Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|
aktualizacja

Wysokie notowania Banku Pekao. Prezes Krupiński ma powód do dumy

15
Podziel się:

Bank Pekao dla analityków Morgan Stanley w dalszym ciągu jest "top pick" spośród polskich banków - wynika z raportu z 11 stycznia, do którego dotarła PAP Biznes. Przy okazji Morgan Stanley podniósł cenę docelową akcji Pekao do 142 zł ze 138 zł.

Michał Krupiński, prezes Banku Pekao.
Michał Krupiński, prezes Banku Pekao. (WP.PL)

Jak czytamy w depeszy PAP Biznes, analitycy Morgan Stanley są zdania, że Bank Pekao, kierowany przez Michała Krupińskiego, oferuje „najlepszą ekspozycję na Polskę, która jest w ich ocenie najsilniejszą gospodarką w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, przy rozsądnej wycenie”.

Wysoki zysk jak i dywidenda

Według ekspertów MS bank Pekao notowany jest przy prognozowanym średniorocznym wzroście zysku netto na akcję w latach 2018 - 2020 w wysokości 13 proc. Do tego prognozowana stopa dywidendy banku za obecny rok ma wynieść 5,8 proc.

Rynek nie docenia wyników

- Od czasu zakupu w drugim kwartale 2017 roku akcji przez PZU i PFR, Pekao poprawia działalność operacyjną we wzroście wyników odsetkowego i prowizyjnego, we wzroście aktywów, a także w optymalizacji oddziałów i kadry - napisano w raporcie, który cytuje PAP Biznes. - Dokonania te wymagają nakładów inwestycyjnych, dlatego kontrola kosztów w porównaniu z PKO BP nie jest jeszcze tak skuteczna. Ale to, że rynek nie docenia wyników operacyjnych Pekao jest nieprawidłowe – twierdzą eksperci.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Góral
5 lata temu
To nie jego zasługa tylko nas, ciężko pracujących ciułaczy. Co on zrobił, jak to niby zarobił???? Przecież utrzymuje siebie i bank z tego z nas zedrze.
sukces pazern...
5 lata temu
Czym tu się chwalić, chyba tym, że w cwaniacki sposób wykorzystuje się tych co lokują pieniądze w banku między innymi emerytów dając im groszowe odsetki a tym co pożyczają lichwiarskie procenty.
lolek
5 lata temu
propaganda, aby wykończyć konkurencyjne banki, a później zrobią swoje
dare
5 lata temu
jezli zysk rosnie o 5.8% to znaczy kredyty zawyzone o 5.8%,o tyle mozna obnizyc kredyty ale poco jak mozna brac wiecej i niedbac o rozwoj kraju,tye same firmy od 100lat,i za komuny byly i przed wojna a prywatne padaja,sami bioro po 65 tys miesiecznie i nie umieja odlozyc 100tys,a innym wmawiaja ze praca za 1633zl to godne wynagrodzenie i zycie w polsce ,i ze na wszystko bedzie stac,polityka to obluda wszyscy dorobili sie na panstwowym
jpk
5 lata temu
okradanie ludzi to w katolickim kraju powód do dumy!