Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Suwart
|
aktualizacja

Wysokie notowania Banku Pekao. Prezes Krupiński ma powód do dumy

15
Podziel się

Bank Pekao dla analityków Morgan Stanley w dalszym ciągu jest "top pick" spośród polskich banków - wynika z raportu z 11 stycznia, do którego dotarła PAP Biznes. Przy okazji Morgan Stanley podniósł cenę docelową akcji Pekao do 142 zł ze 138 zł.

Michał Krupiński, prezes Banku Pekao.
Michał Krupiński, prezes Banku Pekao. (WP.PL)
bDHGecBh

Jak czytamy w depeszy PAP Biznes, analitycy Morgan Stanley są zdania, że Bank Pekao, kierowany przez Michała Krupińskiego, oferuje „najlepszą ekspozycję na Polskę, która jest w ich ocenie najsilniejszą gospodarką w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, przy rozsądnej wycenie”.

Wysoki zysk jak i dywidenda

Według ekspertów MS bank Pekao notowany jest przy prognozowanym średniorocznym wzroście zysku netto na akcję w latach 2018 - 2020 w wysokości 13 proc. Do tego prognozowana stopa dywidendy banku za obecny rok ma wynieść 5,8 proc.

Rynek nie docenia wyników

- Od czasu zakupu w drugim kwartale 2017 roku akcji przez PZU i PFR, Pekao poprawia działalność operacyjną we wzroście wyników odsetkowego i prowizyjnego, we wzroście aktywów, a także w optymalizacji oddziałów i kadry - napisano w raporcie, który cytuje PAP Biznes. - Dokonania te wymagają nakładów inwestycyjnych, dlatego kontrola kosztów w porównaniu z PKO BP nie jest jeszcze tak skuteczna. Ale to, że rynek nie docenia wyników operacyjnych Pekao jest nieprawidłowe – twierdzą eksperci.

bDHGecBK
KOMENTARZE
(15)
Buksy Na Se...
2 lata temu
My Polacy rowniez jestesmy dumni . Za ciezka prace godziwe wynagrodzenie : mamy nadzieje ,ze prezes dostanie wiecej niz milion miesiecznie !
Urszula
2 lata temu
PKO to najbardziej pazerny bank w Polsce. Podawanie go za przykład to farsa.
m-53
2 lata temu
Jak się tworzy artykuł? To proste. Przepisuje się jedno zdanie 5 razy i gotowe, wierszówka leci.
bDHGecBL
TFi
2 lata temu
A szkoda Sciema A jakie niskie oprocentowanie wkładów oszczednosci owych
jpk
2 lata temu
okradanie ludzi to w katolickim kraju powód do dumy!