senackie poprawki, a już po ich przegłosowaniu, zorientowano się, że zmiany te spowodują gigantyczne obciążenie dla finansów państwa. Dlatego ustawa do tej pory nie została opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Odgraniczając znacznie grupę beneficjentów, rząd powołuje się nie tylko na potrzebę zapewnienia równowagi budżetowej, ale też względy sprawiedliwościowe.

bDAINvXh

"Osoby do bezpośredniego konfrontowania się z medycznymi skutkami pandemii powinny być szczególnie docenione, także finansowo" – czytamy w uzasadnieniu do ustawy.

bDAINvXC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
on
2 miesiące temu
STRAJK - odejść od łóżek. Tylko taki język rozumie ta dyktatura !!!
Przeciwnik gł...
2 miesiące temu
Tragedia co oni robią. Zgroza
logiczny
2 miesiące temu
Czy tego sukcesu nie powinien przekazać Pan Premier Polakom pracującym w budżetówce którym odebrał nagrodę roczną i dodatki oraz pozostałym ludziom pracującym w służbie zdrowia i na osłodę opowiedzieć o fantastycznym stanie polskiej gospodarki ?
bDAINvXD
Ab
2 miesiące temu
Czyli jeżeli mamy oddział covidovy i pracują na nim lekarze i pielęgniarki etatowi z tego oddziału to dostaną swoją zwykłą pensję a każda osoba oddelegowana na oddział przez wojewodę podwyższoną chociaż będą pracować razem gdzie tu sprawiedliwość
extrem
2 miesiące temu
Trudno żeby konsultant telefoniczny nie związany z leczeniem covida brał 100 proc. więcej pensji. Lekarze i pozostali z pierwszej linii - jak najbardziej.