Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Należy zbadać, ile telefonów jeszcze wykonali prezesi KGHM

0
Podziel się:

Kamiński: W korupcji politycznej w PO nie mogło chodzić o głos jednego delegata.

Należy zbadać, ile telefonów jeszcze wykonali prezesi KGHM
(AGENCJA SE/East News)
bEJwuWHp

PiS zwróciło się do Prokuratora Generalnego z apelem o wszczęcie z urzędu śledztwa w sprawie korupcji politycznej w Platformie Obywatelskiej. Poseł Mariusz Kamiński uważa, że taki jest sens ujawnionej rozmowy na zjeździe dolnośląskiej PO.

Poseł PO Norbert Wojnarowski, zwolennik Jacka Protasiewicza rozmawiał z jednym z delegatów o pracy w KGHM w zamian za poparcie rywala Grzegorza Schetyny.

Mariusz Kamiński powołał się też na kolejne doniesienia, według których do delegata zadzwonił jeden z wiceprezesów KGHM z propozycją spotkania w sprawie pracy. - _ Należy zbadać ile telefonów jeszcze wykonali prezesi KGHM, do ilu delegatów na zjazd dolnośląskiej Platformy z tego typu propozycjami. Gdyż jest wysoce prawdopodobne, że pan Klimek nie był jedyną osobą, która była obiektem tego typu propozycji. Walka wewnątrz platformy była niezwykle brutalna. _

bEJwuWHr

Poseł PiS podkreślił, że już wcześniej jedna z działaczek PO informowała o przypadkach korupcji politycznej w związku regionalnymi wyborami w tej partii. - _ Nie może być tolerancji dla tego typu działań, nie może być wykorzystywania funkcji publicznych w celu osiągania korzyści osobistych. To będzie sprawdzian dla prokuratury, czy będzie miała odwagę ta sprawą zając się poważnie. Zdrowy rozsadek pokazuje, że najprawdopodobniej mamy do czynienia z szerszym zjawiskiem. Tu nie walczono o głos jednego delegata, ale o głos grupy delegatów. Kto dzwoni do prezesa KGHM? _

Mariusz Kamiński powiedział, że jeśli prokuratura nie zdecyduje się na wszczęcie śledztwa z urzędu, to PiS złoży w tej sprawie formalne doniesienie.
Według byłego szefa CBA został naruszony artykuł 230 Kodeksu karnego, który mówi o powoływaniu się na wpływy w instytucjach publicznych w celu osiągnięcia korzyści osobistych.

Wczoraj o złożeniu zawiadomienia do prokuratora generalnego poinformowała wiceszefowa Solidarnej Polski Beata Kempa.

Wczoraj też poseł PO Jakub Szulc złożył do zarządu krajowego PO wniosek o unieważnienie wyników wyborów przewodniczącego dolnośląskiej Platformy. Wnioskiem zajmie się dziś zarząd krajowy PO na specjalnym posiedzeniu.

bEJwuWHx

Czytaj więcej w Money.pl

bEJwuWHS
wiadomości
wywiad
KOMENTARZE
(0)