Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Gratkiewicz
Jacek Gratkiewicz
|

"Sędzia dał ciała". To się musi skończyć komisją śledczą

0
Podziel się:

Eugeniusz Kłopotek z PSL o tym, w kogo uderzy dziennikarska prowokacja.

"Sędzia dał ciała". To się musi skończyć komisją śledczą

Money.pl: Kogo wiarygodność podkopuje prowokacja _ Gazety Polskiej Codziennie _?

*Eugeniusz Kłopotek, poseł PSL: *Jeżeli ta prowokacja dziennikarzy była przygotowana rzetelnie, nie została zmanipulowana, to jest to największa kompromitacja dla sędziego. Ten facet nie zdaje sobie sprawy, że dyskredytuje środowisko sędziowskie i szeroko rozumiany wymiar sprawiedliwości.

Mało tego, sędziowie wydają wyroki w imieniu państwa, więc ten sędzia podważa również zaufanie do państwa. Oczywiście pod warunkiem, że prowokacja została przeprowadzona rzetelnie i solidnie.

Sędzia w rozmowie z dziennikarzem zachowuje się jakby to było normalne, jakby takie rozmowy już kiedyś przeprowadzał.

On nie zdaje sobie sprawy z tego, co wygadywał, zupełnie tego nie rozumie. Nawet w jednej ze stacji radiowych zaczął mówić, że staje się ofiarą tej prowokacji. Mówię mu wprost: _ Chłopie Ty sobie nie zdajesz sprawy z tego, jakie głupoty gadałeś! _ Dał ciała.

Ta prowokacja uderza w premiera i w rząd? Donald Tusk twierdzi, że nie.

Cała ta afera może bezpośrednio uderzać w premiera. Dodając do tego sprawę tych nieszczęsnych taśm, okazuje się, że nasze mechanizmy obronne są nieskuteczne.

Jednak uważam, że to nie prawo jest do końca złe. Najczęściej bywa tak, że to ludzie są słabi i ułomni, ale nie da się ukryć, że wszystkie te afery świadczą o słabości naszego państwa.

Wokół Amber Gold robi się coraz goręcej, nie martwi to Pana?

Martwi. Cała afera Amber Gold zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, zaczynają się ukazywać różne dna.

Mam wrażenie, że ten temat musi wrócić. Bez względu na to, jaką mam opinię o komisjach śledczych - a nie mam najlepszej - czuję, że jak tak dalej pójdzie, nie będzie innego wyjścia.

Gdzie jest granica, za którą nie będzie już odwrotu od komisji śledczej?

Prokurator skompromitowany, skarbówka skompromitowana, KNF skompromitowana, wymiar sprawiedliwości również, więc mówiąc szczerze nie wiem, co jeszcze musiałoby się stać.

Zobaczymy, czy prokurator generalny sobie z tym _ fantem _ poradzi. Być może tak. Ale gdzieś podskórnie czuję, że temat komisji śledczej będzie musiał wrócić.

A Pana koledzy z Platformy też to czują?

Część kolegów czuje, że to wszystko będzie musiało się skończyć komisją śledczą. Na razie jednak poczekajmy na decyzje prokuratury, zobaczymy co ona zrobi. Tu już nie chodzi o szukanie na siłę winnego, ale coś mi tu nie gra.

Całe to zamieszanie odbije się mocno na poparciu Platformy?

Jeżeli ta sprawa będzie nabierała takiego tempa i tak szerokiego rozmachu, to wydaje mi się, że tak. PO będzie traciła wiarygodność w oczach wyborców. To bardzo nieprzyjemna sprawa dla PO.

A dla PSL? Nie boi się Pan, że Ludowcy też _ dostaną _ przy okazji?

Jeżeli, nie daj Boże, okazałoby się, że gdzieś przy okazji także ktoś od nas był zamieszany w tę sprawę - a wszędzie są _ czarne owce _ - to afera odbije się także na wizerunku PSL. Niczego nie można mówić na sto procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk: Wyjaśnimy sprawę Amber Gold do końca - _ Dzisiaj mieliśmy kolejny dowód na to, do czego tak naprawdę komisja była potrzebna przede wszystkim PiS-owi _ - mówi premier.
Poznamy notatkę ABW o Amber Gold? _ Te informacje nie powinny mieć tajnego charakteru. Jeżeli nastąpiło zaniedbanie, to niech ktoś się do tego przyzna _.
Platforma radzi zespołowi PiS: Przejrzyjcie... Politycy PO postulują, by utworzony przez PiS zespół ds. obrony demokratycznego państwa przejrzał dokumenty swojej partii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)