Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wzrósł zasiłek dla bezrobotnych. Kwota nie powala

107
Podziel się

O niecałe 20 złotych wzrosło świadczenie dla osób bezrobotnych. To kwota corocznej waloryzacji zasiłku. Trwają prace nad tym, by świadczenie realnie wzrosło.

Waloryzacja zasiłku dla bezrobotnych. Niecałe 20 zł.
Waloryzacja zasiłku dla bezrobotnych. Niecałe 20 zł. (PAP)
bErnVSiJ

Zasiłek dla bezrobotnych waloryzowany jest co roku, w czerwcu. Jak podaje resort pracy, od poniedziałku zasiłek wzrośnie o 19,90 złotych i przez pierwsze trzy miesiące będzie wynosił 881,30 zł.

Po trzech miesiącach osoba bezrobotna dostanie pomniejszony zasiłek, 692 zł miesięcznie, a potem zupełnie straci do niego prawo.

Podwyżka o niecałe 20 zł wygląda mizernie w porównaniu z rządowymi obietnicami zwiększenia kwoty zasiłku. Premier Mateusz Morawiecki obiecał, że kwota wzrośnie do 1200 złotych. Z kolei prezydent Andrzej Duda chce wprowadzenia 1300 złotych świadczenia solidarnościowego dla osób, które straciły pracę.

bErnVSiL

Jednak prace nad odpowiednimi przepisami się opóźniająi prawdopodobnie wejdą w życie dopiero na początku lipca.

Zobacz także: Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bErnVSiR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErnVSjm
KOMENTARZE
(107)
Radyo1983
2 miesiące temu
W Szwecji dostaje 80% wypłaty przez rok po utraceniu pracy, za to da się przeżyć. Za to nie wiem jak w Polsce ludzie żyją za te świadczenia socjalne . Nie do wiary jak ludzi Państwo traktuje. Pozdrawiam
pracodawca
2 miesiące temu
Dla osób które straciły pracę 800 lub 600zł a dla nierobów co nigdy do pracy nie poszły o wiele więcej. Mam na myśli te madki 500+ które dostają "na dzieci" na opał na mieszkanie zasiłek wychowawczy . A najśmieszniejsze że jeszcze 300 zł na dziecko szkolne, niby na co? Książki za darmo w szkole, zeszyty po kilka złotych. To już 6000 rocznie nie wystarczy żeby kupić jakieś zeszyty i długopisy??? Skandal!!!
Kinga
rok temu
Kwota nie powala? Podwyżki i pomoc dla bezrobotnych jest większa niż kiedykolwiek, a zwłaszcza w porównaniu z tym co kiedykolwiek proponowała opozycja!
bErnVSjn
XYZ
rok temu
Dla osób narzekających jaki ten zasiłek wysoki i że finansuje 'nierobów'. Proponuję a) spojrzeć na to ile osób straciło pracę z powodu kryzysu i epidemii, i ocenianie ich z wyższością jest nie na miejscu, b) zachęcam do przeżycia przez miesiąc za łącznie 1200zł. Może wtedy zobaczycie jak wygląda życie, bo niektórzy tutaj to albo dzieci na utrzymaniu rodziców albo janusze biznesu, którzy się wzbogacili na handlu masczkami i środkami do dezynfekcji i teraz udają magnatów biznesu.
Wiktor
rok temu
Komentarze są aż przykre do czytania. Połowa napada na rząd że nic nie dają, i ta podwyżka jest śmieszna, a druga połowa napada że za dużo i olaboga rzucają pracę bo bycie darmozjadem opłaca. Straszne. Co ciekawe, te 2 grupy kompletnie nie dyskutują między sobą, ani nie krytykują się nawzajem w komentarzach, tylko mimo przeciwnych z pozoru poglądów politycznych zgodnie napadają na rząd...
...
Następna strona