Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nieważne, ile wyrwą związkowcy. Trzeba rozmawiać

0
Podziel się:

Donald Tusk mówi o tym, że zmiany na kolei są nieuniknione, ale...

Nieważne, ile wyrwą związkowcy. Trzeba rozmawiać
(Piotr BLAWICKI/East News)

Zmiany na kolei są nieuniknione, oświadczył Donald Tusk. Jak mówił, wolałby, żeby były one przeprowadzone w porozumieniu ze związkami zawodowymi.

Zdaniem szefa rządu, atmosfera rozmów związkowców z władzami PKP nie jest najlepsza. Premier powiedział, że oczekuje od kolejarzy zrozumienia potrzeby zmian radykalnych, nie tylko ze względy na dobro pasażera, ale ze względu na przyszłość firmy:

- _ Na razie ten sposób negocjowania, jaki prezentują związkowcy i PKP chyba nie jest optymalny. Na szczęście, póki co uniknęliśmy najgorszego. Uważam, że i będę chciał odpytać na tę okoliczność stronę rządową, że najważniejsze jest nie to, ile związkowcy wyrwą, ile uchronią jakiegoś przywileju albo jak bardzo prezes PKP pokaże, że jest twardy i nie ustąpi. Problem polega na tym, żeby obie strony zaczęły ze sobą rozmawiać. O tym jak przekształcić kolej, żeby ona na naszych oczach kolejny rok nie upadała _ - twierdzi premier.

Od kilku tygodni trwają negocjacje między kolejowymi związkami zawodowymi a władzami spółek, w sprawie sposobu naliczania ulg przejazdowych. Tydzień temu kolejarze przeprowadzili dwugodzinny strajk ostrzegawczy.

Donald Tusk powiedział, że jest jeszcze za wcześnie aby ocenić talenty negocjacyjne i podejście do sprawy prezesa PKP Jakuba Karnowskiego. Zapewnił, że będzie oczekiwał od ministra transportu Sławomira Nowaka szczegółowej informacji na temat dalszych planów postępowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk generalny? Nie wierzy, że się odważą - _ Strajk to nie tylko straty wizerunkowe, ale realne, finansowe dla kolei _ - mówi Janusz Piechociński.
Dramat na kolei. Raport nie pozostawia złudzeń Zbyt krótki czas na przygotowanie przejęcia całości przewozów, a także wiele błędów organizacyjnych pogrążyły Koleje Śląskie
Strajk generalny na kolei? Zdecydowano Kolejowi związkowcy nie ogłoszą dziś strajku generalnego - ustaliła Informacyjna Agencja Radiowa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)