Wyznaczono tymczasowego następcę Wojciecha Balczuna w ARP
Bartłomiej Babuśka został wyznaczony do pełnienia obowiązków prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu - podała ARP we wtorkowym komunikacie. To tymczasowy następca Wojciecha Balczuna, który objął stanowisko ministra aktywów państwowych w zrekonstruowanym rządzie Donalda Tuska.
Rada Nadzorcza Agencji Rozwoju Przemysłu zdecydowała o powierzeniu Bartłomiejowi Babuśce tymczasowego kierowania ARP. Zmiana ta nastąpiła po rezygnacji Wojciecha Balczuna, który od 24 lipca pełni nową funkcję ministra aktywów państwowych.
Bartłomiej Babuśka, jak podano w komunikacie, ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu i rozwoju przedsiębiorstw. Obowiązki prezesa będzie pełnił do czasu wyłonienia nowego szefa w drodze konkursu.
"Wojciech Balczun, który kierował Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. od 26 marca 2025 roku, odegrał kluczową rolę w realizacji strategicznych projektów spółki, przyczyniając się do wzmocnienia jej pozycji jako instytucji wspierającej rozwój polskiego przemysłu" - napisano w komunikacie.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nie miał nic. Dziś prowadzi miliardowy biznes i Widzew Łódź - Robert Dobrzycki w Biznes Klasie
"Rada Nadzorcza wyraża głębokie uznanie dla jego zaangażowania i osiągnięć oraz życzy sukcesów w nowej roli Ministra Aktywów Państwowych" - dodano.
Rola Agencji Rozwoju Przemysłu
Agencja Rozwoju Przemysłu wspiera rozwój polskich przedsiębiorstw, oferując finansowanie inwestycji oraz pomoc w restrukturyzacji. ARP zarządza aktywami w 76 spółkach, z czego w 51 posiada pakiety większościowe. Działa w branżach takich jak stoczniowa, kolejowa, metalowa i wiele innych.
Zmiany w zarządzie ARP są częścią szerszych przetasowań w administracji państwowej, które mają na celu wzmocnienie kluczowych sektorów gospodarki.